Rapoo V500s – kompaktowa klawiatura o wysokiej jakości przeznaczona dla graczy

Budowa:

Klawiatura jest dosyć niewielkich rozmiarów: 351x37x142mm. Jej waga to: 962 g. Jeżeli chodzi o jakoś wykonania, to nie ma się tutaj do czego przyczepić. Cała klawiatura wykonana jest z bardzo dobrej jakości tworzywa sztucznego w kolorze czarnym, a wszystkie elementy są dobrze spasowane. Bardzo charakterystycznym elementem dla V500s jest pomarańczowy pasek, który odcina klawisze ESC, F1-F12 oraz klawisze multimedialne. Całość nabiera jednak wyrazu po podłączeniu klawiatury do USB – cała podświetla się na pomarańczowo. Przyznam, że wygląda to bardzo efektownie.

Na tak kompaktowym urządzeniu producent umieścił 92 klawisze, z których aż 90 możemy dowolnie zaprogramować w oprogramowaniu, który możemy pobrać ze strony producenta: http://www.rapoo.com/product/195. Sam układ głównego modułu klawiatury, to standardowo QWERTY. Znajdziemy tutaj również 5 przycisków multimedialnych. Nie znajdziemy natomiast klawiszy numerycznych czy klawisza FN. Rapoo natomiast wyposażył V500s w dodatkowy klawisz, który blokuje przycisk Windows. To bardzo istotna informacja dla graczy, gdyż zalokowanie tego klawisza zagwarantuje nam, że nie wyjdziemy przez przypadek z gry w najbardziej istotnej chwili.

Rappo V500s jest klawiaturą mechaniczną wyposażoną w przełączniki Kailh Blue. Fakt ten potwierdza budowa jak i słyszalny dźwięk każdego wciśniętego klawisza. Przełączniki Kailh Blue posiadają wyczuwalny skok klawisza gdzieś w okolicach połowy wysokości. Dzięki temu mamy gwarancję, że nie pomylimy żadnego przycisku, a podczas gry zagwarantują nam bardzo szybką reakcję. Aby aktywować przełącznik wystarczy nam niewielki nacisk. Jeżeli chodzi o sam dźwięk, to jest on dosyć głośny, a więc nocne wojaże przy grach, gdy obok mamy śpiących współlokatorów, może stać się bardzo problematyczne. Według producenta żywotność takich klawiszy to ok. 60 milionów kliknięć. Jedyny mankament takich klawiszy, to kolejne miejsce, gdzie może zbierać się kurz i brudy, a czyszczenie takiej klawiatury nie będzie należało do przyjemnych.

Na spodzie klawiatury producent umieścił 2 gumowe podkładki, które stabilizują jej pozycję na biurku. Dodatkowym atutem są dwie dodatkowe nóżki, które pozwalają na uniesienie klawiatury. Niestety jest ono tylko jednostopniowe. Nie mamy możliwości idealnego dopasowania wysokości klawiatury do naszych potrzeb. Cały spód klawiatury wykonany jest w całości z tworzywa sztucznego. Ponadto V500s nie posiada niestety podkładki pod nadgarstki.

Rapoo V500s

I ostatni element – przewód. Klawiaturę podłączamy do urządzeń za pomocą kabla o długości 1,8 m ze złotą wtyczką USB 2.0.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: