Karta Ratownicza w pojeździe – o co chodzi?

Bezpieczeństwo jest kluczową kwestią dla każdej osoby podróżującej samochodem. Karta Ratownicza zawiera szczegółowy schemat pojazdu, na którym zaznaczone są kluczowe elementy, takie jak: umiejscowienie wzmocnień karoserii, rozmieszczenie poduszek bezpieczeństwa oraz gazowych napinaczy pasów.

Karta Ratownicza

Bezpieczeństwo jest kluczową kwestią dla każdej osoby podróżującej samochodem. W trakcie wypadku liczy się każda sekunda, która może uratować życie! Dzięki Karcie ratowniczej i nalepce, umieszczonych w odpowiedni sposób w aucie, czas akcji ratunkowej może zostać skrócony nawet o 30%, co zwiększa szanse poszkodowanych na przeżycie. Portal z ogłoszeniami moto Yanosika apeluje do kierowców o dołączenie do kampanii, zostając partnerem akcji społecznej „Karta Ratownicza w pojeździe”.

Karta Ratownicza w pojeździe – o co chodzi?

Reklamy
Zwiększ zasięg Twojej sieci Wi-Fi

Karta Ratownicza zawiera szczegółowy schemat pojazdu, na którym zaznaczone są kluczowe elementy, takie jak: umiejscowienie wzmocnień karoserii, rozmieszczenie poduszek bezpieczeństwa oraz gazowych napinaczy pasów.

  • Dzięki „Karcie Ratowniczej w pojeździe” służby ratownicze mogą działać bardziej efektywnie i zwiększać szanse na udzielenie szybkiej pomocy poszkodowanym w sytuacjach krytycznych na drodzePaweł Tuzinek, Prezes Związku Dealerów Samochodów

Te informacje są niezwykle istotne dla ratowników, ponieważ pozwalają im szybko i skutecznie działać w przypadku wypadku drogowego, minimalizując ryzyko dalszych obrażeń dla poszkodowanych oraz skracając czas reakcji.

Recenzja Xblitz R8 Power Charge – ułatwia życie kierowcy

Niemniej, aby ratownicy dowiedzieli się, że w pojeździe jest umieszczona Karta Ratownicza, niezbędna jest nalepka, którą przykleja się w lewym dolnym rogu przedniej szyby, od strony kierowcy.

  • W naszym kraju około 27,8 mln pojazdów jest aktywnych i porusza się po drogach, są to setki różnych modeli, o zupełnie różnej konstrukcji. To nie lada wyzwanie dla ratowników, którzy w trakcie akcji muszą dostać się do wnętrza pojazdu i wydostać ranne osoby. Dlatego posiadanie Karty ratowniczej jest niezwykle istotne dla bezpieczeństwa własnego oraz innych uczestników ruchu drogowego. Dzięki Karcie ratowniczej czas potrzebny na wydobycie ofiar z wnętrza auta może ulec skróceniu nawet o 30% – tłumaczy Marcin Korzeniewski, Autoplac.pl

Portal z ogłoszeniami MOTO od Yanosika zostaje partnerem akcji Karty ratownicze

Yanosik w 2020 roku poinformował o stworzeniu własnego portalu z ogłoszeniami motoryzacyjnymi – Autoplac.pl. Portal zyskał ogromne uznanie na rynku, a także bardzo mocno się rozwinął.

Recenzja 70mai TP05 i 70mai TP03 – gadżety samochodowe, które pomogą w trudnej sytuacji nie(tylko) na drodze

Zespół ekspertów z Autoplac.pl nie ukrywa, że ma wspólne cele z Yanosikiem – dbać o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, wykorzystując swoje narzędzia i możliwości. W ten sposób, Autoplac.pl dołączył do grona partnerów akcji „Karta Ratownicza w pojeździe”.

  • Ogromnie cieszymy się, że możemy całym zespołem Autoplac.pl wspierać tę ważną akcję społeczną „Karta Ratownicza w pojeździe”. Zależy nam na propagowaniu bezpieczeństwa wśród wszystkich właścicieli samochodów i będziemy ich gorąco namawiać do odbioru Kar ratowniczych dla swojego auta. Zachęcimy także zaprzyjaźnionych dealerów do zgłoszenia się jako autoryzowany punkt odbioru Kart Ratowniczych – informuje Marcin Korzeniewski, Autoplac.pl

Jak zdobyć Kartę Ratowniczą?

Wszystkich zainteresowanych kierowców zachęcamy do odbioru Karty Ratowniczej w Autoryzowanej Stacji Obsługi lub u dealera. Punkty, w których można uzyskać karty oraz nalepki są dostępne na stronie kartyratownicze.pl

Istnieje ponad 80 punktów partnerskich, które dystrybuują Karty Ratownicze. Szacunkowo już około 1 mln aut zostało w nie wyposażonych, aby zwiększyć świadomość akcji ZDS oraz partnerzy uczestniczą, m.in. w piknikach strażackich.

  • Zachęcamy również właścicieli firm flotowych do udziału w akcji i zadbaniu o bezpieczeństwo swoich pracowników. Każdy pojazd flotowy z naklejką i Kartą Ratowniczą ułatwi działania służb ratunkowych w trakcie akcji. To niezwykle istotne, zwłaszcza iż kierowca zawodowy może spędzić za kółkiem tygodniowo nawet 60 godzin – informuje Marcin Korzeniewski, Autoplac.pl

Karty Ratownicze umieszcza się w samochodzie za osłoną przeciwsłoneczną. Z kolei nalepka musi znajdować się po wewnętrznej stronie przedniej szyby, w lewym dolnym rogu, po stronie kierowcy.

 

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl