Parowanie Rodziny (Family Pairing) – filtrowanie treści na TikToku

TikTok wprowadza funkcję filtrowania treści w ramach kontroli rodzicielskiej korzystających z funkcji Parowania Rodziny (Family Pairing), i powołuje nową instytucję doradczą – TikTok Youth Council.

TikTok udostępnia nowe narzędzie dla rodziców i opiekunów korzystających z funkcji Parowania Rodziny (Family Pairing), dzięki któremu dorośli mogą wspierać nastolatków w doborze odpowiednich treści wyświetlanych w aplikacji. Kolejnym krokiem w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych użytkowników jest rozpoczęcie prac nad uruchomieniem Rady Młodzieży (TikTok Youth Council).

TikTok systematycznie wprowadza nowe rozwiązania, mające na celu poprawę komfortu użytkowania aplikacji. W zeszłym roku platforma przedstawiła nowe narzędzie, które umożliwia odfiltrowanie filmów zawierających słowa lub hashtagi, których użytkownicy nie chcą oglądać w sekcji Dla Ciebie lub Obserwowanych.
W wyniku konsultacji, jakie TikTok przeprowadził z rodzicami i opiekunami nastolatków okazało się, że dorośli chcieliby mieć wpływ na tematykę treści, które ich dzieci widzą w aplikacji. Od teraz, użytkownicy korzystający z funkcji Parowania Rodziny będą mogli wprowadzić hasztagi i słowa kluczowe, dotyczące tematyki treści, których ich dziecko nie powinno oglądać podczas korzystania z platformy.
Parowanie Rodziny (Family Pairing)

Rozszerzenie funkcji Parowania Rodziny

Podczas prac nad rozszerzeniem funkcji Parowania Rodziny o opcję filtrowania treści TikTok przeprowadził konsultacje z ekspertami, między innymi z Family Online Safety Institute, tak aby znaleźć równowagę między umożliwieniem rodzicom doboru treści a zapewnieniem młodym ludziom prawa do uczestniczenia w świecie online. Dlatego, w domyślnych ustawieniach funkcji filtrowania, nastolatki mogą wyświetlać słowa kluczowe i hasztagi dodane przez ich opiekunów. Przejrzystość i transparentność może pomóc rodzicom w prowadzeniu otwartych rozmów z dziećmi na temat granic i bezpieczeństwa w Internecie. Słowa kluczowe dodane przez opiekunów znajdą się na szczycie systemu klasyfikacji treści o bardziej dojrzałej lub złożonej tematyce, które nie mogą docierać do grupy najmłodszych użytkowników TikToka w wieku od 13 do 17 lat.
Test realme 11 pro+ 5G oraz realme 11 pro 5G – luksusowy design wsparty technologią

Prace and stworzeniem Rady Młodzieży (TikTok Youth Council)

TikTok konsekwentnie realizuje działania mające na celu zbudowanie bezpiecznej przestrzeni dla nastolatków i ich rodzin. Słuchanie doświadczeń najmłodszych użytkowników jest jednym z najważniejszych sposobów, dzięki którym TikTok może projektować skuteczne rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa, dopasowane do realiów życia nastolatków. Jeszcze w tym roku TikTok uruchomi globalną Radę Młodzieży (TikTok Youth Council), która będzie stanowiła forum wymiany doświadczeń i dialogu z realnymi użytkownikami platformy.
W rezultacie, TikTok Youth Council ma wspierać wprowadzanie zmian, które zapewnią użytkownikom bezpieczne doświadczenia podczas korzystania z platformy.Obecnie TikTok współpracuje z ponad 50 ekspertami z całego świata w ramach doradczej Rady ds. Treści i Bezpieczeństwa. Rada Młodzieży (TikTok Youth Council) zapewni ustrukturyzowaną i regularną okazję do wymiany poglądów z nastoletnimi użytkownikami. W nadchodzących miesiącach udostępnimy więcej informacji na temat forum i tego, jak nastolatki mogą wziąć w nim udział.

TikTok korzysta z doświadczeń nastolatków

Już teraz TikTok działa w oparciu o doświadczenie i opinie młodszych użytkowników platformy. W ramach funkcji Parowania Rodziny TikTok udostępnia wskazówki dla opiekunów, które zostały opracowane wspólnie z nastolatkami. Znalazły się tam między innymi informacje o tym jakiego rodzaju wsparcia oczekują nastolatki, czy sugestie dotyczące sposobu prowadzenia rozmów na temat korzystania z technologii cyfrowych oraz bezpieczeństwa. Każdy rodzic lub opiekun, który włączy funkcję Family Pairing, może się z nimi zapoznać tuż po rejestracji. Wskazówki dostępne są również w Centrum Bezpieczeństwa TikToka.

Bezpieczeństwo młodzieży

Dodanie nowej funkcji kontroli rodzicielskiej jest kolejnym elementem pracy nad stworzeniem bezpiecznego miejsca dla nastolatków i rodzin. W marcu zeszłego roku TikTok wprowadził dla nastoletnich użytkowników dzienny limit czasu przed ekranem, wynoszący 60 minut. Z danych wynika, że prawie trzy czwarte nastolatków zdecydowało się utrzymać to ograniczenie. Tych, którzy zrezygnowali z domyślnego limitu, ale spędzają na TikToku ponad 100 minut dziennie, zachęcamy do korzystania z narzędzi do zarządzania czasem przed ekranem. Równocześnie podkreślamy, że każdy rodzic i opiekun może korzystać z funkcji Parowania Rodziny.
Dzięki Family Pairing już ponad 850 000 rodziców, opiekunów i ich podopiecznych ustala za pomocą aplikacji ramy dla swojej obesności na platformie, w oparciu o indywidualne potrzeby i w ramach ustalonych wspólnie granic. TikTok systematycznie podejmuje kolejne kroki, aby chronić i wzmacniać społeczność platformy.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl