Recenzja Xblitz R8 Power Charge – ułatwia życie kierowcy

Recenzja Xblitz R8 Power Charge – ułatwia życie kierowcy

Test (2 strony) bezpłatny i bez sponsoringu – przytoczone stwierdzenia są tylko subiektywnymi odczuciami testującego to urządzenie

Wybierając się w dalsze podróże samochodem, trudno obejść się bez smartfona, na którym z reguły uruchamiamy nawigację GPS. Ale też w każdej chwili możemy potrzebować zadzwonić lub odebrać połączenie.

Reklamy

Coraz częściej w podróży przydaje się także laptop, tablet czy odtwarzacz MP3 aby zająć czymś na chwilę młodszych pasażerów. Każde z urządzeń potrzebuje ładowania, jednak co zrobić, gdy posiadamy tylko jedno gniazdo zapalniczki?

Recenzja Xblitz A2 GPS i Xblitz Aurum Black – po prostu niezbędnik kierowcy

Każdy kierowca, który regularnie prowadzi samochód, na pewno spotkał się z tymi problemami.  Wtedy z pomocą przychodzą rozdzielacze gniazd zapalniczek samochodowych, dzięki którym gniazd do wpięcia ładowarek lub innych urządzeń jest znacznie więcej.

Xblitz R8 Power Charge
Xblitz R8 Power Charge

Jednym z takich urządzeń jest samochodowa stacja ładująca– Xblitz R8 Power Charge – absolutny niezbędnik w samochodzie. Idealnie nada się do ładowarek kamer samochodowych, smartfonów, nawigacji, aparatów cyfrowych itp. Dzięki temu potrzebne urządzenia będą nieustannie pod ręką.

Dane techniczne

 • Napięcie wejściowe: 12/24V, 10A (max)
 • Napięcie wyjściowe: 5V 13.8A
 • 2x USB-C PD: 30W; 5V/3A, 9V/3A, 12V/2.5A
 • 1x USB A QC3.0: 5V/3A, 9V/2A, 12V/1.5A
 • 2x USB A: 5V/2.4A
 • 3x wyjście portu zapalniczki 12/24V: DC12V 120W Max / DC24V 200W Max
 • Ochrona przed nadmiernym napięciem, prądem i ciepłem: Tak
 • Długość kabla: 100 cm
 • Wymiary wtyczki: 44,91 x 31 x 81,27 mm
 • Wymiary rozdzielacza: 139,95 x 67,83 x 33,28 mm
 • Głębokość gniazd: 36 mm
 • Waga: 240 g

Xblitz R8 Power Charge jest prostym urządzeniem, które ma jedno zadanie – naładować baterię kilku urządzeń na raz z gniazda zapalniczki samochodowej. Dlatego też nie spełnia żadnych dodatkowych funkcji, a może stać się niezastąpionym towarzyszem naszych podróży.

Xblitz R8 Power Charge
Xblitz R8 Power Charge

Może się pochwalić kompaktowymi wymiarami 139,95 x 67,83 x 33,28 mm i jest utrzymana w czarnej kolorystyce, pasującej stylistycznie do większości kokpitów aut. Podłącza się ją oczywiście do gniazdka zapalniczki, a o tym czy urządzenie pracuje poinformuje nas zapalająca się lampka LED.

Jak wiadomo, każdy kierowca ceni sobie praktyczność, dlatego producent wyposażył Xblitz R8 Power Charge w specjalny uchwyt, który można przymocować w dowolnym miejscu kokpitu, aby mieć go zawsze w zasięgu ręki i wzroku.  Do włączania i wyłączania zasilania, zamiast kabli, posłużą proste, podświetlane przyciski. Taka możliwość zapewni nam łatwą kontrolę i pełne skupienie na kierunku jazdy.

Na pewno plusem jest to, że rozdzielacz nie jest na stałe przytwierdzony do uchwytu, dzięki czemu możemy go odpiąć i przełożyć w każdej chwili do innego samochodu.

Xblitz R8 Power Charge składa się z dwóch części: wtyczki do gniazda zapalniczki i rozdzielacza z pięcioma wbudowanymi portami. Całość łączy 100 cm kabel.

Wtyczkę podłącza się oczywiście do gniazdka zapalniczki. Plusem jest wyposażenie jej w przycisk pozwalający włączyć/wyłączyć całe urządzenie, dodatkowo posiada wyświetlacz/ woltomierz pokazujący napięcie akumulatora i port USB-C PD.

Budowa:

 1. Wtyczka gniazda zapalniczki
 2. Przycisk pozwalający włączyć/wyłączyć całe urządzenie
 3. Wyświetlacz/ Woltomierz
 4. Porty USB-C PD
 5. Uchwyt przylepny
 6. Porty USB 2.4A z funkcją smart IC*
 7. Port USB 3.0 Quick Charge
 8. Przyciski pozwalające włączyć/wyłączyć konkretne gniazda.
 9. Gniazda 12/24V

Smart IC* – dostosowanie poboru mocy do wymagań każdego podłączonego urządzenia, co zabezpiecza przed przeładowaniem, zwarciem i przepięciami.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl

Zeen Subscribe
A customizable subscription slide-in box to promote your newsletter
[mc4wp_form id="314"]