Power Bank ADATA P10050C – sporo energii zawsze pod ręką

Każdy użytkownik smartfona wie jak szybko to urządzenie zużywa energię, gdy surfujemy po sieci, oglądamy filmy lub gramy w gry. W czasach „prądożernych” smartfonów, tabletów niemal niezbędne jest posiadanie dodatkowego źródła energii lub zapasowej baterii.  Rozwiązaniem na te problemy są power banki, czyli akumulatory litowo-jonowe do ładowania przenośnych urządzeń. Są to przenośne akumulatory, którymi (dzięki dołączonym kilku rodzajom złącz), naładujemy większość urządzeń mobilnych.

 W sezonie urlopowym jest często spotykanym gadżetem w rękach nowoczesnych wczasowiczów, szczególnie w plenerze, gdzie można pomarzyć o gniazdku z prądem. Także w nadchodzącej zimie przyda Wam się Power Bank, który dzięki dwóm portom wyjściowym USB 2,4 A może ładować do dwóch urządzeń jednocześnie.

 Poznajcie ADATA P10050C – design inspirowany morzem

Oryginalna obudowa z falistymi kształtami skrywa ogniwa o pojemności 10050 mAh. Model P10050C został dodatkowo wyposażony w jedno złącze USB typu C, służące do ładowania powerbanku oraz miniaturową latarkę w formie diody LED. Urządzenie może też jednocześnie ładować wbudowane ogniwa i np. podłączonego smartfona.

Specyfikacja:

·        Pojemność: 10 050 mAh ( akumulator litowo-jonowy )

·        Kolory: Biały / czarny

·        Wymiary ( D x S x W ): 106 x 67 x 27 mm

·        Waga: 230 g  

·        Wejście: Prąd stały 5 V / 2,0 A

·        Wyjście 1 i 2: Prąd stały 5 V / maks. 2,4 A

·        Akcesoria: Kabel USB-C, podręcznik użytkownika

·        Gwarancja: 1 rok

·        Cena: 49 zł

 Przeciętny dzisiejszy smartfon potrafi pracować bez ładowania 1-2 dni. Bateria dodatkowa jest jednym z lepszych sposobów na zabezpieczenie sobie czasu pracy smartfonu czy tabletu w podróży, kiedy nie mamy dostępu do zasilania sieciowego. Power Bank ADATA P10050C to dobra propozycja, jeśli poszukujecie baterii dodatkowej, a możecie obyć się bez tzw. wodotrysków. Tym bardziej, ze obsługa testowanego Power banku jest bardzo prosta.

ADATA P5000
ADATA P5000

 Projektując akumulatorek inspirowano się żłobioną fakturą muszli i błyszczącą powierzchnią pereł. Powerbank ma stylową obudowę z organicznymi krawędziami, która emanuje luksusem i elegancją.

Problemem dla turysty mogą być jego rozmiary (106 x 67 x 27 mm) i waga (230 g), które sprawiają, że power bank trudno będzie nosić w kieszeni spodni, szkoda że producent nie zadbał o możliwość zawieszenia go na smyczy, np. na plecaku lub rowerze.

 Na wierzchu znajduje się włącznik, dwa porty wyjściowe USB 2,4 A, wbudowaną latarkę LED i mikroUSB do ładowania baterii – do zestawu dołączony jest kabelek USB – USB Type-C.

Model P10050C wyposażony został w ogniwa Li-Ion o łącznej pojemności 10 050 mAh. Na wierzchu znajduje się włącznik, po naciśnięciu którego, 4 diody LED, rozmieszczone na przednik panelu, wyświetlają na niebiesko dane dotyczące stanu naładowania baterii oraz procesu ładowania podłączonego do niej urządzenia. Podczas ładowania power banku palą się one cały czas, a gdy nie jest on podłączony, wystarczy wcisnąć przycisk na obudowie, by sprawdzić stan naładowania. Dodatkowo obsługa ładowania pass-through umożliwia ładowanie urządzeń podczas ładowania samego powerbanka, co zdecydowanie oszczędzi cenny czas. Wytrzymały akumulator zapewnia długi cykl życia, producent gwarantuje minimum 2000 ładowań. Czas ładowania zewnętrznej baterii za pomocą sieciowego chargera wynosi 9-15 godzin. Czas ładowania zależy od tego, czy będziemy go ładować przez podpięcie do komputera czy do ładowarki sieciowej. Zaletą power banku,  jest też zastosowanie wielu zabezpieczeń np. przed przeładowaniem, zwarciem i całkowitym rozładowaniem.

DSCF5609

Sygnalizacja poziomu naładowania czterema zakresami LED:

1 dioda świecąca < 25 %

2 diody świecące 25 – 50 %

3 diody świecące 50 – 75 %

4 diody świecące 75 – 100 %

 Taki zestaw sprawia, że testowany power bank spokojnie możemy zabrać w dziką głuszę, obywając się bez dostępu do gniazdka elektrycznego nawet na dwa tygodnie. Dzięki dużej pojemności, power bank umożliwia przedłużenie żywotności wielu urządzeń.  Obsługa urządzenia jest banalnie bardzo prosta. Aby naładować smartfona wystarczy podłączyć go do power banku, za pomocą kabla USB i proces ładowania zaczyna się automatycznie. Wbudowany akumulator pozwoli na kilkukrotne naładowanie smartfonu lub doładowanie baterii tabletu. Przeciętna bateria smartfona ma pojemność 3000mAh, dlatego testowane akcesorium na jednym cyklu może poratować nawet kilka urządzeń. Powerbank P10050C spełnia normy IEC, co oznacza, że jest wyposażony w wiele mechanizmów zabezpieczających przed nadmiernym rozładowaniem, przeładowaniem, zwarciem, nadmiernym napięciem i za dużym prądem.

DSCF5605

Chyba nie ma osoby, która nie znalazłaby się w sytuacji, w której gdy tego najbardziej potrzebujemy rozładowuje się nam bateria w telefonie czy nawigacji. Największy pech jest wtedy, gdy nie mamy przy sobie ładowarki lub w okolicy nie ma opcji jej podłączenia. W takim przypadku warto mieć pod ręką wydajny power bank, który pozwoli na przywrócenie funkcjonalności urządzenia.  Według mnie, power bank ADATA P10050C to pozycja obowiązkowa dla każdego, kto intensywnie korzysta ze smartfona w terenie.

One thought on “Power Bank ADATA P10050C – sporo energii zawsze pod ręką

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: