Test LG V40 ThinQ – pięć aparatów, sztuczna inteligencja w naszych rękach

Producent w swoich materiałach marketingowych podaje, że LG V40 ThinQ wyposażony został w pięć aparatów. Oczywiście łanie brzmi to w reklamach, ale w rzeczywistości smartfon posiada 5 aparatów, ale 3 z tyłu, a 2 z przodu. Patrząc z tej perspektywy, to konfiguracja ta nie odbiega od konkurencyjnych modeli. 3 aparaty z tyłu to: super szerokokątny (107°) 16 Mpix, standardowy 12 Mpix i teleobiektyw 12 Mpix ze światłem f/1.5.  Z przodu natomiast mamy do dyspozycji standardowy aparat 8 Mpix oraz szerokokątny (90˚) 5 Mpix.

Warto tutaj wspomnieć, że główny aparat wyposażono w optyczną i elektroniczną stabilizację obrazu. Filmy rejestrować można w rozdzielczości 4K w 60 klatkach na sekundę. V40 ThinQ pozwala nagrywać wideo z wykorzystaniem standardu HDR10. Ponadto aparaty w LG V40 ThinQ wyposażone zostały w funkcje sztucznej inteligencji. Nowa opcja AI Composition w czasie rzeczywistym podpowiada jak poprawić kadrowanie. Sztuczna inteligencja stoi również za idealnym dopasowaniem balansu bieli i temperatury barwowej. Z kolei AI Shutter wybiera odpowiedni czas otwarcia migawki, co jest szczególnie przydatne, kiedy wykonujemy zdjęcia obiektów w ruchu.

Tyle z parametrów, a jak zdjęcia wypadają w rzeczywistości? Zdjęcia wykonane tym smartfonem wyglądają nieźle. Szczególnie w słoneczny dzień otrzymujemy dobrej jakości obrazy o ładnych i nasyconych kolorach. Nawet w nocy, pomimo braku trybu nocnego, zdjęcia wychodzą bardzo wyraźnie i naturalnie. No może poza momentami, gdy chcemy użyć szerokiego kąta lub powiększenia – wtedy niestety bardzo często otrzymałam zdjęcia, które posiadały mnóstwo szumów. Dodatkową zaletą LG V40 jest rozbudowane oprogramowanie aparatu, które pozwala nam na wykonanie naprawdę fajnych zdjęć w różnych warunkach i konfiguracjach. Mamy tutaj do dyspozycji takie funkcje jak np.

  • możliwość nałożenia filtrów podczas robienia zdjęcia,
  • możliwość wykonania 3 zdjęć za jednym kliknięciem po 1 z każdego aparatu (szeroki kąt, x1, x2)
  • możliwość utworzenia zdjęcia na którym będzie poruszać się tylko wybrany fragment (Cine shot)
  • możliwość nałożenia anonimowej postaci AR na swoje zdjęcia
  • tryb ręczny
  • korektor animacji
  • Google lens

Jedyną wadę jaką zauważyłam, to sama obsługa aplikacji aparatu. W przypadku jak wybieramy, któryś z trybów, to aby wrócić do wszystkich trybów należy ponownie kliknąć w wybrany tryb. W przypadku jak chcemy szybko zmieniać tryby, to jest to trochę uciążliwe.

A tak wyglądają przykładowe zdjęcia wykonane przez V40 ThinQ:

Poniżej jeszcze kilka filmów wykonanych z LG V40 ThinQ. Muszę przyznać, że filmy wychodzą świetnie. Zresztą zobaczcie sami:

Na koniec chciałabym zwrócić jeszcze na jedną ciekawą funkcję, którą oferuje oprogramowanie w V40, a mianowicie możliwość zaawansowanej edycji zdjęć. Możemy z gotowych zdjęć wykonać kolaże, krótkie filmy czy gify.

4 komentarze do “Test LG V40 ThinQ – pięć aparatów, sztuczna inteligencja w naszych rękach

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: