Test 70mai Dash Cam 4K A810 – Twój samochód zasługuje na ochronę premium

70mai Dash Cam 4K A810 to dwie kamery (przednia A810 i tylna RC12) na pokładzie. Dodatkowo producent doposażył zestaw testowy w moduł zasilania trybu parkingowego 70mai Hardware Kit UP04 4G – moduł ten sprzedawany jest osobno – czy warto inwestować w taki zestaw? Sprawdziliśmy

Test (3 strony) bezpłatny i bez sponsoringu – przytoczone stwierdzenia są tylko subiektywnymi odczuciami testującego to urządzenie

 Wraz z rozwojem technologii zmieniają się także potrzeby kierowców, którzy dużą część życia spędzają na drodze. Wideorejestrator staje się prawdziwym must have wśród akcesoriów samochodowych. W sklepach z elektroniką można znaleźć różnego rodzaju kamerki samochodowe, które pozwalają na nagrywanie w czasie jazdy.

70mai Dash Cam 4K A810
70mai Dash Cam 4K A810

70mai Dash Cam 4K A810 to dwie kamery (przednia A810 i tylna RC12) na pokładzie – czy warto inwestować w taki rejestrator? Sprawdziliśmy. Dodatkowo producent doposażył zestaw testowy w moduł zasilania trybu parkingowego 70mai Hardware Kit UP04 4G – moduł ten sprzedawany jest osobno.

Test 70mai M300 Dash Cam – rejestrator trasy bez zbędnych opcji

Sezon urlopowy zawitał już na dobre i wiele osób zdecyduje się na wyjazd. Znów będzie tłoczno i niezbyt bezpiecznie – zwiększone natężenie ruchu, brawura kierowców jadących zbyt szybko i ryzykownie, a niekiedy także pod wpływem alkoholu. To wszystko podnosi ryzyko wypadku albo stłuczki. Żeby zabezpieczyć siebie i swoich najbliższych, warto starannie przygotować się do podróży.

Obecność wideorejestratora „na pokładzie” auta daje kierowcom poczucie bezpieczeństwa i komfortu, ponieważ w przypadku problematycznych zdarzeń na drodze nagrany obraz daje jednoznaczną odpowiedź na pytania „kto komu zajechał drogę?” lub „kto miał pierwszeństwo?”

A ponieważ różne incydenty mają miejsce na drogach, warto zainstalować w swoim aucie dwie kamery – przednią i tylną. Logiczne jest więc, że nagranie z dwóch kamer (przedniej i tylnej) jest w stanie oddać pełen obraz z zaistniałej na drodze sytuacji.

Skoro już powiedzieliśmy, do czego i dlaczego dobry rejestrator może być potrzebny, zapraszamy na test 70mai Dash Cam 4K A810 reklamowany hasłem „Najwyższa jakość. Maksymalne bezpieczeństwo” – najnowszej kamery samochodowej w ofercie firmy 70mai.

Główna kamera posiada matrycę umożliwiającą zapis materiału wideo w rozdzielczości 4K UHD. Uzupełnieniem zestawu jest tylna, dyskretna kamerka RC12, która rejestruje obraz w rozdzielczości Full HD (1080P).

Specyfikacja:

 • 70mai Dash Cam 4K A810
  • Wyświetlacz LCD: 3.0″
  • Sensor: Sony Starvis 2 IMX678
  • Kamera: rozdzielczość: 4K UHD (3840 x 2160p), Algorytm HDR, wideo: 3840 x 2160 @25fps
  • Funkcje: Maicolor Vivid+ (MVS)
  • Kąt widzenia: 150 °
  • Dwukanałowe nagrywanie: tylna kamera FHD (w zestawie)
  • Karta pamięci: micro SD ~256 GB
  • Złącza: Wi-Fi, Bluetooth, USB-C
  • Akumulator: 500 mAh
  • Wbudowany moduł GPS: tak
  • Wymiary: 88 x 59.8 x 36.3 mm
  • Bezpieczeństwo: inteligentny tryb parkingowy: wykrywanie ruchu, wbudowany G-sensor, nagrywanie awaryjne
  • ADAS: (zaawansowany system wspomagania kierowcy)
  • Wbudowany GPS do pozycjonowania i śledzenia trasy
  • Inne: nagrywanie poklatkowe, Efekt RS, Sterowanie aplikacją
 • Moduł 70mai Hardware Kit UP04 4G – *w pełni będzie można korzystać dopiero po aktualizacji oprogramowania kamery A810, zaplanowanej na październik 2023.
  • MODUŁ 4G – zdalne monitorowanie pojazdu
   • Natychmiastowe powiadomienia

Gdy samochód jest zaparkowany, za każdym razem, gdy dojdzie do kolizji lub podejrzanego incydentu, wysyła natychmiastowe powiadomienia przez telefon, dzięki czemu samochód jest w pełni monitorowany.

 • Transmisja na żywo w aplikacji

Umożliwia zdalne przeglądanie i przechwytywanie zdjęć i filmów, które można przesłać do chmury.

 • Znajdź mój samochód

GPS wskazuje dokładną lokalizację pojazdu w dowolnym miejscu i czasie. Lokalizowanie i odzyskiwanie pojazdu staje się proste i łatwe.

70mai Dash Cam 4K A810
70mai Dash Cam 4K A810

W opakowaniu

 • Kamera Dash Cam 4K A810
 • Kamer RC12
 • Kabel USB
 • Ładowarka samochodowa (2 porty)
 • Naklejka elektrostatyczna
 • Uchwyt mocujący
 • 5,5-metrowy dedykowany kabel do kamery RC12
 • Dodatkowa naklejka elektrostatyczna do kamery tylnej
 • Przyrząd do odchylania uszczelek
 • Instrukcja obsługi po polsku

Kamera ma klasyczny wygląd. Jej niewielkie wymiary pozwalają zamocować ją na przedniej szybie, a nawet ukryć ją za lusterkiem wstecznym. Trzymając urządzenie w ręku czuć dobrą jakość wykonania. Stonowana estetyka obudowy komponuje się z wnętrzem każdego pojazdu.

Zazwyczaj, jednak kierowca zwraca uwagę na tę część, którą widzi podczas jazdy. Wyświetlacz ma  3.0″ i dobrze oddaje przestrzeń widoczną przed oczkiem kamery (czyt. obszar przed maską samochodu). Obraz jest wyraźny i czytelny pod niemal każdym kątem.  Dla bezpieczeństwa w razie braku aktywności zostanie on automatycznie wygaszony nie powodując rozproszenia kierowcy.

70mai Dash Cam 4K A810

 1. Przyciski funkcyjne
 2. Wyświetlacz
 3. Głośnik
 4. Otwór montażowy
 5. Kamera
 6. Otwory wentylacyjne
 7. Wskaźnik
 8. Mikrofon
 9. Przycisk zasilania
 10. Port zasilania
 11. Port tylnej kamery
 12. Gniazdo karty pamięci

Wideorejestratory samochodowe najczęściej montuje się na jeden z dwóch sposobów montażu kamery samochodowej. Mocowanie na przyssawkę i mocowanie do szyby „na ostro”, czyli z wykorzystaniem dwustronnej taśmy.

Warto dodać, że mocowanie kamery ma znikomy wpływ na jakość zarejestrowanego przez nią obrazu. Ale już na możliwość odpowiedniego jej ustawienia, czy też możliwości przenoszenia pomiędzy pojazdami, czyli łatwość i szybkość montażu/demontażu już tak.

70mai postanowiło rozwiązać wspominane wcześniej problemy użytkowników, poprzez zastosowanie specjalnej naklejki elektrostatycznej. W opakowaniu znajdziemy 2 przezroczyste naklejki, po jednej dla przedniej i tylnej kamery.

Naklejka elektrostatyczna 70mai dzięki swoim właściwościom przywiera do powierzchni szyby samochodowej jak magnes. I właśnie od tej naklejki zaczynamy montaż kamery.

Przed przyklejeniem naklejki warto oczyścić zaplanowane miejsce montażu płynem do szyb. Dopiero do zamontowanej naklejki elektrostatycznej przyklejamy kamerę. Wsuwamy wideorejestrator w jarzmo i przyklejamy go w centralnym obszarze naklejki elektrostatycznej – naklejka samoprzylepna jest już fabrycznie przyklejona do uchwytu mocującego. Gotowe.

Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy dokonać ewentualnych korekt umiejscowienia sprzętu, a w razie konieczności demontażu kamery, na szybie nie pozostanie potencjalnie trudny do usunięcia klej czy fragmenty dwustronnej taśmy. Ponadto takie rozwiązanie ma jeszcze jeden plus – kamera zajmuje mniej miejsca w porównaniu do montażu na tradycyjnej przyssawce.

Uchwyt samej kamery ma opcję rotacji pionowej, umożliwiając dostosowanie nachylenia obiektywu do potrzeb własnego auta.

Test 70mai X200 Dash Cam Omni 360° i niedźwiedź Maix…o co w tym chodzi?

Mocowanie jest solidne i wygodne np. gdy chcemy ją wypiąć, aby zdarzenie udokumentować dodatkowymi zdjęciami.

W przypadku recenzowanego urządzenia kierowca ma do dyspozycji dwie kamery. Jeżeli chodzi o montaż tylnej kamery, to komfortowo też przykleimy ją do tylnej szyby za pomocą naklejki elektrostatycznej. Kamerka ma możliwość obrotu o 360°.

Kamera tylna na pewno będzie dodatkowym zabezpieczeniem w przypadku, kiedy ktoś uderzy nam w tył samochodu i ucieknie z miejsca zdarzenia. Dodatkowo kamera tylna rejestrują obraz także w trybie parkingowym, zatem w trakcie postoju dużo większy obszar będzie pod nadzorem i mniejsze szanse, że sprawca nie zostanie uchwycony.

Materiał z obu kamer gromadzony jest na karcie pamięci o pojemności do 256 GB. Nagrany film można natychmiast odtworzyć na ekranie urządzenia, dedykowanej aplikacji lub później na komputerze.

Zarówno kabel przedniej, jak i tylnej kamerki jest dość giętki i wystarczająco długi, aby komfortowo go poprowadzić za podsufitką, tak by montaż był estetyczny i zwisający przewód nie rozpraszał kierowcy. Sprzęt zasilany jest z akumulatora samochodowego.

70mai Dash Cam 4K A810
70mai Dash Cam 4K A810

 

Automatyczne rozpoczęcie nagrywania następuje natychmiast po podłączeniu zasilania oraz automatycznie się wyłączy po wyłączeniu zapłonu (z kilkusekundowym opóźnieniem). Kamera tylna jest zasilana z kamery głównej.   W trakcie ciągłego nagrywania (domyślnie), można je zatrzymać ręcznie, naciskając przycisk zasilania.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl