Bitdefender VPN Double-Hop – nowa funkcja na iOS i Androidzie

Stale zmieniający się krajobraz cyberbezpieczeństwa wymaga ciągłego rozwoju technologii ochronnych. Wychodząc naprzeciw potrzebie zapewnienia solidnego bezpieczeństwa w Internecie, w Bitdefender VPN wprowadzono nową aktualizację funkcji — jest ona znana jako Double-Hop. Usługa Double-Hop, obecnie dostępna dla systemów operacyjnych iOS i Android, ma zostać w przyszłości zintegrowana z platformami Windows i macOS.

Przegląd funkcji: Bitdefender VPN Double-Hop

Funkcja Double-Hop umożliwia kierowanie ruchu internetowego przez dwa odrębne serwery, wprowadzając dodatkową warstwę bezpieczeństwa i anonimowości. Ta funkcja wzmacnia już istniejące środki ochronne i zwiększa elastyczność, umożliwiając użytkownikom tworzenie niestandardowych ścieżek routingu.

Reklamy
Zwiększ zasięg Twojej sieci Wi-Fi

W jaki sposób uruchomić Double-Hop?

Użytkownicy Bitdefender VPN mogą uzyskać dostęp do tej funkcji, wybierając zakładkę Double-Hop na ekranie Lokalizacja w aplikacji i wybierając jedną z zaprogramowanych tras. Dla tych, którzy wolą niestandardowe doświadczenia, funkcja umożliwia tworzenie tras dostosowanych do indywidualnych potrzeb. Opcję tę można dostosować na ekranie Double-Hop w sekcji Zaawansowane na ekranie konfiguracji aplikacji.

Recenzja 70mai TP05 i 70mai TP03 – gadżety samochodowe, które pomogą w trudnej sytuacji nie(tylko) na drodze

Chociaż dostępny jest obszerny przewodnik szczegółowo opisujący zalety i użyteczność Double-Hop , należy pamiętać, że nie jest to zwykła funkcja dodatkowa. Dodanie Double-Hop do Bitdefender VPN przyczynia się do wzmocnienia bezpieczeństwa i prywatności, poprawiając ochronę przed zaawansowanymi zagrożeniami.

Ta funkcja zapewnia elastyczność w zakresie wyboru lokalizacji serwera. Jednak wybranie serwerów fizycznie oddalonych od siebie, na przykład na różnych kontynentach, może zmniejszyć prędkość transferu danych.

Przyszły rozwój Bitdefender VPN

Obecnie wdrożenie Double-Hop jest ograniczone do platform iOS i Android. Integracja z systemami Windows i macOS jest w fazie aktywnego rozwoju, a wdrożenie planowane jest w najbliższej przyszłości, chociaż konkretny ETA nie jest dostępny.

Wprowadzenie funkcji Double-Hop oznacza znaczący postęp Bitdefender VPN, przyczyniając się do bezpieczniejszego i bardziej elastycznego doświadczenia użytkownika. Stanowi to integralną część ciągłych wysiłków mających na celu poprawę środków bezpieczeństwa w Internecie w stale zmieniającym się krajobrazie cyberniebezpieczeństw” – mówi Mariusz Politowicz z firmy Marken Systemy Antywirusowe, polskiego dystrybutora oprogramowania Bitdefender.

Źródło: Marken Systemy Antywirusowe

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl