Optoma – wielki obraz nawet w małym mieszkaniu

Optoma prezentuje dwa nowe projektory laserowe  – HZ40HDR i GT2000HDR. Oba urządzenia charakteryzują się większą, w porównaniu do modeli z klasyczną lampą, jasnością oraz żywotnością wynoszącą aż 30 000 godzin. Ponadto nowe projektory są o 34% mniejsze od swoich poprzedników i w porównaniu z nimi zużywają o blisko połowę mniej energii.

Optoma

Laser, czyli różnica widoczna gołym okiem
Modele HZ40HDR i GT2000HDR wyświetlają obraz o przekątnej nawet 300 cali przy użyciu wysokiej jakości lasera. Zapewnia on świetne odwzorowanie kolorów (zgodność z HDR i ze standardem Rec. 709), dużą jasność i ostrość. Dzięki temu filmy, sport i inne treści można komfortowo oglądać nawet w środku dnia.

Gracze docenią fakt, że projektory laserowe Optoma oferują specjalny tryb gwarantujący niskie opóźnienia oraz możliwość wyświetlania obrazu nawet w 120 klatkach na sekundę w rozdzielczości FullHD (1080p). Ponadto technologia laserowa sprawia, że urządzenia są od razu gotowe do pracy – nie trzeba czekać na rozgrzanie lampy.

Projektory Optoma HZ40HDR i GT2000HDR wyposażono w dwa wejścia HDMI oraz port USB, co pozwala na podłączenie do nich nawet kilku różnych urządzeń jednocześnie. Oba modele posiadają także wbudowany głośnik.

Test Samsung The Freestyle – jedyne w swoim rodzaju urządzenie

Duży obraz tam, gdzie tylko chcesz

Projektor GT2000HDR wyświetla obraz wielkości 100 cali z odległości zaledwie jednego metra, co pozwala na łatwą instalację w wybranym przez nas miejscu. Zarówno rzeczony model, jak i równie kompaktowy HZ40HDR działają w dowolnej orientacji oraz posiadają zewnętrzne zasilacze, co sprzyja przenoszeniu ich z miejsca na miejsce oraz adaptowaniu do różnych warunków.

W trosce o środowisko

Kompaktowe projektory laserowe HZ40HDR i GT2000HDR są nie tylko energooszczędne  – technologia laserowa DuraCore zapewnia żywotność aż do 30 000 godzin. Optoma ogranicza wpływ na środowisko naturalne także poprzez wyeliminowanie użycia rtęci w procesie produkcji oraz zmniejszenie rozmiarów swoich urządzeń oraz samych opakowań (wykonanych z materiałów nadających się do recyklingu w 97%). Pozwala to obniżać emisję dwutlenku węgla generowaną przez logistykę.

Cena i dostępność

Projektory HZ40HDR (5289 zł) i GT2000HDR (6899 zł) są już dostępne w Polsce w wybranych sklepach z elektroniką oraz salonach RTV. Urządzenia objęte są dwuletnią gwarancją producenta oraz pięcioletnią (lub na 12 000 godzin) na źródło światła.

Optoma HZ40HDR
Optoma HZ40HDR

HZ40HDR – kluczowe cechy:

  • – rozdzielczość Full HD, urządzenie może przyjąć sygnał 4K UHD;
  • – technologia laserowa DuraCore;
  • – wysoka jasność 4000 lumenów;
  • – 30 000 godzin bezawaryjnej pracy.
Optoma GT2000HDR
Optoma GT2000HDR

GT2000HDR – kluczowe cechy:

  • – rozdzielczość Full HD, urządzenie może przyjąć sygnał 4K UHD;
  • – technologia laserowa DuraCore;
  • – możliwość wyświetlania obrazu nawet z odległości 30 centymetrów;
  • – wysoka jasność 3500 lumenów.

 

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl