Wyborcze Trendy Google – News Alert nr 4

Wyborcze Trendy Google – w tygodniu kończącym się 4 października oprócz informacji związanych bezpośrednio z partiami politycznymi i kandydatkami, Polacy wyszukiwali praktycznych informacji wyborczych, a także statystyki stron, gdzie mogą porównać swoje poglądy z poglądami partii i polityków.

“Gdzie można głosować” to najczęściej zadawane pytanie przez Polaków w wyszukiwarce Google, które dotyczy tematu głosowania, w tygodniu przypadającym między 28 września a 4 października. Czwarte najczęściej zadawane pytanie, “Jak głosować w wyborach”, także jest z kategorii praktycznych.

Trzecie najczęściej zadawane pytanie to “na kogo zagłosują młodzi ludzie”, czyli związane z wyszukiwaniem statystyk sondażowych dotyczących konkretnej grupy wiekowej.

Reklamy
Zwiększ zasięg Twojej sieci Wi-Fi

Z kolei drugie i piąte najpopularniejsze pytanie, czyli, odpowiednio, “na kogo głosować 2023” oraz “na jaką partię powinienem głosować, mogą wskazywać na szukanie lepszego zrozumienia tego, jak programy partii politycznych mają się do naszych poglądów – nie tylko poprzez czytanie programów, ale też np. poprzez testy dostępne online, przygotowywane przez organizacje pozarządowe, pomagające nam szybciej i lepiej zrozumieć nasze sympatie polityczne.

Test UB+ dB1 Doublebass – dźwięk dookólny rozkręci każdą imprezę

Co ciekawe, wśród tematów powiązanych z wyszukiwaniami wielu partii w ostatnim tygodniu, znajdują się nazwiska mniej znanych kandydatek i kandydatów.

Zapraszam do załącznika po więcej szczegółów oraz na stronę Google Trends – Wybory w Polsce.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl