Test Huawei Band 4 – opaska sportowa pomoże zadbać o zdrowie

Opaska wyróżnia się minimalistycznym stylem i zachwyca funkcjonalną prostotą. Istotną bardzo przydatną funkcją jest możliwość bezpośredniego ładowania z ładowarki z wejściem USB. Nie potrzebujemy już żadnych dodatkowych kabli. Za to duży plus. Co więcej umiejscowienie gniazda w żadne sposób nie przeszkadza. Wszystko jest idealnie spasowane i dobrze leży na nadgarstku. Opaska została zaprojektowana w taki sposób, aby spełniać swoje zadania przez całą dobę: lekkie, przyjemne w dotyku tworzywo, z którego jest wykonana, wodoodporna obudowa – 5 ATM, umożliwiają komfortowe korzystanie z niej pod prysznicem czy podczas snu. Również ja zabrałam ją kilka razy pod prysznic i tutaj wszystko działało bez problemów.

Huawei Band 4 posiada bardzo przyjazny dla użytkownika kolorowy, 0,96-calowy ekran dotykowy TFT LCD. Obsługa sprzętu odbywa się za pomocą ekranu dotykowego oraz jednego przycisku. Aby przełączyć ekran na widok poszczególnych danych wystarczy delikatnie przesunąć po nim palcem w górę lub w dół. A jeżeli chcemy przejść do wybranej opcji, to wystarczy po prostu w nią kliknąć.

Po wyjęciu opaski z opakowania i pierwszym uruchomieniu należy połączyć ją z aplikacją Huawei Zdrowie. Jeżeli korzystamy z telefonu producenta, to aplikację znajdziemy już zainstalowaną w telefonie. Jeżeli chcemy połączyć opaskę z telefonem innego producenta, to należy pobrać aplikację Zdrowie ze sklepu. Włączamy zatem Bluetooth w telefonie oraz  uruchamiamy aplikację i wybieramy urządzenie z którym chcemy połączyć, a następnie przechodzimy proces parowania. Cała operacja przebiega bardzo szybko i bez większych problemów. W moim przypadku zaraz po sparowaniu opaski z telefonem zostały pobrane i zainstalowane najnowsze aktualizacje.

 

Po połączeniu Huawei Band 4 z aplikacją na telefonie i zainstalowaniu aktualizacji, na ekranie głównym opaski wyświetliły się następujące informacje: godzina, przebyty dystans, ilość kroków oraz spalone kalorie. Krokomierz pokazuje łączną liczbę kroków przebytą w ciągu dnia, a po wejściu w kroki możemy również zobaczyć ile % wykonaliśmy z całego planu dnia. To bardzo przydatna i motywujaca funkcja. Spalanie kalorii, to liczba kalorii spalonych w danym dniu. Interfejs odległości, to całkowity dystans przebyty w ciągu dnia. Tutaj warto pamiętać, aby włączyć GPS w aplikacji i telefonie, uzyskamy w ten sposób dokładniejsze dane. Porównując z aplikacją na moim smarfonie Huawei P30 Pro, mogę powiedzieć, że wyniki były w miarę podobne. Oczywiście wszystkie te informacje możemy również zsynchronizować z aplikacją i przeanalizować w dowolnym momencie.

Monitor snu wykrywa sen. Późniejsza jego analiza w aplikacji pomaga dobrać nam najlepsze warunki dla snu. Ponad to opaska pozwala na pomiary tętna czy wydajność i obciążenie organizmu. Również te parametry możemy później dokładniej przeanalizować w aplikacji.

Dodatkowo bransoletka informuje nas o przychodzących notyfikacjach z aplikacji, e-mailach, SMS-ach czy przychodzącej rozmowie.

Oczywiście opaska nie miałaby większego sensu, gdyby nie pozwalała na zbieranie informacji  z popularnych trybów aktywności sportowych między innymi:  bieganie na dworze, bieganie w pomieszczeniu, marsz na dworze, spacer w pomieszczeniu, jazda na rowerze na zewnątrz, jazda na rowerze stacjonarnym, jazda rowerem górskim, orbitrek oraz ergometr (z opcją automatycznego liczenia powtórzeń). Podczas każdej aktywności otrzymujemy precyzyjny pomiar tętna, informacje o pokonanym dystansie, spalonych kaloriach, prędkości i inne przydatne parametry. Wszystkie te informacje są również zbierane w aplikacji, gdzie możemy prześledzić naszą historię aktywności sportowych i przeanalizować. A wszystko to po to, aby móc lepiej kontrolować swoje aktywności fizyczne i świadomie planować kolejne etapy naszego rozwoju fizycznego. Jedyne co mi tutaj zabrakło, to pływania. Opaska jest wodoodporna (5 ATM), to warto by pomyśleć również o tej aktywności.

Oprócz typowych funkcji przydatnych sportowcom Huawei Band 4 posiada również funkcję pilota do sterowania migawką aparatu w smartfonie, budzika (alarmu), powiadomienia o braku aktywności czy opcję „znajdź mój telefon”

Bardzo mile zaskoczyła mnie również bateria i sposób podłączenia Banda do ładowarki. Urządzenie zostało wyposażone w baterię o pojemności 91 mAh z możliwością szybkiego ładowania (ok. 1,5 godziny) i to przez USB.

Nie potrzebujemy już dodatkowych kabli czy nakładek do ładowania, które dosyć często się psuły. Co więcej podczas wyjazdów bardzo często o nich zapominałam ☹. Tutaj nie ma tego problemu. Rozłączamy opaskę i wkładamy Banda do USB. Nic bardziej prostszego i wygodniejszego. W czasie testów opaskę ładowałam z 2 razy. Wytrzymywała mi spokojnie tydzień użytkowania.


Pages: 1 2 3


Categories: Artykuły, Bez kategorii, Gadżety, Pasje, Polecane, Testy, Zdrowie, Zegarki i opaski

Tags: , , , , ,

6 replies

  1. Dzien dobry, nei mogę połaczyć opaski z telefonem, aplikacja wyszukuje opaske i mówi ze mam potwierdzic parowanie na urządzeniu ale na nim nic sie nei wyswietle

    • Spróbuj zresetować opaskę oraz wyłączyć i ponownie włączyć telefon i BT. Jeśli telefon dalej nie będzie widział opaski to znaczy że opaska albo ma uszkodzony moduł bluetooth albo jest wybrana złą opaska. Bo z automatu powinien telefon znaleźć wybrana opaskę.. Pod warunkiem że została w opcji telefonu wybrna odpowiednia pozycja czyli model opaski.. A do wyboru jest trochę.. Więc mozliwe że trzeba po prostu wybrac odpowiedni model smartbanda. Daj znać czy się udało.

  2. Wyłączyłem opaskę do ładowania i teraz nie mogę jej włączyć. Co zrobić?

Trackbacks

  1. Huawei Band 4 - TECHNOSenior
  2. Huawei - inteligentne opaski sportowe teraz w nowych, atrakcyjnych cenach - TECHNOSenior

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: