BenQ 2K QHD z USB-C – białe monitory do pracy i rozrywki

BenQ 2K monitor 4K, 32” GW3290QT i 27” GW2790QT to różniące się tylko wielkością ekranu, najnowsze uniwersalne monitory 2K QHD (2560×1440)z wbudowanymi głośnikami i mikrofonem z redukcją szumów. Kodowanie, e-Papier i M-Book to nowe tryby wyświetlania kolorów. USB-C, wąskie ramki ekranu i możliwość szeregowego łączenia ekranów (daisy chain) oraz duży zakres regulacji położenia ekranu znakomicie ułatwiają tworzenie ergonomicznego stanowiska pracy i rozrywki.

BenQ 2K monitor 4K,

Firma BenQ wprowadza na polski rynek dwa, różniące się tylko wielkością ekranu, uniwersalne monitory z rodziny GW – 32 calowy GW3290QT i 27 calowy GW2790QT. Wyposażono je w matowe matryce IPS o rozdzielczości 2K QHD (2560×1440), jasności 350 nitów, 99% pokryciem palety sRGB i 5 ms czasem reakcji. Elegancki, minimalistyczny design i biały kolor obudowy sprawiają, że monitory znakomicie będą pasować zarówno do domowych jak i nowoczesnych przestrzeni biurowych.

Recenzja iiyama ProLite – monitor XUB3293UHSN-B1

USB-C i Daisy Chain czyli łańcuch ekranów

Wykorzystanie gniazda USB-C umożliwia przesyłanie z komputera jednym kablem obrazu i dźwięku oraz ładowanie urządzeń mobilnych z mocą 65W. Wykorzystując złącze Display Port można również szeregowo połączyć kilka monitorów tworząc wygodną do pracy, dużą powierzchnię ekranu.

Ustawienia dostosowane do wykonywanej pracy

Efektywność i jakość wykonywanej pracy zależy także od ustawienie parametrów wyświetlanego obrazu im.in. jasności, kontrastu, nasycenia kolorów czy temperatury barwowej. Dla ułatwienia szybkiej zmiany tych ustawień monitory mają zdefiniowane tryby m.in.: Kodowanie, e-Papier, Gra, M-Book, Movie, Standard i Użytkownika.  . Przełączanie trybu pracy odbywa się przez wybór pozycji z menu ekranowego (OSD). Tryb Kodowanie optymalizuje kontrast i nasycenie ciemnych partii tak by każdy kolor w tekście wyświetlanego kodu. Tryb M-Book minimalizuje z kolei różnice jakie widać między ekranem monitora a ekranem podłączonego do niego produktu z serii MacBook

Ergonomia czyli wygoda

Ustawienie ekranu na odpowiedniej wysokości i pod odpowiednim kątem zwiększa wygodę a tym samym wydajność pracy. Nowe monitory mają duży zakres tych zmian: obrót prawo-lewo ±20°, pochylanie góra-dół -5° ~20°, wysokość 110 mm oraz możliwość przekręcania ekranu aż do ustawienia w pionie (pivot).

Recenzja Creative Live! Cam Sync 4K – wideorozmowa na najwyższym poziomie – rabat: 15% dla naszych Czytelników

Eye-care to dbałość o wzrok

Wielogodzinna praca przy monitorze powoduje zmęczenie wzroku – stąd BenQ wyposaża monitory w pakiet rozwiązań Eye-care™ minimalizujących ten zły wpływ. Na pakiet ten składają się m.in. funkcje: brak migotania podświetlenia (Flicker-free), eliminacja szkodliwej niebieskiej składowej widma (Low Blue Light plus). Monitory mają wbudowany czujnik oświetlenia otoczenia, który dzięki technologii Brightness Intelligence Gen2 (B.I. Gen2) automatycznie dostosowuje – do oświetlenia otoczenia – jasność, kontrast, temperaturę barwową i nasycenie barw wyświetlanego obrazu. Obydwa monitory mają Certyfikat TÜV Rheinland, który gwarantuje, że funkcja Flicker-Free i Low Blue Light działają. Certyfikat Eyesafe gwarantuje natomiast, że wyświetlacz redukuje niebieskie światło przy jednoczesnym zachowaniu żywych kolorów

Audio czyli dźwięk

W pracy i w rozrywce coraz większe znaczenie ma dziś dźwięk, i to nie tylko jego odbiór ale i nadawanie. Dla zapewnienia jak najlepszej jakości dźwięku monitory mają po dwa 2W głośniki wyposażone w filtr redukcji szumów, a wbudowany mikrofon ma filtr redukcji szumów otoczenia. Sterowanie mikrofonem i głośnikami odbywa się za pomocą wygodnych przycisków i mini-joysticka umieszczonych na dolnej krawędzi ekranu.

Monitory dostępne są już w Polsce w sugerowanych cenach detalicznych odpowiednio:
1769 zł model GW3290QT i 1369 zł za GW2790QT.

Dystrybutorami monitora są:

AB S.A i ALSO Polska

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl