Baseus oferuje ładowarki oparte o azotek galu. Technologia GaN to przyszłość ładowania

Baseus, globalny producent praktycznych, estetycznych urządzeń elektroniki użytkowej i akcesoriów, wprowadził na polski rynek szereg ładowarek opartych o technologię azotku galu. To między innymi kompaktowe ładowarki Baseus GaN5 Fast Charger mini 1C 30W czy Baseus GaN5 Pro 65W i biurkowa stacja ładowania Baseus PowerCombo 65W. Urządzenia wykonane z użyciem technologii GaN cechują się lepszym zarządzaniem energią i niższymi temperaturami pracy.

Baseus GaN5 Fast Charger mini 1C 30W
Baseus GaN5 Fast Charger mini 1C 30W

Czym różni się technologia GaN od tej wykorzystywanej w standardowych ładowarkach? Ładowarki GaN zbudowane są z komponentów wykonanych z azotku galu, jednego z najnowocześniejszych materiałów półprzewodnikowych. W porównaniu do standardowych ładowarek opartych o krzem, ładowarki GaN cechuje wyższa konwersja mocy. Prowadzi to do jej mniejszych strat, a to z kolei przekłada się na generowanie mniejszej ilości ciepła. Takie urządzenia mogą być mniejsze, ale wydajniejsze. Są także bezpieczniejsze dzięki pracy w niższych temperaturach.

Zaletą ładowarek GaN jest możliwość szybkiego ładowania urządzeń o niskiej i wysokiej mocy za pomocą tej samej, niewielkiej ładowarki w bardziej wydajny sposób. Dzięki lepszemu zarządzaniu energią, a także wyposażeniu większości nowych modeli w porty USB-C, ładowarki GaN są bardziej uniwersalne i można wykorzystywać je do zasilania każdego rodzaju urządzeń, co przyczynia się do zmniejszenia produkcji e-odpadów.

Według agencji analitycznej Market Research Future, rynek ładowarek zasilanych GaN ma znacznie rozwinąć się w najbliższych latach i do 2032 roku osiągnie wartość 4,4 mld USD.

Baseus jest jednym z pierwszych producentów na świecie, który zastosował technologię GaN w ładowarkach. Od tego czasu nieustannie ją optymalizuje, wydając kolejne jej wersje: GaN2, GaN3, GaN3 Pro, GaN5 czy GaN5S.

Technologia GaN ma duży potencjał wykorzystania w różnych dziedzinach i kategoriach urządzeń. Podczas targów IFA w Berlinie w 2023 roku Baseus zaprezentował pierwszą na świecie, konsumencką ładowarkę do pojazdów elektrycznych opartą o azotek galu: Baseus Nebula Series GaN AC EV Charger. Urządzenie trafi do sprzedaży w 2024 roku. Technologię GaN można wykorzystywać nie tylko w ładowarkach, ale również, między innymi, w urządzeniach wykorzystujących częstotliwości radiowe, oświetleniu LED czy motoryzacji.

Najnowsze ładowarki Baseus z technologią GaN dostępne w Polsce:

  • Baseus GaN5 Fast Charger mini 1C 30W
Baseus GaN5 Fast Charger mini 1C 30W
Baseus GaN5 Fast Charger mini 1C 30W

To praktyczna i kompaktowa ładowarka o niewielkich rozmiarach, która zmieści się nawet w niewielkiej torebce czy plecaku. Urządzenie wykorzystuje zaawansowaną technologię kontroli temperatury BCT, która minimalizuje ryzyko przegrzania. Ładowarka wyposażona jest także w inteligentny system rozpoznający pozostałą moc urządzeń i automatycznie przechodzi w tryb ładowania podtrzymującego, gdy urządzenie jest w pełni naładowane.

Cena: 59,90 zł.

  • Baseus GaN5 Pro Ultra-Slim Fast Charger 65W
Baseus GaN5 Pro Ultra-Slim Fast Charger 65W
Baseus GaN5 Pro Ultra-Slim Fast Charger 65W

To uniwersalny model wyposażony w dwa porty: USB-C i USB-A. Urządzenie obsługuje protokoły szybkiego ładowania Quick Charge (QC) i technologię Power Delivery (PD), które zapewniają najwyższą prędkość uzupełniania energii. Oznacza to, że czas ładowania baterii dostosowany jest do możliwości poszczególnych urządzeń. Dzięki niewielkim rozmiarom ładowarkę bez problemu można schować w plecaku lub torebce i zabrać w podróż.

Cena: 199,99 zł

  • BASEUS PowerCombo 65W
Baseus PowerCombo 65W
Baseus PowerCombo 65W

To biurkowa stacja ładowania wyposażona w trzy różne porty: USB-C, USB-A i wyjście AC, co pozwala na podłączenie kilku sprzętów w jednym momencie. Przewód o mocy 65 W i długości 80 cm zapewnia szybkie ładowanie urządzeń. Ładowarka posiada wielopoziomową ochronę przed przegrzaniem czy porażeniem prądem. Wysoka jakość wykonania i ciekawy design sprawiają, że ładowarka może stale gościć na biurku i służyć przez długi czas.

Cena: 299 zł

Wszystkie urządzenia ładujące Baseus zakupić można w dużych sieciach i platformach handlowych w Polsce, m.in. Komputronik.pl, RTV Euro AGD, Media Expert czy Allegro.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl