Panasonic rzuca nowe światło na życie Hokusaia

Twórczość japońskiego artysty – Katsushika Hokusaia stała się niezwykłym widowiskiem dzięki projektorom Panasonic 4K 20 000 lm 3-Chip DLP 

Katsushika Hokusaia

Projektory laserowe Panasonic odegrały kluczową rolę w stworzeniu spektakularnego i innowacyjnego widowiska w Arena Del Sole w Bolonii, gdzie widzowie mogli się zanurzyć w „Życiu HOKUSAIA”. To spektakl poświęcony życiu i twórczości wybitnego japońskiego artysty Katsushikiego Hokusaia, który świetnie łączy sztukę, muzykę, taniec, poezję oraz technologię.

Produkcja jest wizją sławnego producenta Shina Sugimoto, który we współpracy z cenionym aktorem i reżyserem Katsumim Sakakurą stworzył koncepcję „projekcji na żywo”. Polega ona na dynamicznych i żywych projekcjach dzieł artysty, które są tłem dla niezwykłego występu artystycznego. Osiągnięcie spektakularnego efektu i realizacja odważnych wizji Hokusaia były możliwe dzięki użyciu 3-chipowych projektorów Panasonic PT-RQ22 o jasności 20 tysięcy lm, które wyświetlają obrazy w jakości 4K.

Rozwój projekcji na żywo dzięki Panasonic

Hokusai jest jednym z najsławniejszych i najbardziej wpływowych artystów w Japonii. Jego dzieła były zbierane nie tylko przez kolekcjonerów sztuki, ale także przez europejskich malarzy, takich jak Degas, Gauguin i Klimt. Tematyka prac Hokusaia wpłynęła na ruch impresjonistyczny, co można dostrzec między innymi w twórczości Moneta i Renoira. Dzieła Japończyka charakteryzują się żywymi kolorami i kontrastującymi ciemnymi liniami. Do ożywienia tego typu sztuki na ekranie potrzebny był projektor, który zapewnia odpowiednią jakość oddającą kontrast kolorów, realizm i siłę oddziaływania kultowych obrazów.

Projektor Panasonic 3-Chip DLP RQ22 o mocy 20 000 lm jest jednym z najmniejszych i najlżejszych modeli w swojej klasie. Dzięki temu idealnie sprawdzi się w przedsięwzięciach artystycznych o charakterze immersyjnym. Oryginalna technologia podwajania pikseli Panasonic tworzy płynne obrazy 4K+ o niezwykłej głębi. Dodatkowo technologia Dynamic Contrast gwarantuje wysoki poziom kontrastu wynoszący 20 000:1 oraz analizuje przestrzeń, co umożliwia bardziej szczegółowe rozpoznanie obszarów jasnych i ciemnych, a także dokładne oddanie kontrastujących kolorów.

Niepowtarzalna atmosfera niezwykłego widowiska

Projektor odgrywa kluczową rolę w tworzeniu immersyjnego performance, dzięki któremu widownia wchodzi do świata Hokusaia. Wysokiej rozdzielczości projekcja, imponująca jasność i precyzyjne odwzorowanie czerni przyczyniły się do stworzenia niezwykłego widowiska, podkreśla Katsumi Sakakura reżyser Global Business Labo Inc.

Test UB+ dB1 Doublebass – dźwięk dookólny rozkręci każdą imprezę

„Życie HOKUSAIA” przekracza granice sztuki widowiskowej, łącząc klasyczne formy artystyczne z innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi, co daje spektakularny efekt. Nasze projektory zostały zaprojektowane tak, aby umożliwiać artystom i specjalistom IT działanie bez ograniczeń. Dzięki nowoczesnej technologii, która pozwala im realizować swoją wizję i tworzyć immersyjne doświadczenia przewyższające oczekiwania publiczności za każdym razem. Jesteśmy zaszczyceni możliwością uczestnictwa w tym spektakularnym i ambitnym projekcie, dodaje Kyohei Morita, Manager Director w Panasonic Connect Europe.

Wystawa „Życie HOKUSAIA” otrzymała prestiżową nagrodę „Cool Japan Matching Award”, co pokazuje jej ogromne znaczenie kulturowe i międzynarodowe uznanie. Firma Panasonic została za to doceniona za ogromny wkład w rozwój przedsięwzięcia, co przyczyniło się do jego sukcesu.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://eu.connect.panasonic.com/gb/en/case-studies/captivating-life-hokusai-fusion-art-and-technology-bologna

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl