Test Huawei Mate 20 Pro – zachwyca aparatem i jakością wykonania

Jednym z głównych elementów Mate 20 Pro jest nowy, potrójny aparat Leica wspierany przez sztuczną inteligencję:

·        40 MP (przysłona f/1.8, rozdzielczość: 7296×5472 px)

  • 8 MP  (teleobiektyw z 5x Zoomem hybrydowym, przysłona f/2.4)
  • 20 MP (szeroki kąt, przysłona f/2.2)

Wszystko po to, by rejestrować szczegółowe, wielokolorowe i zjawiskowe obrazy. Potrójny system aparatów w modelu HUAWEI Mate 20 Pro zapewnia trzykrotny zoom optyczny, pięciokrotny zoom hybrydowy i dziesięciokrotny zoom cyfrowy zasilany przez sztuczną inteligencję. Co więcej ultra szeroki kąt pozwala wejść na kolejny poziom mobilnej fotografii. A do tego jeszcze nowa opcja super makro, która pozwala na doskonałe fotografie mikro świata w odległości zaledwie 2,5 cm od obiektywów.

Co więcej Huawei Mate 20 Pro rozpoznaje wiele scenariuszy oraz obiektów, automatycznie dobierając najlepsze możliwe ustawienia aparatu oraz gwarantuje doskonałe efekty nawet w trudnych warunkach oświetleniowych.

Tyle z parametrów, a jak wygląda to w rzeczywistości ? O ile przy P20 Pro byłam zachwycona aparatem i wydawało mi się, że ciężko będzie zrobić coś lepszego, o tyle Mate 20 Pro ponownie mnie zaskoczył i to zupełnie pozytywnie. Dodam również, że o ile przy P20 Pro zdarzały się pewne momenty, w których zdjęcia nie zawsze wychodziły idealnie – czasami jakby zbyt mocno przekolorowane przez AI, o tyle przy Mate 20 Pro wszystko działa idealnie. Kolory, ostrość, jakość… co tu dużo pisać. Najlepiej obejrzeć gotowe zdjęcia. Poniżej kilka z wielu, które już wykonałam tym aparatem:

Poza niesamowitej jakości zdjęciami możemy również wykonać  świetne filmy w rozdzielczości 4K UHD (3840×2160). Najciekawszą funkcją kamery jest nagrywanie filmów w trybie KOLORY AI, która pozwala na rozpoznawanie osób i nagranie ich w kolorach na czarno białym tle. Przyznam, że ta opcja przypadła mi bardzo do gustu. Owszem zdarza się, że czasami telefon gubił kolor przy nagrywaniu, ale występowało to najczęściej przy intensywnej i szybkiej zmianie światła. Poniżej kilka filmów z telefonu:

Tutaj warto jeszcze zwrócić uwagę na fakt, że 2 obiektywy są wystające, co sprawia, że niemalże konieczne jest założenie na niego przynajmniej plecków.

8 komentarzy do “Test Huawei Mate 20 Pro – zachwyca aparatem i jakością wykonania

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: