HMD (Nokia) wraz z modelem Nokia XR21 wraca do Europy

  • HMD jest pierwszym globalnym producentem smartfonów, który przenosi produkcję do Europy.
  • Pierwszym smartfonem 5G[1] pochodzącym z nowej europejskiej linii produkcyjnej jest Nokia XR21, teraz dostępna dla klientów korporacyjnych.
  • Ponadto do sprzedaży dla konsumentów trafi 30[2] urządzeń z limitowanej edycji.
Nokia XR21
Nokia XR21

Po niedawnym ogłoszeniu przejścia na nową strategię portfolio obejmującą wiele marek, HMD Global, największy europejski producent smartfonów, ogłasza dziś kolejny kamień milowy: HMD rozpoczęło produkcję smartfonów 5G w Europie. Pierwsze urządzenie firmy, Nokia XR21, jest już dostępne do zakupu przez klientów korporacyjnych. Jest to zgodne z ogólnym potencjałem wzrostu rynku smartfonów w Europie, który według prognoz Canalys, wzrośnie o 7% w 2024 roku.

Nokia XR21
Nokia XR21

Cieszymy się, że możemy produkować Nokia XR21, nasz flagowy wytrzymały smartfon 5G, w Europie. Jesteśmy zdeterminowani, aby inwestować w bezpieczeństwo, technologię i procesy produkcyjne, które sprawiają, że nasze urządzenia są bezpieczniejsze i trwalsze” – powiedział Jean-Francois Baril, współzałożyciel, prezes i dyrektor generalny HMD Global.

Test Nokia G42 5G – tani i naprawimy go samodzielnie

Nasze plany na przyszłość obejmują dalsze inwestycje w bezpieczeństwo oprogramowania, które będziemy oferować bezpośrednio naszym klientom„.

Odpowiadając na zmieniające się potrzeby klientów korporacyjnych, HMD opracowało możliwości i procesy umożliwiające rozpoczęcie produkcji urządzeń w Europie. Każde urządzenie tu produkowane przechodzi rygorystyczne testy oprogramowania, w tym związane z ochroną przed złośliwym oprogramowaniem. Niektórzy klienci korporacyjni wymagają dodatkowych zabezpieczeń we współpracy z wieloma partnerami w zakresie bezpieczeństwa IT. Koncentrujemy się na bezpieczeństwie oprogramowania i ochronie prywatności już w fazie projektowania.  Dane są bezpiecznie przechowywane w UE: dane konsumenckie i korporacyjne ze wszystkich smartfonów wyprodukowanych przez HMD są przechowywane i przetwarzane na serwerach HMD w Finlandii od 2019 roku.

Oprócz zabezpieczeń, XR21 jest również trwały i zaprojektowany z myślą o zrównoważonym rozwoju. Dzięki wojskowemu certyfikatowi wytrzymałości[3] i klasie ochrony IP69K, smartfon ten jest odporny na kurz, ciepło, uderzenia i wodę. W ramach ciągłego zaangażowania HMD w zrównoważony rozwój, Nokia XR21 została zaprojektowana tak, aby zminimalizować wpływ na środowisko: obudowa wykonana jest w 100% z aluminium pochodzącego z recyklingu, a dwudniowa żywotność baterii[4] pozwala na 60% więcej ładowań w całym okresie użytkowania. Dodatkowe etapy europejskiego procesu produkcyjnego pomogą jeszcze bardziej ograniczyć emisje.

Aby uczcić nowe pochodzenie i standardy bezpieczeństwa telefonu Nokia XR21, na stronie nokia.com będzie można kupić limitowaną edycję 30 egzemplarzy, które zejdą z europejskiej linii produkcyjnej. Urządzenia z limitowanej edycji Made in Europe mają ekskluzywny kolor Frosted Platinum, wygrawerowany unikalny numer seryjny i są dostarczane z certyfikatem pochodzenia w pudełku.

Ceny i dostępność

Limitowana edycja Nokia XR21 w ekskluzywnym kolorze Frosted Platinum jest dostępna od dziś w cenie od 699 EUR (599 GBP) w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Austrii, Holandii, Belgii, Hiszpanii, Włoszech i Finlandii na stronie Nokia.com/phones. Model Nokia XR21 European Edition w kolorze czarnym będzie wkrótce dostępny w cenie od 649 EUR (549 GBP) w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Francji, Niemczech, Austrii, Holandii, Belgii, Hiszpanii, Włoszech i Finlandii na stronie Nokia.com/phones.

[1] Zasięg 5G jest ograniczony i może nie być obsługiwany przez dostawcę usług sieciowych. Rzeczywista prędkość zależy od sieci i innych czynników.

[2] „Stworzono tylko 50 smartfonów Nokia XR21 Limited Edition, a 30 z nich będzie pierwszymi urządzeniami z europejskiej linii montażowej, które trafią do sklepu internetowego Nokia phones”.

[3] Na podstawie oceny MIL-STD 810H.

[4] W oparciu o rzeczywisty test użytkowania przeprowadzony przez HMD Global.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl