Rapoo V500s – kompaktowa klawiatura o wysokiej jakości przeznaczona dla graczy

Użytkowanie:

Podłączenie klawiatury jest bardzo proste. Dokładnie takie jak powinno być: podłączamy USB możemy działać. Warto tutaj od razu nadmienić, że zaraz po podłączeniu klawiatury uderzy nas pomarańczowe podświetlenie, które bardzo ładnie prezentuje się z całą konstrukcją V500s. Jedyne czego mi tutaj zabrakło to brak możliwości zmiany koloru. Możemy natomiast zmienić podświetlenie na jeden z 4 trybów pracy np. pulsujące czy wyregulować jasność podświetlenia (do dyspozycji mamy 5 poziomów jasności). Całe sterowanie podświetleniem odbywa się poprzez klawisze ze słoneczkiem, które zostały umieszczone w prawej, górnej stronie klawiatury.

Dodatkowo ze strony producenta możemy pobrać sterownik wraz z oprogramowaniem, które pozwoli nam na skonfigurowanie programowalnych przycisków: http://www.rapoo.com/product/195. Samo oprogramowanie dostępne jest w kilku językach. Niestety brak języka polskiego. Niemniej konfiguracja klawiszy czy makr jest bardzo intuicyjna, więc brak języka polskiego tutaj nie jest problematyczna. Po skonfigurowaniu klawiszy możemy zapisać je w pamięci klawiatury na jednym z wybranych 5 profili. Dzięki temu możemy przełączyć V500s do dowolnego innego komputera i bez problemu korzystać z naszych ulubionych konfiguracji.

Jak już wspominałam wcześniej klawiatura ma standardowy układ QWERTY z przyciskiem Windowsa po lewej i prawej stronie spacji, ale bez klawiszy numerycznych oraz przycisku FN. Dużą zaletą jest możliwość wyłączenia przycisku Windowsa. Wszystkie klawisze są wysokie i mechaniczne.  Jeżeli chodzi o samo użytkowanie klawiatury, to jest ona bardzo wygodna. Jedyne czego mi zabrakło, to brak stopniowania nóżek czy brak podkładki pod nadgarstki. Dodatkowym utrudnieniem jest dosyć głośny dźwięk klawiszy, które mogą utrudnić nocne turnieje, gdy domownicy już śpią. Ponad to podczas gier czy pisania nie zauważyłam żadnych opóźnień. Działa bardzo szybko i niezawodnie.

Same działanie klawiszy oceniam bardzo dobrze. Nie zauważyłam żadnych problemów z opóźnieniami czy błędnym działaniem przyciskanych klawiszy. Niestety przy tak, krótkim teście nie jestem wstanie potwierdzić takich parametrów jak żywotność klawiszy czy niezmienność dźwięku. Mogę mieć tylko nadzieję, że tak będzie w rzeczywistości, a szeroka rzesza nabywców tej klawiatury będzie mogła liczyć na długie godziny niezawodnej pracy urządzenia.

Również funkcja anti-ghosting działa poprawnie. Klawiatura bez problemu poradziła sobie z zarejestrowaniem kilkunastu równocześnie wciśniętymi klawiszami.

Rapoo V500s

Gumowe podkładki umieszczone na spodzie V500s, w połączeniu z niewielką wagą klawiatury, sprawiają, że klawiatura rzeczywiście trzyma się miejsca, w którym ją postawiłam. Również po postawieniu klawiatury na nóżkach stała stabilnie na swoim miejscu.

Warto tutaj jeszcze dodać, że producent dołączył do zestawu dodatkowy uchwyt, który pozwala na zdjęcie klawiszy. To dobra wiadomość, gdyż po dłuższym użytkowaniu na pewno klawiatura mocno się zakurzy i zechcemy rozłożyć ją na części, aby ją wyczyścić.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: