Reklamy

Test Mi Smart Band 4 – monitorowanie aktywności non stop

Tyle specyfikacji, a jak opaska sprawdza się na ręce miłośnika aktywnego spędzania czasu. Xiaomi Mi Band posiada wszystko, czego można wymagać od opaski sportowej. Obsługa opaski jest w większości sytuacji wygodna i intuicyjna. By włączyć/wyłączyć bądź odblokować Mi Smart Band 4 trzeba wcisnąć przycisk dotykowy na wyświetlaczu.

Gadżet, po udanej synchronizacji zaczyna automatycznie śledzić naszą aktywność: chodzenie, bieganie oraz zapewnia wgląd w jakość naszej najgłębszej drzemki dzięki funkcji automatycznego wykrywania snu. Zastosowany pulsometr umożliwia nam monitoring tętna i serca, a to przenosi się na dokładniejszy, i efektywniejszy trening.

Może również przypominać nam o wszystkich połączeniach lub wiadomościach, gdy nie możemy odebrać rozmowy przychodzącej na telefon. Przychodzące połączenie sygnalizowane jest wibracją. Prowadzić rozmowę możemy tylko za pośrednictwem smartfona. W ustawieniach powiadomień możemy ustawić opóźnienie (od 3 do 30 s.) wibracji od pierwszego sygnału. Ponadto, jeśli korzystacie z jakiegokolwiek mechanizmu bezpieczeństwa podczas odblokowywania ekranu smartfona, to odblokowanie go za pomocą opaski jest jak najbardziej możliwe.

 

Producent wyposażył opaskę w graficzną prezentację naszych postępów, stopień wykonanego, dziennego celu, lub stopień rozładowania baterii. Jak już wspomniałem, opaska komunikuje się ze smartfonem za pomocą interfejsu Bluetooth oraz dedykowanej aplikacji Xiaomi – Mi Fit. Aplikację można pobrać bezpośrednio z Google Play. Przy pierwszym uruchomieniu aplikacji konieczne jest utworzenie konta MI, z poziomu programu Mi Fit, włączając wcześniej Bluetooth. Rejestracji też można dokonać tradycyjnie, za pośrednictwem poczty e-mail. Tutaj warto dodać, że w danym momencie opaska może być połączona z jednym smartfonem. Warto także podkreślić fakt, że aplikacja Mi FIT na Androida jest w pełni spolszczona, co znacznie ułatwia jej obsługę.

Xiaomi Mi Smart Band 4

Sama aplikacja MI Fit na Androida jest bardzo czytelnie opracowana. Mamy tutaj posegregowane diagramy pokazujące naszą dzienną i nocną aktywność. Ważne, że Mi Band bez problemu odczytuje, kiedy idziemy, a kiedy biegniemy, a osiągnięte wyniki są od razu widoczne w aplikacji. Głównym wyróżnikiem smartbanda jest „Funkcja Trenera”. Łączy ona dane dotyczące naszej sprawności fizycznej, schematy z poprzednich sesji ćwiczeń i osiągnięte wyniki, tworząc na ich podstawie osobiste rekomendacje treningowe. Są one częścią długofalowych planów treningowych, które mają na celu poprawę naszej kondycji, polepszenie umiejętności biegowych, wzmocnienie gorsetu mięśniowego czy zwiększenie wydolności tlenowej organizmu. Bransoletka oferuje ciągły monitoring aktywności, w tym statystyki liczby kroków i liczby godzin spędzanych na stojąco i siedząco. Zapisuje umiarkowany i intensywny czas aktywności w ciągu dnia, aby zapewnić nam najbardziej optymalny i efektywny trening.

Xiaomi Mi Smart Band 4 to klasyczny i naturalny element biżuteryjny zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Sprzęt charakteryzuje elegancki design i nienaganna estetyka wykonania.

Najważniejsze są jednak funkcje, które oferuje produkt. Urządzenie daje nam możliwość aktywnie spędzać czas i zadbać o nasze zdrowie. Jego uniwersalne wzornictwo i minimalistyczna forma pozwalają korzystać z niego w każdej sytuacji. Dzięki zwiększonej odporności na wilgoć możemy swobodnie korzystać z niej podczas wykonywania czynności typu: uprawianie sportu, mycie rąk czy prysznic. Opaska ma szerokie spektrum zastosowania. Jest to świetny produkt dla osób ceniących aktywny tryb życia lub osób dbających o siebie. Dzięki niej nie tylko wyznaczymy sobie codzienne cele np. liczbę kroków jaką chcemy wykonać, a także policzymy spalone kalorie, ale także nie przegapimy połączenia telefonicznego. Nie będzie to slogan reklamowy, ale inteligentna bransoletka firmy Xiaomi to idealne połączenie funkcjonalności, wygody i elegancji dla aktywnych fanów technologii przy zachowaniu naprawdę rozsądnej ceny.

Wasz TECHNOSenior

 

Reklamy

Pages: 1 2 3


Categories: Bez kategorii, Gadżety, Polecane, Testy, Zegarki i opaski

Tags: , , ,

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: