Test Lioncast LM50 – mysz zaprojektowana z myślą o profesjonalnych graczach

Precyzja

Mysz wyposażono w bardzo wydajny sensor optyczny PMW3360. Dzięki niemu, gracze mogą korzystać z opcji ustawień rozdzielczości do 12 000 DPI. Dodatkowo, próbkowanie na poziomie 1000Hz / 1ms gwarantuje natychmiastową rejestrację każdego ruchu dłoni użytkownika, nawet podczas najbardziej wymagających i dynamicznych rozgrywek. Przy dziennym użytkowaniu najlepszą konfiguracją okazało się ustawienie jak na zrzucie poniżej:

Jednakże jest to bardzo subiektywne odczucie i każdy może dopasować konfigurację do swoich potrzeb  w załączonym oprogramowaniu.

Poniżej kilka wykonanych testów działania myszki:

  • Test akceleracji wstecznej. Aakceleracja wsteczna – występuje (Akceleracja wsteczna to skutek błędnej pracy myszy szybko albo wręcz gwałtownie przesuwanej, a przejawia się nagłym odskakiwaniem kursora lub jego bardzo wolną pracą.)
  • Test działania myszki w akcji wykonany na czarnej podkładce na stronie https://www.funny-games.biz/the-mouse-101.html  na profilu 2:

  • Test działania myszki na różnych podłożach i przy podnoszeniu: Myszka działała tak samo zarówno gumowym różowym obrusie, białym obrusie, czarnej podkładce czy materiałowej narzutce na łóżku. Na każdej z tych powierzani myszka przesuwała się bez zarzutu.

 

  • W przypadku podnoszenia myszki można było przesuwać kursor na wysokości 1 płyty CD. Może to przeszkadzać przy niektórych grach wymagającej pełnej precyzji i momentalnego zatrzymania myszki przy podnoszeniu.
  • Test aplikacją VMouseBench:
  • Interpolacja (jest to „sztuczne” generowanie dodatkowych pikseli, aby zwiększyć maksymalne wartości DPI, jakie dany sensor może osiągnąć, czyli – sensor wysyła fałszywe dane do komputera o swoim położeniu ) – Przerywana linia świadczy o występowaniu tego zjawiska (profil 2):

  • Odświeżanie:

  • Test aplikacją Enotus Mouse Test v0.1.4

Podsumowanie:

Mysz  LM50, to bardzo dobra mysz dla graczy warta swojej ceny (około 200 zł). Prosta budowa z minimalną ilością przycisków sprawia, że jedni ją pokochają inni mniej, ale na pewno warto zwrócić na nią uwagę, bo w tej prostocie drzemie spora moc. Podsumowując: dobra mysz w dobrej cenie, która zadowoli niejednego gracza.

Diana (TECHNOSenior)

 

One thought on “Test Lioncast LM50 – mysz zaprojektowana z myślą o profesjonalnych graczach

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: