Test inkBOOK Prime HD – czytnik zmienia czytanie

Dobrze dopracowany czytnik powinien nam pozwolić na bardzo długi obcowania z cyfrową książką. Producent obiecuje, że wbudowana bateria 2000 mAh Li-ION Polymer z powodzeniem wystarczy na kilka tygodni czytania książek. A jak jest w rzeczywistości? Podczas tygodnia używania czytnika baterię musiałem ładować dwa razy.  Co prawda, bardzo intensywnego używania, ale jednak byłem lekko rozczarowany. Na dwutygodniowy wyjazd pod namioty, gdy mamy pecha i zastaniemy deszczową pogodę, warto zabrać ze sobą powerbank.

 

Najważniejsza właściwość e-readera to prostota użytkowania. Po uruchomieniu urządzenia otwiera się ekran powitalny, a następnie jesteśmy zapraszani do konfiguracji oraz aktualizacji oprogramowania, jeżeli jest ona dostępna. Pasek stanu (u góry głównego ekranu, jak w tradycyjnym Androidzie) daje nam dostęp do opcji ekranu, funkcji łączności itp. Menu główne zawiera Zakładki Biblioteka, Aplikacje, Feedbooks, Pliki i Internet oraz Foldery: Aktualnie czytane, ostatnio czytane ostatnio dodane.  Pliki powinny być przechowywane w odpowiednich folderach; w przeciwnym wypadku nie będą one rozpoznane przez urządzenie.

Po odpowiednim skonfigurowaniu możemy za pośrednictwem sieci domowej lub hot-spotu wejść do Internetu. Kliknięcie ikonki Browser (przeglądarki internetowej) spowoduje to automatyczne uruchomienie ustawionej strony domowej na przykład TECHNOSenior i mieć wszędzie dostęp do potrzebnych nam informacji. Warto przy tym zaznaczyć, że wszelka zawartość jest bardzo czytelna nawet w silnym słońcu. Niestety prędkość jej działania nie jest zadowalająca.

Dostępne aplikacje pozwalają nam rozbudować nasz czytnik o swoją bibliotekę e-książek.  Do każdego modelu czytnika Arta Tech dodawane są bezpłatne e-książki. Dodatkowo mamy zniżki na wszystkie ebooki w księgarni inkBOOKS. Możemy korzystać z abonamentów takich jak Legimi. Dzięki aplikacji freebooks masz darmowy dostęp do tysięcy e-booków z całego świata takich jak: Wolne Lektury, Project Guttenberg czy Feedbooks.  W menu ustawienia możemy skonfigurować min. ustawienia czcionki, daty i czasu, włączyć automatyczny obrót ekranu, czy przywrócić urządzenie do ustawień fabrycznych.

7 komentarzy do “Test inkBOOK Prime HD – czytnik zmienia czytanie

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: