WWDC 2023 – zapowiedź systemu iOS 17

Prosto z WWDC: zapowiedź systemu iOS 17. Wczesne spojrzenie na ekscytujące nowe funkcje, które pojawią się w systemach iOS, iPadOS, watchOS oraz macOS tej jesieni.

iOS 17

Przełomowe nowe funkcje na różne platformy Apple — oto, co zaprezentowano podczas tegorocznego wydarzenia Worldwide Developers Conference. Oglądaj całą prezentację WWDC oraz Platforms State of the Union (podsumowanie stanu platform) w tych aplikacjach.

YouTube

Filmy, muzyka i transmisje

POKAŻ

Apple TV

Dzięki aplikacji Apple TV możesz:

 • Oglądać co miesiąc nowe, wyjątkowe produkcje Apple Originals w Apple TV+, takie jak Misja Greyhound, Ted Lasso, The Morning Show, Siostry na zabój, Rozdzielenie, For All Mankind, Autor widmo oraz wiele innych.
 • Subskrybować MLS Season Pass, obejmujący wszystkie mecze ligi MLS na żywo, w tym całą fazę play-off oraz puchar Leagues Cup – bez żadnych zakłóceń.
 • Kupować lub wypożyczać nowe filmy oraz odkryć katalog z ponad 100 000 pozycji – w tym największy wybór tytułów w jakości 4K HDR.
 • Korzystać z kanałów Apple TV, subskrybować te wybrane i udostępniać je całej rodzinie. Kanały odtwarzane są w aplikacji Apple TV bez reklam (w trybie online, jak i offline). Nie musisz instalować dodatkowych aplikacji ani tworzyć osobnych kont i haseł.
 • Otrzymywać spersonalizowane rekomendacje w jednym miejscu, odkrywać filmy i programy TV z ponad 100 aplikacji do przesyłania strumieniowego.
 • Zalogować się przy użyciu konta z wykupioną subskrypcją płatnej TV i oglądać filmy oraz programy TV dostępne na żądanie, a także wybrane relacje sportowe na żywo.
 • Korzystać z aplikacji Apple TV na iPhonie, iPadzie, urządzeniu Apple TV i Macu, a także na telewizorach Samsung i LG z funkcją smart TV, za pośrednictwem urządzeń Amazon Fire TV, Roku i innych telewizorów z funkcją smart TV oraz urządzeń do strumieniowania.

Aplikacja Apple TV pozwala:

 • Wznawiać ostatnio oglądane pozycje na dowolnym urządzeniu od momentu zatrzymania. Funkcja Obejrzyj teraz, zawiera Twoją osobistą listę Następne.
 • Przeglądać bieżące i nadchodzące relacje z rozgrywek sportowych odbywających się w danym kraju lub regionie. Wybierać ulubione drużyny i w ten sposób automatycznie dodawać rozgrywki do listy Następne, aby otrzymywać powiadomienia o nadchodzących relacjach i nie tylko.
 • Z łatwością znaleźć zakupione filmy i programy TV w karcie Biblioteka. Przeglądać pozycje według ostatnio dodanych, pobranych, gatunku i nie tylko.
 • Korzystać z sieci komórkowej lub Wi-Fi bądź pobierać materiały i oglądać je w trybie offline.

Wymagania:

 • Urządzenia z systemem iOS 12.3 lub nowszym.
 • Niektóre funkcje wymagają połączenia z Internetem za pomocą sieci komórkowej lub Wi-Fi.
 • Funkcja odtwarzania wideo w jakości HDR może nie być dostępna dla wszystkich treści lub na wszystkich urządzeniach.

Dom Apple TV+ POKAŻ

Apple Developer

Narzędzia dla programistów POKAŻ

Aplikacje i gry pokazane na prezentacji WWDC23

Disney+
Od Grogu do Groota — albo od Kaczora Donalda po Dośkę McStuffins — w cudownym świecie Disney+ znajdziesz tysiące historii.

Disney+

Unlimited entertainment POKAŻ

Duolingo

Cudowna nauka języków z Duolingo łatwo wchodzi w nawyk — potwierdzamy to 1347 dni (a dni wciąż lecą) później.

Duolingo – Language Lessons

Edukacja POKAŻ

Streaks

Ta aplikacja pomoże Ci wypracowywać nawyki dzięki takim funkcjom jak integracja z aplikacją Zdrowie, personalizowane cele czy zachęcająca haptyka.

Streaks

Lista zadań wyrabiająca nawyki POKAŻ

Photoshop

Połączenie mocy Photoshopa z mobilnością iPada daje cały nowy wymiar możliwości edytowania zdjęć.

Adobe Photoshop

Edytor zdjęć i rozmycie tła

Chcesz korzystać z programu Photoshop na iPadzie? Jeśli posiadasz odpowiedni plan, zaloguj się za pomocą identyfikatora Adobe ID. Jeśli nie, skorzystaj z 30-dniowego darmowego okresu próbnego. Dzięki usłudze chmury pliki są synchronizowane na wszystkich urządzeniach, co oznacza, że możesz otwierać te same pliki, które masz na komputerze (macOS lub Windows), podczas pracy w programie Photoshop na iPadzie. Importuj obrazy raw bezpośrednio do programu Photoshop, dokonuj bezpiecznej edycji i udostępniaj je innym w obrębie aplikacji.

NAJWAŻNIEJSZE FUNKCJE:

Aplikacja Photoshop na iPada oferuje szereg narzędzi, z których można korzystać przy użyciu rysika Apple Pencil lub palców. Odwiedź naszą nową galerię inspiracji – znajdziesz w niej wiele pomysłów i porad. Tutoriale i wskazówki ekspertów pomogą Ci szybko odnaleźć się w aplikacji. Dodatkowo możesz dzielić się swoją pracą z innymi i korzystać z opcji komentowania. Regularnie dodajemy nowe funkcje do aplikacji, więc pamiętaj, by często odwiedzać stronę „Nowości”. Oprócz aktualnych informacji jest tam również miejsce na Twoje sugestie. To właśnie dzięki nim cały czas zmieniamy program Photoshop na lepsze.

RETUSZOWANIE I TWORZENIE KOMPOZYCJI:

Ulepszaj obrazy i dostosuj odcienie kolorów z opcją dopasowania Krzywe. Usuń niechciane elementy narzędziami Pędzel korygujący, Punktowy pędzel korygujący i Łatka. Najpierw importuj obrazy raw bezpośrednio z aparatu, urządzenia iPhone 13 Pro (ProRaw) lub programu Adobe Photoshop Lightroom, a następnie dokonaj edycji w programie Photoshop. Gotowe obrazy możesz przesłać z powrotem do swojego katalogu Lightroom. Narzędzia Zaznaczanie obiektów i Zaznaczanie tematu pozwolą Ci szybko dokonywać szczegółowych zaznaczeń podczas pracy nad kompozycjami. Aby dopracować szczegóły, skorzystaj z pędzla Poprawianie krawędzi. Możesz także tworzyć Obiekty inteligentne umożliwiające bezpieczną edycję warstw.

EFEKTY MALOWANIA:

Rozmaż linie i wygładź widoczne krawędzie narzędziem Smużenie, którego efekt przypomina malowanie mokrym pędzlem. Rozmazuj i mieszaj kolory, by stworzyć oryginalne arcydzieło. Narzędzie Gąbka daje Ci pełną kontrolę nad nasyceniem kolorów, dokładnie tam, gdzie tego potrzebujesz. Wzmocnij kolor lub usuń go z wybranych obszarów jednym pociągnięciem pędzla.

FUNKCJE DOTYKU:

Przeciągaj, ściskaj, stukaj, pisz i przesuwaj – zbliż się do obiektu pracy i edytuj go z precyzją co do piksela, jaką zapewnia rysik Apple Pencil.

ZNAJOME NARZĘDZIA:

Używaj Stosu warstw i Paska narzędzi tak samo jak na komputerze. Wyświetlaj tylko najważniejsze narzędzia i okienka, z których korzystasz. Kontekstowy interfejs użytkownika pozwoli Ci skupić się na obszarze roboczym bez bałaganu.

PLIKI PSD BEZ ZMIAN:

Twórz na iPadzie z użyciem funkcji programu Photoshop, które znasz i lubisz. Od retuszowania i tworzenia kompozycji po poprawianie punktowe oraz tryby mieszania. Co z warstwami? Znajdziesz je wszystkie w aplikacji. Rozdzielczość? Nie zmieni się. Pliki PSD pozostają takie same zarówno podczas pracy na komputerze stacjonarnym, laptopie czy iPadzie.

WYGODNY DOSTĘP:

Teraz możesz z łatwością zsynchronizować swoje pliki PSD na wszystkich urządzeniach. Dziel się bez trudu swoją pracą z innymi bezpośrednio w aplikacji. Aplikacja automatycznie zapisuje pliki w chmurze podczas pracy, więc teraz możesz korzystać z nich na dowolnym urządzeniu obsługującym program Photoshop.

Aplikacja jest obsługiwana przez urządzenia z systemem iPadOS 14 i nowszym. POKAŻ

Dostępne na iPadzie.

Notion – notes, docs, tasks

Jeśli coś jest częścią Twojego cyfrowego życia, Notion prawdopodobnie znajdzie sposób, by uczynić to lepszym. Twórz notatki, zarządzaj multimediami i organizuj dane, by stworzyć idealną przestrzeń do pracy.

Notion – notes, docs, tasks

Produktywność POKAŻ

Halide Mark II

Halide Mark II znacząco poprawiło nasze możliwości robienia zdjęć, łącząc ręczne opcje i personalizację w jeden pakiet nagrodzony Apple Design Award.

Halide Mark II – Pro Camera

Zdjęcia i wideo POKAŻ

Procreate

Procreate nie bez powodu stało się prawdziwym fenomenem (poważnie: sprawdźcie na TikToku). W połączeniu z rysikiem Apple Pencil aplikacja wspomoże Twoją kreatywność podczas szkicowania, malowania i nie tylko.

Procreate

Szkicuj, maluj, twórz. POKAŻ

Dostępne na iPadzie.

Seeds

Nie potrafimy zdecydować, co podoba nam się bardziej — przepisy na smakowite potrawy w Seeds czy projekt aplikacji, w której są prezentowane.

Seeds: Plant-based recipes

Żywność i napoje POKAŻ

Blinkist

Najpopularniejsze książki w skróconej formie? Pewnie.

Blinkist: Big Ideas in 15 Min

Edukacja POKAŻ

TrainingPeaks

Sportowcy trenujący na poważnie nie powinni być ograniczani przez niewystarczające dane. Na szczęście TrainingPeaks oferuje wiele wykresów i map, które pomogą przy każdym treningu.

TrainingPeaks

Zdrowie i fitness POKAŻ

Resident Evil Village

Uratuj swoją córkę, walcząc po drodze z potworami i mutantami — tak w skrócie prezentuje się kolejna pełna akcji odsłona legendarnej serii Resident Evil.

Resident Evil Village

Gry POKAŻ

Dostępne na Macu z Apple silicon.

Pixelmator Pro

Ta aplikacja oferuje zaawansowane funkcje obróbki zdjęć dla zawodowych fotografów, ale dzięki technologii uczenia maszynowego i takim narzędziom jak „Repair” („Napraw”) każdy może doszlifować wygląd zdjęć za pomocą kilku kliknięć.

Pixelmator Pro

Grafika i DTP POKAŻ

Dostępne na Macu.

MindNode

Urządzaj burze mózgów z pomocą intuicyjnego narzędzia do tworzenia map myśli, ułatwiającego łączenie pomysłów, gromadzenie plików i organizację czynności.

MindNode – Mind Map & Outline

Produktywność POKAŻ

Dostępne na Macu.

Firmament

W tej przepięknej grze przygodowej od twórców Myst, przedstawionej z perspektywy pierwszej osoby, odkryjesz sekrety tajemniczych steampunkowych maszyn. (A Twoim towarzyszem podczas tej wyprawy będzie rozmowny duch).

Firmament

Odpowiedzi ukryte są w środku POKAŻ

Dostępne na Macu.

Grammarly

To połączenie redaktora, nauczyciela angielskiego i życzliwego purysty. Grammarly zintegruje się z Safari, by sprawdzić literówki, poprawić przecinki i doszlifować styl Twojej prozy.

Grammarly: Writing App

Produktywność POKAŻ

Dostępne na Macu.

DaVinci Resolve

Montażyści z Hollywood uwielbiają tę aplikację ze względu na potężne narzędzia. DaVinci Resolve pozwala przenieść pracę filmowców na nowy poziom — na Macu oraz iPadzie.

DaVinci Resolve for iPad

Zdjęcia i wideo POKAŻ

DaVinci Resolve

Zdjęcia i wideo POKAŻ

Dostępne na iPadzie oraz Macu.

Disney Dreamlight Valley

W tej urzekającej symulacji zamieszkasz obok Myszki Miki, Vaiany i innych postaci Disneya, aby przywrócić swojemu miasteczku magię oraz wspomnienia.

Disney Dreamlight Valley

Żyj magicznie POKAŻ

Dostępne na Macu z Apple silicon.

Night Sky

Odkrywaj cuda kosmosu dzięki trójwymiarowym mapom nieba pełnym pięknie ilustrowanych gwiazdozbiorów, gwiazd i planet.

Night Sky

Materiały źródłowe POKAŻ

Flighty

Ta pięknie zaprojektowana i łatwa w użyciu aplikacja oferuje śledzenie lotów na bieżąco, sprawdzanie przewidywanych opóźnień oraz dokładne mapy.

Flighty – Live Flight Tracker

Podróże POKAŻ

źródło: Apple

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl