Flakon Dior J’Adore od Douglas! – w mailu widzimy informację, że zostaliśmy wybrani do wyjątkowego konkursu, w którym możemy wygrać perfumy znanego domu mody.

Klienci zgłaszają nam fałszywe wiadomości, w których znaleźć można informację o rzekomym konkursie sieci perfumerii Douglas. Jakie dane tym razem próbują wyłudzić cyberprzestępcy?

Flakon Dior J’Adore od Douglas!
W mailu widzimy informację, że zostaliśmy wybrani do wyjątkowego konkursu, w którym możemy wygrać perfumy znanego domu mody. Po wejściu w załącznik, musimy wypełnić na podrobionej stronie krótką ankietę odnośnie częstotliwości i zadowolenia z zakupów w perfumerii. Na koniec wystarczy tylko podać dane teleadresowe i opłacić przesyłkę poprzez podanie danych karty płatniczej – jedyne 13 zł.
Coś tu śmierdzi…
— Nie można zaprzeczyć, że kampania została dobrze przemyślana. Na stronie zauważymy bardzo starannie wykonaną reklamę perfum, która może uśpić naszą czujność. Znajdziemy też komentarze osób, które otrzymały już swoją paczkę i są zachwycone z wygranej. Niestety to wszystko iluzja, więc obiecana przesyłka nigdy do nas nie dotrze! Zamiast tego, podając numer i kod z karty, właśnie aktywowaliśmy płatną subskrypcję, która będzie obciążała nasze konto. Co ciekawe, jest o tym nawet wzmianka na stronie. — ostrzega Elwira Charmuszko, specjalista ds. cyberbezpieczeństwa.
Co zrobić, jeśli dane wpadły w ręce oszustów?
- Natychmiast wyzerować limity i zastrzec kartę! Skontaktować się z bankiem i zweryfikować, czy na koncie doszło do nieautoryzowanych płatności.
- Jeśli pobrało pieniądze z konta, należy skontaktować się z podmiotem i poprosić o zwrot (jeśli jesteś naszym Klientem – napisz do nas, a my zrobimy to za Ciebie!).
Zawsze musimy kierować się zasadą “ograniczonego zaufania” – nie wierzyć w okazje, które pojawiają się w wiadomościach lub reklamach. Sprawdzać dokładnie adres strony, na którą wchodzimy. Czy jest to oficjalna witryna danej firmy? Oszuści notorycznie tworzą łudząco podobne do oryginału serwisy i zazwyczaj mają niezwiązany z oryginałem adres WWW.
Obserwuj nas na Google News
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
- Szczecińska Karta Aglomeracyjna: SKA za 10 zł? Ile kosztuje wygrana?
- Konkurs Action na Facebooku? – wpadła Ci atrakcyjna oferta
- Test Samsung Galaxy S24 Ultra: Jak wypada kilka miesięcy po premierze?
- Otwieramy Xiaomi Redmi Pad SE 8.7: Czy warto postawić na poręczny tablet?


