Reklamy

Test Nokia 7 plus – smartfon, na którym możesz polegać

Testowany smartfon został wyposażony w:

  • procesor Qualcomm Snapdragon 660 (4 rdzenie 2.2 GHz Kryo 260 + 4 rdzenie 1.8 GHz Kryo 260).
  • układ graficzny Adreno 512
  • 4 GB RAM-u – LPDDR4
  • 64 GB pamięci wewnętrznej (z możliwością rozszerzenia przez pamięć na karcie micro SD)

W benchmarku AnTuTu telefon uzyskał ponad 140368 punktów. Nie jest to demon prędkości, ale mimo wszystko muszę przyznać, że producent zrobił tutaj dobrą robotę. Telefon działa zaskakująco dobrze i szybko. Przy codziennym użytkowaniu nie zauważyłam, aby coś się zacinało. Krótko mówiąc jest dobrze.

Smartfon aktualnie zarządzany jest przez system Android w wersji 9.0 Pie, który moim zdaniem jest całkiem dobrze zoptymalizowany. Działa bardzo płynnie. Aplikacje i gry otwierają się szybko. Sam system z racji, że to czysty android, nie zawiera wodotrysków. Z dodatków możemy wymienić tutaj aplikację „Mój telefon” służącą do pomocy technicznej, rozbudowaną aplikację aparatu czy aplikację z dodatkowymi tapetami. W zasadzie to tyle. Co zapewne zadowoli tych, którzy nie lubią zbędnych aplikacji.

Dodam jeszcze, że wraz z modelem Nokia 7 Plus do rodziny smartfonów Nokia weszłai środowisko Android One. Eliminuje ono zbędne aplikacje, ukryte procesy skracające żywotność baterii, nakładki czy zmiany interfejsu użytkownika. Zostaje czysta, estetyczna wersja systemu Android 9 Pie — bezpieczna dzięki najnowszym aktualizacjom i oferująca najnowsze usługi Google. Plus oczywiście osobistego Asystenta Google.

Dla porządku dodamy, że smartfon wyposażono oczywiście w takie rozwiązania jak obsługa Bluetooth 5.0, USB typu C oraz NFC, co na pewno ucieszy wielu użytkowników. Co więcej telefon posiada takie czujniki jak: czujnik oświetlenia otoczenia, czujnik bliskości, akcelerometr, kompas elektroniczny, żyroskop, czytnik linii papilarnych, czujnik Halla.

Podczas korzystania z Wi-Fi (WiFi 802.11 a/b/g/n/ac) nie doświadczyłam problemów z szybkością jak i stabilnością połączenia. Działaniu Bluetooth także nie mogę nic zarzucić.

O czułości odbiornika GPS/AGP nie ma co się rozwodzić – jest dobra, bezproblematyczna, po prostu pozwala na wygodne korzystnie z niego jako nawigacji samochodowej czy też pieszej.

Nokię 7 plus wyposażono w baterię 3 800 mAh, która przy bardzo intensywnym użytkowaniu (włączony Internet, dużo rozmów na FB, wykonywanie sporej ilości zdjęć) pozwala na prawie 12 h godzin pracy. Przy zwykłym użytkowaniu (kilka rozmów, weryfikacja poczty, mediów społecznościowych, czy zrobienie kilku zdjęć) bateria wystarczyła mi na nawet 1,5 – 2 dni użytkowania. Gdy smartfon trafi do mniej „hardcorowego” użytkownika, ten czas zapewne się wydłuży.

Reklamy

Pages: 1 2 3 4 5


Categories: Artykuły, Polecane, Technologia, telefon, Telefony, Testy

Tags: , , ,

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: