Recenzja Jabra Engage 55 – z myślą o najwyższej jakości rozmów

Jabra Engage 55 – bo spotkania wirtualne stają się standardem w biznesie. Niestety ma to też swoje minusy. Okazuje się, że przeciętny użytkownik systemów ujednoliconej komunikacji (UC) spędza więcej czasu na rozmowach telefonicznych niż kiedykolwiek przedtem. Zapraszam do recenzji

Test (3 strony) bezpłatny i bez sponsoringu – przytoczone stwierdzenia są tylko subiektywnymi odczuciami testującego to urządzenie

Spotkania wirtualne stają się standardem w biznesie, dlatego tym ważniejsze jest, by pracownicy byli słyszani oraz mogli swobodnie rozmawiać ze współpracownikami lub klientami bez przeszkadzania sobie nawzajem, oraz bez potrzeby ściszania głosu.

Reklamy
Zwiększ zasięg Twojej sieci Wi-Fi

Jabra Engage 55

Nie wystarczy już prosta kamerka w laptopie czy głośniki oraz mikrofon. Często spore godziny na spotkaniach online pokazują, że również podczas takich sesji chcemy czuć się komfortowo i mieć jak najlepsze połączenie oraz urządzenia.

I tutaj naprzeciw wychodzą nam firmy takie jak Jabra, które przygotowują sprzęty dedykowane do telepracy czy wyposażenie naszych biur, aby również osoby będące w biurze miały z nami dobry kontakt. Jednym z takich urządzeń są słuchawki Jabra Engage 55, które wpadły nie tak dawno w moje ręce. Sugerowana cena producenta to Od 1 300 zł – w zależności od wybranej wersji produktu.

Jabra Engage 55
Jabra Engage 55

Producent tak przedstawia swoją nowość – przenośny profesjonalny zestaw słuchawkowy, oferujący najwyższy poziom bezpieczeństwa i jakości rozmów:

 • Ultrabezpieczne połączenie bezprzewodowe z najwyższym poziomem bezpieczeństwa DECT
 • Zestaw słuchawkowy z redukcją szumów i mikrofonem wzmacniającym głos
 • Zasięg do 150 m — 15 razy większy niż w przypadku jakiegokolwiek urządzenia Bluetooth klasy 2
 • Współpracuje ze wszystkimi czołowymi platformami ujednoliconej komunikacji (UC) i Contact CenterA jak nowy zestaw spisał się podczas mojej pracy zdalnej? Zapraszam do recenzji.
Jabra Engage 55
Jabra Engage 55

W kartonowym opakowaniu znalazłem:

 • Zestaw słuchawkowy nauszny z mikrofonem
 • Stojak ładujący (akcesorium opcjonalne)
 • Kabel USB –microUSB
 • Jabra Link 400 – adapter BT do gniazda USB
 • Standardowa papirologia
 • Woreczek do przenoszenia

*Dedykowana baza pozwalająca na połączenie do telefonu stacjonarnego, komputera oraz smartfona sprzedawana jest oddzielnie. 

Najważniejsze cechy i funkcje Engage 55:

 • Najwyższej klasy mikrofon do biur o układzie otwartym — odfiltrowuje hałas z zewnątrz, umożliwiając wyraźną rozmowę bez zakłóceń
 • Zabezpieczenia klasy wojskowej — DECT poziomu C
 • Zasięg łączności do 150 m — 15 razy większy niż w przypadku jakiegokolwiek urządzenia Bluetooth klasy 2
 • Adapter USB Link 400 DECT — o wytrzymałej konstrukcji „krążka” ułatwiającej przenoszenie
 • Profesjonalna klarowność mowy — przetworniki zoptymalizowane pod kątem jakości dźwięku
 • Działa ze wszystkimi czołowymi platformami do UC i centrów kontaktu — MS Teams, Zoom, Cisco, Unify, Amazon Chime, Google Meet, Avaya, Unify i Alcatel Lucent
 • Całodzienny komfort noszenia — 18–83 g, lekki ucisk
 • Ochrona słuchu i dobrego samopoczucia — SafeTone 2.0
 • Zapobieganie zakłóceniom podczas pracy — wskaźnik zajętości na nauszniku i wysięgniku
 • Wybór sposobów noszenia — stereo /mono / convertible – z różnymi zaczepami i pałąkami

Budowa i użytkowanie

Słuchawki Jabra Engage 55 zostały wykonane z czarnego, dobrej jakości tworzywa sztucznego. Zarówno słuchawki jak i pałąk zyskały skórkowe wykończenie. Otula ono umieszczoną wewnątrz gąbkę.

Jabra Engage 55
Jabra Engage 55

Warto tutaj od razu zwrócić uwagę na wykończenie nauszników. Jest ono w całości wyłożone wspomnianą skórką, co może trochę przeszkadzać podczas bardzo upalnych dni – ucho może się trochę pocić. Nie mniej w klimatyzowanym pomieszczeniu czy w domowych warunkach nie powinno to przeszkadzać.

Recenzja Jabra PanaCast 20 – do pracy hybrydowej

Same muszle też nie są zbyt duże, ale mimo wszystko bardzo wygodne. Oczywiście mówimy tutaj o zastosowaniu biurowym. Nie mniej nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać je też do słuchania muzyki czy gier.

Na lewej słuchawce (zestaw można nosić z mikrofonem po lewej lub prawej stronie) znajdziemy całe centrum dowodzenia oraz przyczepiony mikrofon na dłuższym giętkim pałąku.

Omówienie zestawu stereo/mono

Samo sterowanie jest bardzo wygodne. Wszystkie przyciski dobrze wyczuwalne i przede wszystkim dobrze reagują na nasze komendy. Podczas rozmów przez telefon spisują się jak najbardziej OK. Mikrofon wyciszał się po kliknięciu zakończenia połączenia, co powodowało wyjście z telekonferencji.

Wystarczy pobrać aplikację Jabra Direct – to bezpłatne oprogramowanie opracowane do obsługi, optymalizacji ustawień oraz zarządzania urządzeniami Jabra i wszystko śmiga. Recenzowany zestaw słuchawkowy Engage działa ze wszystkimi czołowymi platformami UC i centrów kontaktowych, takimi jak MS Teams, Zoom, Cisco, Unify, Amazon Chime, Google Meet, Avaya, Unify czy Alcatel Lucent.

Diody LED stanu:

Nie zauważyłem też żadnych problemów podczas delektowania się muzyką w przerwach między kolejnymi telekonferencjami.

Wracając jeszcze do budowy, to cała stylizacja utrzymana jest w kolorze czarnym z delikatnymi srebrnymi wstawkami (logo na lewej słuchawce i dekoracyjny element na prawej).

Dodam jeszcze, że oczywiście pałąk na głowę jest wysuwany. Lekka konstrukcja zestawu słuchawkowego i indywidualne dopasowanie, dzięki regulowanym nausznikom, zapewniają komfort użytkowania przez cały dzień.

Zestaw słuchawkowy dobrze leży na głowie, przynajmniej na mojej. Nic nie uwiera i nie spada. Krótko mówiąc jest wystarczająco wygodny – jak na biurowe standardy. Spojenie mogłem w nim pracować przez praktycznie całe 8h i nie odczułem żadnego dyskomfortu.

Samo podłączenie przebiega bardzo szybko i intuicyjnie. Mamy tutaj kilka możliwości. Połączenie po kablu (USB – microUSB), poprzez dedykowany adapter Jabra Link 400, który znajdziemy w opakowaniu. W trybie konferencyjnym z jednym adapterem Jabra Link 400 można połączyć maksymalnie trzy dodatkowe zestawy słuchawkowe. Mamy zatem pełne spektrum możliwości.

W przypadku zakupu pakietu zawierającego zestaw słuchawkowy i adapter Jabra Link 400, oba urządzenia będą już fabrycznie sparowane. Wystarczy po prostu podłączyć adapter Jabra Link 400 do komputera, a następnie włączyć zestaw słuchawkowy. Wykrycie zestawu słuchawkowego przez komputer może potrwać do 15 sekund. Może zajść konieczność, aby ustawić zestaw słuchawkowy jako urządzenie wyjściowe i wejściowe w ustawieniach dźwięku na komputerze.

Bez problemu też możemy przełączać się z kabla na Jabra Link 400. Warto dodać, że zestaw słuchawkowy Jabra Engage 55 umożliwia połączenie wyłącznie z jednym komputerem w danym czasie. Nie obsługuje łączności Bluetooth. Pomimo tego, że nie jest to oficjalnie wspierane, istnieje możliwość podłączenia zestawu słuchawkowego do telefonu za pomocą adaptera Jabra Link 400 DECT (wariant USB-C).

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl