Niezniszczalne etui na telefon – jak zabezpieczyć smartfon przed uszkodzeniem?

Etui na telefon jest nieodzownym wyposażeniem, jeśli chcą Państwo zachować smartfona w jego oryginalnym, eleganckim stanie.

Niezniszczalne etui na telefon – jak zabezpieczyć smartfon przed uszkodzeniem?

Powszechnie używane i atrakcyjne wizualnie, nowoczesne etui zabezpieczają telefon przed wszelkimi uszkodzeniami, o które nie jest trudno – sprzęt bez osłony może ulec poważnej awarii po upadku lub zalaniu. Naturalnie więc pojawiają się pytania, czym charakteryzuje się wysokiej jakości etui ochronne i na co warto zwrócić uwagę podczas jego kupna…

  1. Model telefonu a etui – czy ochrona urządzenia jest zawsze potrzebna?
  2. Etui ochronne – najpopularniejsze rodzaje.
  3. Czy istnieje prawdziwie pancerne etui?
  4. O czym jeszcze warto pamiętać?

Smartfony są w obecnych czasach urządzeniami, bez których trudno się obyć. Wykorzystuje się je do wielu różnych zadań, w tym codziennego planowania, nawigowania oraz komunikowania się ze światem. Nie może więc dziwić fakt, że każdy użytkownik pragnie zagwarantować sobie bezpieczeństwo sprzętu, między innymi poprzez ochronę przed uszkodzeniami. A efekt ten uzyskają Państwo dzięki niezniszczalnemu etui na telefon.

Model telefonu a etui – czy ochrona urządzenia jest zawsze potrzebna?

Nowoczesne modele smartfonów to sprzęt wyposażony w innowacyjną technologię. Czołowi światowi producenci dokładają wszelkich starań, aby ich telefony zachwycały osiągami oraz wyglądem. Niestety jednak, narażone są na liczne uszkodzenia, w tym zarysowania pojawiające się podczas normalnego korzystania z urządzenia. I choć obudowy telefonu są odporniejsze niż miało to miejsce zaledwie przed kilkoma laty, wytrzymałe etui w dalszym ciągu jest im niezbędne.

Wysokiej klasy etui pancerne amortyzuje każdy upadek, chroniąc sprzęt przed zniszczeniem. Ponadto osłania obudowę przed mikrorysami i ścieraniem, utrzymując ją w niezmiennym od nowości stanie. Dla osób dbających o detale jest to kwestia niezwykle ważna. Warto pamiętać także o tym, że etui na telefon to też ochrona smartfona przed zalaniem – opóźnia proces przedostania się płynu do kluczowych miejsc.

Etui ochronne – najpopularniejsze rodzaje

Jakie etui na telefon wybrać? – Pytanie to powszechnie pada wśród posiadaczy smartfonów. Ważne, żeby w pierwszej kolejności zdali sobie Państwo sprawę z faktu, iż obecni producenci case’ów udostępniają ich kilka rodzajów. I różnią się one między sobą nie tylko kształtem (w końcu inne etui potrzebuje telefon Xiaomi, a inne iPhone – ze względu na rozmiar i odmienne ułożenie aparatów).

Opinie klientów i ekspertów wyróżniają następujące rodzaje etui:

  • nakładki – to najczęściej spotykane, zakładane na tył telefonu eleganckie etui. Potrafi być bardzo cienkie (dzięki czemu tylko minimalnie zwiększa objętość smartfona), pozostając przy tym niezwykle wytrzymałe. Doskonale chroni obudowę przed pęknięciami (przy upadku) oraz ryskami. Do jego produkcji wykorzystuje się między innymi silikon, plastik, szkło hartowane, metal, a nawet drewno;
  • nakładki z klapką – zbliżone do standardowych nakładek, posiadają zamykaną klapkę, która chroni również ekran smartfona. Wygodne, z eleganckim designem (np. w kolorze czarnym czy brązowym), pozwalają dodatkowo przechowywać dokumenty w przeznaczonych do tego przegrodach. Zajmują nieco więcej miejsca;
  • wodoszczelne etui – to tzw. etui do zadań specjalnych. Korzystają z niego osoby mające stały kontakt z wodą oraz zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Świetnie sprawdza się także podczas wypadów turystycznych i jako prezent dla mniej uważnego młodego użytkownika.

Równie skuteczne są etui dla osób preferujących aktywność fizyczną, np. w formie opaski na ramię lub uchwytu na rower. Tego rodzaju case to precyzyjna odpowiedź na pytanie, jak zabezpieczyć smartfon przed uszkodzeniem w każdych warunkach.

Czy istnieje prawdziwie pancerne etui?

Jeśli Państwa celem jest etui pancerne, które zapewni stuprocentową ochronę smartfona, warto zwrócić uwagę na materiał, z jakiego wykonany został case. Niektóre z nich, np. ze skóry naturalnej bądź ekologicznej, drewniane, plastikowe lub tekstylne, mimo designerskiego wyglądu i podstawowego zabezpieczenia, nie mogą się równać z wysokiej jakości grubym szkłem czy silikonem. Specjaliści wskazują, że najbardziej wytrzymałe, niezniszczalne etui na telefon wytwarzane są dzisiaj pospołu z poliwęglanu i termoplastycznego poliuretanu.

Chcąc wspomóc działanie etui, mogą Państwo nałożyć na ekran smartfona dodatkową szybkę ochronną.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Aby ochrona smartfona była w pełni satysfakcjonująca, należy pamiętać nie tylko o profesjonalnym wyposażeniu, ale również rozsądnym postępowaniu. Nie powinno się zostawiać telefonu bez nadzoru w miejscach potencjalnie niebezpiecznych, na powietrzu i w pobliżu dzieci. Nawet najlepsze etui nie na wiele się zda, jeśli urządzenie spadnie z dużej wysokości lub znajdzie się pod kołami samochodu.

Co więcej, case musi być dopasowany pod konkretny model telefonu. Wymieniając smartfona na nowy (zobacz najnowsze i korzystne oferty), trzeba liczyć się z koniecznością kupna nowego etui.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl