Aplikacje mobilne – ryzyko utraty prywatności

Aplikacje mobilne – jak walczyć z zagrożeniami płynącymi z podawania danych w aplikacji. Jednym z głównych zagrożeń jest ryzyko utraty prywatności. 

Aplikacje mobilne stanowią integralną część naszego życia. Używamy ich do  komunikacji, robienia zakupów, zarządzania finansami, a nawet do monitorowania naszego zdrowia. Jednak z korzyściami, jakie niosą ze sobą aplikacje, wiążą się również pewne zagrożenia, szczególnie w kontekście podawania danych osobowych.

Jednym z głównych zagrożeń jest ryzyko utraty prywatności. Aplikacje zbierają różnorodne dane osobowe, takie jak imię, nazwisko, adres, numer telefonu czy dane finansowe. W przypadku naruszenia bezpieczeństwa tych aplikacji, dane mogą wpaść w niepowołane ręce, co naraża nas na kradzież tożsamości, oszustwa finansowe i inne formy nadużyć.

Reklamy
Zwiększ zasięg Twojej sieci Wi-Fi

Motorola Moto G – w cyklu kiedyś i dziś

Aby zapobiec internetowym oszustwom możesz stworzyć w aplikacji mobilnej dodatkowy numer telefonu i podawać go tylko wybranym osobom lub używać go do rejestracji w aplikacjach, serwisach internetowych lub podczas dokonywania transakcji online, zachowując prywatność swojego głównego numeru. Dzięki temu będziesz kontrolować przepływ komunikacji i ograniczysz potencjalne niepożądane wiadomości czy połączenia na swoim głównym numerze. – mówi Dawid Jarosławski, twórca aplikacji PRV

Dawid Jarosławski

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl