HTC Vive ogłasza powstanie nowego modelu biznesowego – Vive Enterprise Solutions

HTC VIVE, lider w dziedzinie wirtualnej rzeczywistości (VR), ogłosił powstanie nowej organizacji biznesowej oraz strategii – VIVE Enterprise Solutions, stworzonej w celu dostarczenia pełnego portfolio rozwiązań rozszerzonej rzeczywistości (XR) przedsiębiorstwom i deweloperom na całym świecie. Nowa organizacja wesprze klientów biznesowych, którzy poszukują kompletnych rozwiązań XR, integrujących sprzęt, oprogramowanie i usługi do zastosowań komercyjnych.

Jako pionier w branży wirtualnej rzeczywistości, VIVE od ponad czterech lat współpracuje z małymi, średnimi i dużymi przedsiębiorstwami budując przyszłość rozwiązań XR dla biznesu. Dostrzegając potrzeby klientów, VIVE Enterprise Solutions skupi się na dostarczaniu kompleksowych rozwiązań łączących software, urządzenia i usługi. Organizacja wesprze cztery kluczowe dla klientów obszary:

  • Szkolenia i symulacje
  • Projektowanie i wizualizacje
  • Wirtualna współpraca
  • Rozrywka i atrakcje bazujące na lokalizacji.

„Rozwiązania VR dla biznesu są najgorętszym tematem na rynku. Dostarczamy produkty zarówno dla małych i dużych twórców, które pomagają im odnieść sukces i odpowiedzieć na potrzeby biznesowe.” – komentuje Daniel O’Brien, Dyrektor Generalny VIVE Enterprise Solutions, HTC VIVE. „Jesteśmy
w wyjątkowej sytuacji, ponieważ możemy zaoferować przedsiębiorstwom kompleksowe rozwiązania biznesowe, dzięki naszym własnym innowacjom sprzętowym i relacjom w branży. Jesteśmy podekscytowani faktem, że możemy kontynuować współpracę z profesjonalnymi użytkownikami, aby zapewnić im najlepszy sprzęt, oprogramowanie i usługi, które pomogą im odnieść sukces.”

Zmiany dla biznesu

W zeszłym roku firma VIVE wprowadziła na rynek pierwsze gogle HMD (z ang. Head-Mounted Display), VIVE Pro, przeznaczone dla użytkowników komercyjnych. Urządzenie zapewnia najlepszy dźwięk, obraz i komfort, nawet w najbardziej innowacyjnych i zaawansowanych środowiskach pracy.

Bazując na najważniejszych doświadczeniach w oparciu o bliską współpracę z firmami i deweloperami z całego świata, VIVE stworzył dla nich dedykowaną jednostkę, aby lepiej odpowiedzieć na ich potrzeby, jednocześnie wspierając realizację celów.

Zespół skoncentruje się na oferowaniu najwyższej klasy sprzętu – w tym VIVE Pro, VIVE Focus, VIVE Focus Plus i nowo wprowadzonego VIVE Pro Eye, a także na opracowywaniu atrakcyjnych, kompleksowych i zintegrowanych rozwiązań biznesowych.

Innowacje napędem przyszłości

 Jako lider w dziedzinie wirtualnej rzeczywistości, VIVE wykorzystuje swoją wiedzę, aby identyfikować i rozwijać pełną gamę produktów i aplikacji. Chcąc wyjść na przeciw oczekiwaniom klientów, HTC stworzyło jedyny tego rodzaju system, który nie tylko wprowadza VR do biznesu, ale przenosi też biznes do świata wirtualnej rzeczywistości.

Dostępny od niedawna system VIVE Pro Eye spełnia kluczowe potrzeby firm, które chcą precyzyjnie odwzorować rzeczywistość szkoleń i symulacji, zapewniając przy tym dogłębną analizę zachowania użytkowników.

Wiele scenariuszy szkoleniowych wymaga nieskrępowanej swobody. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem jest VIVE Focus Plus, który łączy w sobie najwyższą jakość obrazu z mobilnością, jaką zapewnić mogą jedynie autonomiczne gogle nowej generacji.  VIVE Focus Plus to produkt z linii Focus, oferującej łatwe sterowanie za pomocą sześcioosiowych kontrolerów bez konieczności korzystania
z komputera.

 Za pośrednictwem VIVE Studios, firma opracowuje i tworzy treści VR oraz aktywnie rozwija narzędzie do współpracy biznesowej – VIVE Sync. Aplikacja umożliwia organizację spotkań w przestrzeni wirtualnej dla nawet 30 osób z całego świata.

Podsumowując, VIVE na nowo definiuje, w jaki sposób firmy optymalizują i usprawniają swoją działalność w celu zwiększenia wydajności i bezpieczeństwa przy jednoczesnym obniżeniu kosztów
i czasu pracy.

Więcej informacji na temat VIVE Enterprise można znaleźć na stronie: https://enterprise.vive.com .

źródło: HTC

Reklamy


Categories: Rynek

Tags: ,

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: