Inflacja wystraszyła Polaków. Żywność kupują z rabtem

Inflacja – 90% Polaków regularnie kupuje w sklepach jakąś część żywności z rabatami. Tymczasem sklepy też oszczędzają i oferują coraz mniej tego typu okazji.

Inflacja wystraszyła Polaków

Już 90 proc. konsumentów twierdzi, że regularnie kupuje żywność w akcjach rabatowych. Tak źle nie było nawet w czasie pandemii

W sumie już 90% Polaków regularnie kupuje w sklepach jakąś część żywności z rabatami. Tylko w ciągu dwóch lat nastąpił wzrost aż o jedną trzecią. Zatem widać, że w czasach inflacyjnych rodacy dużo częściej, niż w okresie pandemii sięgają po przecenianą żywność. Teraz blisko 29% rodaków tak nabywa 20-40% art. spożywczych. Prawie 22% konsumentów deklaruje przedział 10-20%, a niespełna 18% wskazuje na 40-60%. To pokazuje, że obecnie niemal 70% społeczeństwa w znacznej mierze korzysta z obniżek cen art. żywnościowych.

Test Asus ROG Ally – przenośna konsola, z którą bardzo ciężko się rozstać

Tymczasem sklepy też oszczędzają i oferują coraz mniej tego typu okazji. I według ekspertów, na razie nie ma co liczyć na poprawę. A jeżeli dojedzie do jakichkolwiek zmian, to będą one odczuwalne dla konsumentów dopiero na początku 2025 r.

źródło: MondayNews

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl