Amazfit Balance – elegancki, praktyczny i najchętniej wybierany smartwatch w Polsce

Amazfit Balance był najchętniej wybieranym modelem. W Polsce rekomendowana cena wynosi 1119 zł.  Ten smartwatch jest elegancki i praktyczny, a dzięki integracji z Zepp Pay i współpracy z MasterCard – umożliwia również wykonywanie płatności zbliżeniowych

Seria Amazfit Balance została zaprezentowana w Berlinie 1 września. W Polsce w sprzedaży pojawiła się w tym tygodniu. Wystarczyło jednak kilka dni, by w kategorii „smartwatche” Amazfit Balance był najchętniej wybieranym modelem. W Polsce rekomendowana cena wynosi 1119 zł.

Link do strony z Bestsellerami w kategorii Smartwatche na Amazon Polska

Reklamy
Zwiększ zasięg Twojej sieci Wi-Fi

Amazfit Balance jest pierwszym smartwatchem od Zepp Health, który umożliwia swoim użytkownikom płatności zbliżeniowe[1]. Jednocześnie smartwatch został wyposażony w nowatorskie rozwiązania AI, które monitorują i analizują kondycję nie tylko fizyczną, ale też psychiczną. Wcześniejsze serie, jak i wiele innych smartwatchy dostępnych na rynku tak holistycznego wsparcia nie oferują.

Test Amazfit GTS 4 – rozmowa i zarządzanie zdrowiem

Bardzo się cieszymy, że Amazfit Balance zyskał tak szybko tak dużą popularność w Polsce. Ten smartwatch jest elegancki i praktyczny” – mówi Ola Jiang, EMEA Marketing Director w Zepp Health.

Amazfit Balance wyposażono m.in. w rozwiązanie Readiness. Prezentuje ono prostą do zrozumienia wartość, która komunikuje określoną jakość snu oraz wynikającą z niej kondycję fizyczną i psychiczną. Jednocześnie rozwiązanie to ta sugeruje dobranie aktywności o takim wysiłku, który może zapewnić efektywniejszą regenerację oraz szybsze odzyskanie równowagi fizycznej i psychicznej.

Użytkownicy Amazfit Balance mogą korzystać także z nowej funkcji Body Composition. Funkcja ta w prosty i szybki sposób analizuje skład górnej części ciała. Pomiar obejmuje osiem parametrów: zawartość tkanki tłuszczowej, mięśni, w tym mięśni szkieletowych, wody, masy kostnej, białka, BMI oraz podstawowy metabolizm. Dane są szacunkowe i przedstawione w ujęciu procentowym. Po sparowaniu Amazfit Balance z wagą Amazfit Body Composition Analyzer Mat[2] pomiar może objąć także dolną część ciała.

Test Amazfit GTS 4 Mini – smartwatch dopracowany

Innowacyjnym rozwiązaniem, wspomaganym przez Sztuczną Inteligencję, jest także Zepp Aura (dostępne z poziomu aplikacji Zepp w formie płatnej subskrypcji[3], użytkownicy Amazfit Balance w Europie i USA przy zakupie najnowszego smartwtacha i rocznej subskrypcji zyskują bezpłatny dostęp przez okres trzech miesięcy). Rozwiązanie wybiera i dostosowuje krajobrazy dźwiękowe do snu, odpoczynku lub medytacji w oparciu o odczyty biometryczne ze smartwatcha. Dzięki temu jakość procesów regeneracyjnych może być jeszcze wyższa, a odpoczynek efektywniejszy.

W ramach Zepp Aura dostępni są także wirtualni asystenci i trenerzy: Zepp AI Sleep Assistant, Zepp AI Wellness Coach oraz Zepp AI Fitness Coach. Trenerzy w formie czatbotów wykorzystują technologię LLM (Large Language Model), która wykrywa język użytkownika, i w takim też odpowiada na jego pytania. O ile jednak Zepp AI Wellness Coach doradza w obszarze regeneracji, o tyle specjalizacją Zepp AI Fitness Coach są ćwiczenia fitness.

Zespół trenerów, do których dostęp mogą otrzymać użytkownicy Amazfit Balance, uzupełnia znany z wcześniejszych modeli Amazfit Zepp AI Coach. Rozwiązanie to również wykorzystuje technologię LLM, jednak zostało ono zaprojektowane z myślą o osobach trenujących sporty wytrzymałościowe np. bieganie. Dostęp do Zepp AI Coach jest bezpłatny.

Najnowszy smartwatch Amazfit Balance – dzięki integracji z Zepp Pay i współpracy z MasterCard – umożliwia również wykonywanie płatności zbliżeniowych. Z możliwości tej obecnie mogą korzystać klienci 40 instytucji bankowych oraz użytkownicy aplikacji Curve na terenie 33 krajów europejskich[4].

W Polsce usługa Zepp Pay została udostępniona klientom następujących instytucji finansowych: Bank Polskiej Spoldzielczosci SA, DiPocket Limited oraz Santander Bank Polska S.A. Klienci ci muszą mieć MasterCard.

***

[1] Funkcja Zepp Pay skierowana do właścicieli MasterCard i użytkowników aplikacji Curve. Wspierana będzie przez wybrane instytucje bankowe i finansowe w następujących krajach: Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Holandia, Islandia, Irlandia, Łotwa, Liechtenstein, Litwa, Luksemburg, Malta, Niemcy, Norwegia, Polska , Portugalia, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria, Węgry, Wielka Brytania i Włochy. Więcej informacji o Zepp Pay: www.amazfit.com/pages/zepp-pay.

[2] Inteligentna waga Amazfit Balance z wagą Amazfit Body Composition Analyzer Mat dostępna jest w wybranych krajach.

[3] Miesięczny i roczny dostęp do usługi Zepp Aura Premium kosztuje odpowiednio 9,99 euro i 49,99 euro. W przypadku Zepp AI Fitness Coach abonament miesięczny kosztuje 3,99 euro, a roczny – 29,99 euro.

[4] Zepp Pay wspierany będzie przez instytucje bankowe i finansowe w następujących krajach: Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Holandia, Islandia, Irlandia, Łotwa, Liechtenstein, Litwa, Luksemburg, Malta, Niemcy, Norwegia, Polska , Portugalia, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria, Węgry, Wielka Brytania i Włochy. Więcej informacji o Zepp Pay: www.amazfit.com/pages/zepp-pay.

 

 

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl