Reklamy

Recenzja Aeropex i XTrainerz – słuchawki wodoszczelne na przewodnictwo kostne

Podsumowanie

Na koniec zostawiłem dla jedną z najważniejszych kwestii (o ile nie najważniejszą w testach urządzeń do słuchania muzyki), czyli jakość dźwięku.  Utarło się przekonanie, że jakość dźwięku, dostarczanego przez słuchawki wykorzystujące przewodnictwo kostne nie będzie doskonała. Zapewne coś w tym prawdy jest. Musimy liczyć się z tym, że dźwięk, który usłyszymy ma gorsze parametry, w porównaniu do tych, które nam mogą dostarczyć słuchawki nauszne, czy też dokanałowe, zwłaszcza z górnej półki. Czy to jest ich wada? Słuchawki z przewodnictwem kostnym dają nam wybór: nieco mniej basu, ale pełna kontrola dźwięków z otoczenia lub więcej basu przy izolacji dźwiękowej słuchawek nausznych.

Producenci jednak nie poddają się i ciągle pracują nad technologią, aby poprawić ten parametr. Aftershokz chwali się, że technologia Premium Pitch 2 Stereo Sound gwarantuje czysty, mocny dźwięk i wyrazisty bas.  Muszę się przyznać, że do tej pory nie miałem do czynienia, z tego typu słuchaniem muzyki i trudno mi jest zrobić porównanie do poprzedniej generacji. Mogę tylko dodać, że bezpieczeństwo podczas aktywności sportowej, a jakość słuchanej muzyki, stawiam na to pierwsze. A jeżeli czytam o kolejnych wypadkach na drogach, które mają związek ze słuchawkami na uszach, to tylko się w tym utwierdzam. A jakość różnych docierających do nas dźwięków, z recenzowanych XTrainerz i Aeropex jest na poziomie średniej klasy słuchawek klasycznych.

Jest jeszcze jeden aspekt, na który warto zwrócić uwagę. Ze względu na zaawansowanie technologiczne, omawiane słuchawki z przewodzeniem kostnym są stosunkowo drogie.  Aeropex są dostępne w czterech popularnych kolorach: Lunar Grey, Cosmic Black, Blue Eclipse oraz Solar Red, XTrainerz można dostać w wersjach Aquamarine, Black Diamond, Ruby Red oraz Sapphire Blue.  Oba modele są dostępne w sprzedaży w Polsce w cenie RPP 729 zł (Aeropex) oraz RPP 699 zł (XTrainerz). Mimo wszystko, warto zainwestować taką kwotę, by otrzymać słuchawki gwarantujące bezpieczeństwo na drodze, ogromną wygodę użytkowania i odpowiednią jakość dźwięku.  Ja to kupuję.

Wasz TECHNOSenior

Reklamy

Pages: 1 2 3


Categories: Artykuły, Bez kategorii, Gadżety, Gadżety i Inne, Pasje, Polecane, Rozrywka, Testy, Zdrowie

Tags: , , , , , ,

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: