Test Cat S61 – kamera termowizyjna, miarka laserowa i czujnik jakości powietrza

Wyjeżdżając na urlop na pewno będziemy chcieli uwiecznić miło spędzone chwile na zdjęciach czy filmach z podróży. A przy okazji mieć się, czym pochwalić znajomym po powrocie do domu. Testowany smartfon na obudowie może pochwalić się 16-megapikselowym aparatem głównym z autofocusem i podwójną diodą doświetlającą LED. Fotoamator znajdzie w nim standardowe opcje konfiguracji oraz tryby fotografowania. Zdjęcia, w świetle dziennym prezentują przyzwoity, jak na „pancerny” smartfon poziom – są szczegółowe i nasycone kolorami – co oznacza nie więcej niż tyle, że nie warto dźwigać w góry dodatkową cyfrówkę, skoro mamy do dyspozycji ten z S61. Należy tylko uzbroić się w cierpliwość, jeżeli chodzi o czas rejestrowania zdjęcia – trwa bardzo długo i często zdjęcia wychodzą poruszone przykładem są zdjęcia i filmy wykonane podczas jazdy samochodem terenowym.

Aparat oprócz wykonywania wysokiej dobrej fotografii, umożliwia również rejestrowanie materiałów wideo w jakości Full HD 1080p przy 30 klatkach na sekundę

Producent umieścił w CAT S61 baterię niewymienialną o pojemności 4500 mAh. Według producenta pozwoli ona na 44 godziny ciągłych rozmów lub nawet do 39 dni pracy w trybie czuwania. Urządzenie powinno zaskakiwać, więc dobrym jak na smartfon czasem pracy na jednym ładowaniu.

W praktyce okazuje się, że survivalowy telefon wytrzyma nam około dwóch dni bez źródła zasilania. Jeśli telefonu używamy mniej intensywnie możemy czas ten wydłużyć nawet do 3-4 dni, ale wymaga to ustawień naprawdę ekstremalnie oszczędnych ustawień. W zarządzaniu energią pomaga dedykowany tryb jej oszczędzania, który znajdziemy w Ustawieniach. Dlatego przy wyjeździe w głuszę radzę zaopatrzyć się w Power bank. Dodatkowy zastrzyk energii przyda się w przypadku braku dostępu do sieci elektrycznej. Warto dodać, że smartfon obsługuje funkcję Quick Charge – przydatne gdy mamy mało czasu, aby uzupełnić energię. Podczas testu czuwania pojemność akumulatora zmniejszyła się o około 5%, w ciągu 8 godzin.  Czas pracy akumulatora nie odbiega, więc od standardu, dla „zwykłych” smartfonów.


Pages: 1 2 3 4 5


Categories: Artykuły, Polecane, Technologia, telefon, Telefony, Testy

Tags: , , ,

2 replies

  1. Zamówiony. Dzięki za test

Trackbacks

  1. Cat S62 Pro - prawdziwy twardziel z kamerą termiczną FLIR Lepton 3.5 - TECHNOSenior

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: