Kaplica Sykstyńska na PGE Narodowym – pionierskie przedsięwzięcie naszym okiem

Kaplica Sykstyńska na PGE Narodowym – 18 listopada, za sprawą zaawansowanej technologii Panasonic, będzie miało miejsce niespotykane dotąd światowej klasy wydarzenie, które zabierze nas w fascynującą podróż przez największy skarb Watykanu.

To niesamowite widowisko otworzy swoje podwoje na błoniach PGE Stadionu Narodowego. Dzięki współpracy Muzeów Watykańskich (© Governatorato dello S.C.V.Direzione dei Musei 2023 ALL RIGHTS RESERVED) z Domem Emisyjnym Manuscriptum (© Manuscriptum sp. z 0.0. 2023 ALL RIGHTS RESERVED) i Scripta Maneant (© Scripta Maneant 2023 ALL RIGHTS RESERVED) przestrzeń konklawe oraz słynne muzealne dzieła zostaną odtworzone na błoniach PGE Narodowego przy użyciu 39 projektorów i 39 obiektywów lidera branży audiowizualnej i digital signage.

Jestem niezmiernie podekscytowana, że Panasonic jest częścią jednego z największych projektów kulturalno-technologicznych tego roku. Nawiązanie tej współpracy stanowi potwierdzenie, że nasza technologia może z sukcesem wspierać kulturę i sztukę na najwyższym poziomie. Dzięki naszym rozwiązaniom i zaawansowanej technologii możemy przyczynić się do popularyzacji światowego dziedzictwa kulturowego, umożliwiając ludziom na całym świecie doświadczenie dzieł sztuki w sposób nigdy dotąd nieosiągalny, komentuje Magdalena Przasnyska, Senior Sales and Marketing Manager, Panasonic Connect Europe.

W trakcie 90-minutowego niezwykłego spektaklu uczestnicy będą mogli w pełni zanurzyć się w Kaplicy Sykstyńskiej, doświadczając każdego najmniejszego detalu. Wystawa „Kaplica Sykstyńska. Dziedzictwo” nie tylko przeniesie widzów w odległe zakamarki Watykanu, ale także zapewni im niepowtarzalne przeżycia multisensoryczne, jak i edukacyjne.

Reklamy
Zwiększ zasięg Twojej sieci Wi-Fi

​​To bez wątpienia pionierskie przedsięwzięcie, ponieważ Kaplica nigdy wcześniej nie była tak zaprezentowana poza murami Watykanu. Wystawa jest także dla tych, którym nigdy nie udało się wejść do Kaplicy. Albo dla tych, którzy w niej byli i mają niedosyt po 15-minutowym zwiedzaniu. Cały świat patrzy na nas z zapartym tchem, a premiera przyciąga uwagę ludzi kultury i sztuki z całej Europy. To multimedialna, multisensoryczna a zarazem edukacyjna wystawa, podkreśla Bartłomiej Feluś, pomysłodawca i organizator wystawy.

To niezwykłe przedsięwzięcie technologiczne, które przenosi nas w serce dziedzictwa Watykanu, nie byłoby możliwe bez zaawansowanych rozwiązań firmy Panasonic. Aż 39 projektorów wraz z obiektywami zostało wykorzystanych, by stworzyć niezapomniane wrażenia podczas tego multisensorycznego pokazu. Dzięki innowacyjnej technologii Panasonic, Kaplica Sykstyńska ożywa w pełnej krasie, ukazując każdy detal dzieła sztuki w niebywale imponujący sposób.

Panasonic nie tylko przyczynia się do tworzenia autentycznego doświadczenia Kaplicy Sykstyńskiej, ale także podnosi poprzeczkę dla standardów prezentacji sztuki na światowym poziomie. Po premierze w Warszawie projekt z wykorzystaniem technologii Panasonic wyruszy w świat, przenosząc niepowtarzalne dziedzictwo Kaplicy Sykstyńskiej na międzynarodową scenę. To zdecydowanie wyjątkowe połączenie sztuki, dziedzictwa i nowoczesnej technologii, które zapisuje się w historii jako nowy standard, inspirując kolejne pokolenia miłośników sztuki i technologii.

Recenzja Canon EOS R50 – foto-możliwości, czyli zaczyna się zabawa

Ekspozycyjna przestrzeń o powierzchni blisko 2,000 m² staje się areną dla najnowocześniej technologii Panasonic. Modele PT-REZ10LBEJPT-REZ12LBEJ wspomagane obiektywami ET-C1W300 i ET-C1U100 wprowadzają do wystawy „Kaplica Sykstyńska. Dziedzictwo” nowy wymiar wizualny, ożywiając obrazy nie tylko na ścianach, lecz także na misternie zdobionym suficie, co przyczynia się do jeszcze większego realizmu.

Przenosząc doświadczenie „Kaplicy Sykstyńskiej. Dziedzictwo” na nowy poziom, obiektyw Panasonic ET-C1W300 1-Chip DLP™ Projector Zoom Lens staje się kluczowym elementem, rozkwitającym w świecie wizualnej ekspresji. Z imponującym zakresem ogniskowych od 9.9 mm do 12.3 mm, obiektyw umożliwia precyzyjne dostosowanie obrazu do indywidualnych preferencji i wymagań. Jego wszechstronne parametry, takie jak throw ratio w różnych aspektach, od 16:10 do 4:3, pozwalają na elastyczne dopasowanie do różnych formatów i przestrzeni, zapewniając jednocześnie niezrównaną jakość obrazu.

Zaawansowana technologia projektora Panasonic PT-REZ10 w postaci chipu DLP™ o przekątnej 0.8 cala (w proporcjach 16:10) oraz imponującej liczby pikseli – 2,304,000 (1920 x 1200 pikseli) – gwarantują głęboką jakość obrazu. Unikalne źródło światła w postaci diody laserowej nie tylko przyczynia się do osiągnięcia niesamowitego kontrastu, ale również eliminuje potrzebę konserwacji, co sprawia, że korzystanie z tego projektora staje się prawdziwą przyjemnością. PT-REZ10 zapewnia elastyczność i rozszerzalność, a dzięki kompaktowej budowie, instalacja staje się prosta i bezproblemowa.

Recenzja Jabra Engage 55 – z myślą o najwyższej jakości rozmów

Zaawansowane Projektory 1-Chip DLP™ 4K PT-REQ12, osiągające jasność 12 000 lm2 oraz imponującą rozdzielczość 4K (3840 x 2400), wprowadzają spektakularne wizualne doznania, rewolucjonizując poziom produkcji. Nowoczesny design obudowy zapewnia niezawodność działania, stawiając Panasonic jako niekwestionowanego lidera w dziedzinie projekcji. Seria REQ12 to także jedne z pierwszych projektorów 1-Chip DLP™, które wykorzystują technologię Quad Pixel Drive. Ta innowacyjna technologia podwaja piksele na dwóch płaszczyznach, kreując głębokie, płynne i szczegółowe obrazy 4K, co doskonale współgra z charakterem i wymaganiami wystawy.

Obiektyw Panasonic ET-C1U100 Ultra Short Throw Zoom Lens to idealne uzupełnienie dla projektorów serii REQ/REZ. Dzięki niemu możemy dowolnie regulować odległość projekcji, zmieniając ogniskową. Wyjątkowe parametry techniczne tego obiektywu, takie jak wartość F wynosząca 2.13 czy ogniskowa od 5.4 do 5.8 mm, gwarantują doskonałą jakość obrazu, zwłaszcza w proporcjach 16:10.

To narzędzie, będące symbolem nowoczesności, idealnie wpisuje się w ducha wystawy „Kaplica Sykstyńska. Dziedzictwo”, pozwalając na jeszcze bardziej precyzyjne i imponujące wyświetlanie dzieł sztuki. Obiektyw ET-C1U100 nie tylko poprawia naturalny kontrast, ale także poszerza zakres dostosowań za pomocą funkcji Lens Memory i Auto Lens Identification. Zainstalowanie tego obiektywu to doskonały sposób na podkreślenie detali i wprowadzenie widzów w fascynujący świat sztuki, którym emanuje Kaplica Sykstyńska.

Pomysłodawcą i organizatorem wystawy “Kaplica Sykstyńska. Dziedzictwo” jest Dom Emisyjny Manuscriptum (© Manuscriptum sp. z 0.0. 2023 ALL RIGHTS RESERVED) – oficyna wydawnicza specjalizująca się w replikowaniu najważniejszych woluminów, manuskryptów i inkunabułów. Producentem wykonawczym projektu została Agencja Eventowa LIVE.

Otwarcie wystawy nastąpi już 18 listopada br., a bilety dostępne są na Eventim.pl. Więcej informacji można znaleźć na stronie KAPLICA.ART.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl