Hoodkevitz – Tacy jesteśmy w pełnym obrazku

W warszawskim KinoGramie w Fabryce Norblina w dniach 10.10 – 24.10 można oglądać wystawę fotograficzną zatytułowaną „Tacy jesteśmy w pełnym obrazku” – wyjątkowa wystawa Hoodkevitza pod patronatem Xiaomi Polska

Hoodkevitz

Zdjęcia autorstwa Hoodkevitza (Przemysława Chudkiewicza) przedstawiają serię niepozowanych portretów bohaterów, którzy niejedno w życiu przeszli, ale w końcu odnaleźli swoją właściwą ścieżkę.

Test Xiaomi 13T – marzenia fotografów mobilnych stają się rzeczywistością

Reklamy
Zwiększ zasięg Twojej sieci Wi-Fi

Autor zdjęć, ambasador Leica Camera Poland, specjalizujący się od lat w Portrecie Autentycznym, zarejestrował na zdjęciach emocje, które są wynikiem szczerej rozmowy o życiu.

– Od jakiegoś czasu fotografuję ludzi takimi, jakimi są. Rozmawiam z nimi o emocjach, o uczuciach. O poczuciu istnienia, o sensie życia. O tym kim jesteś tak naprawdę, do czego dążysz. I jakie masz marzenia. Zauważyłem, że ludzie niechętnie mówią o swoich emocjach. A w Portrecie Autentycznym dużo tych historii potrafi wyjść na zewnątrz. Jest w tym jakaś magiczna, intymna atmosfera. – mówi Hoodkevitz, autor zdjęć. Wszystkie portrety zostały wykonane najnowszym smartfonem Xiaomi 13T Pro z obiektywami Leica Summicron.

Otwarcie wystawy miało miejsce 10 października. To wyjątkowa data, ponieważ w ten dzień przypada Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Według raportu Instytutu Psychiatrii i Neurologii z 2021 roku, już ponad 8 mln Polaków cierpi na różnego rodzaju zaburzenia psychiczne. Oznacza to, że co czwarta osoba w naszym kraju mierzy się w swoim życiu z problemami na tle psychologicznym.

– Temat, który podjął Hoodkevitz w swojej pracy, jest niezwykle istotny. Wiele osób w naszym kraju zmaga się z różnymi trudnościami, a nie zawsze mają przestrzeń, aby o nich powiedzieć. Może to spotkać każdego z nas. Dlatego tak ważna jest dla nas ta wystawa skupiona na zdrowiu psychicznym, o które zawsze powinniśmy się troszczyć. – komentuje Jolanta Stryjczak, Head of Public Relations, Xiaomi CEE & Nordic Region.

Kontynuacją wystawy będzie współpraca z Fundacją Zobacz…JESTEM.

– Xiaomi Polska wraz z Fundacją planują organizację Turnusów Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży. Dzięki współpracy Fundacja Zobacz…JESTEM będzie mogła zapewnić zróżnicowaną pomoc diagnostyczną i terapeutyczną młodym osobom, zmagającym się z problemami emocjonalnymi oraz zaburzeniami zdrowia psychicznego. – podsumowuje Jolanta Stryjczak.

 Za koncept i organizację akcji oraz wystawy odpowiada agencja kreatywna GONG.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl