Test Sharp DR-I470 Pro – radio DAB/DAB+/FM z RDS i 10000 stacji na całym świecie

Sam odbiornik jest nieduży, jego wymiary zewnętrzne to 354 x 185 x 145 mm. Radio jest solidnie wykonane i pięknie wykończone. Obudowa wykonana jest z drewna, a przedni panel ze stali nierdzewnej. Drewniana obudowa wpływa na jakość dźwięku, która wydobywa się z omawianego radia. Ciężko by było uzyskać podobny dźwięk, z plastikowej obudowy.

Sharp DR-I470 Pro

Radio dostępne jest w trzech opcjach kolorystycznych, tak by słuchacz mógł dobrać odbiornik odpowiedni do swojego wnętrza.  Kolorowy wyświetlacz o średnicy 2,4 cala pokazuje aktualną godzinę, czas alarmu, prognozę pogody, oraz informacje o słuchanej stacji radiowej, a dzięki 3,5 mm wyjściu słuchawkowemu urządzenie może stać się źródłem muzycznych doznań dla miłośników słuchawek.

Front urządzenia

Front urządzenia

 1. Przycisk MODE – aby zmienić tryb: DAB/DAB+, FM, Radio Internetowe, Bluetooth, AUX IN. Tryb można również ustawić za pomocą innej funkcji, menu <Key>

USTAWIENIA: Budzik, Jasność ekranu, Equalizer, Stacja lokalna, Tryb, Ulubione stacje, Auto wyłączanie, Minutnik

 1. Przycisk STANDBY – aby włączyć urządzenie lub przełączyć je do trybu czuwania
 2. Przycisk MENU – aby wejść do interfejsu ustawień MENU
 3. Przycisk SLEEP – aby ustawić zadany czas wyłączenia urządzenia
 4. ◄ – aby przejść do poprzedniego wyboru. Podczas słuchania programu radiowego krótkie naciśniecie spowoduje zmniejszenie częstotliwości ze skokiem o 0,05 MHz
 5. ► – aby przejść do następnego wyboru. Podczas słuchania programu radiowego krótkie naciśniecie spowoduje zwiększenie częstotliwości ze skokiem o0,05MHz
 6. Przycisk DIMMER –aby ustawić poziom podświetlenia
 7. Przycisk PRESET – aby przełączyć sie do okna stacja radiowa/muzyka
 8. EKRAN – wyświetlanie informacji

Zastosowany na przyciskach i pokrętłach materiał to stal nierdzewna, która daje bardzo pozytywne wrażenia wzrokowe. Zastrzeżeń też nie budzi dopasowanie poszczególnych elementów.

Góra obudowy, to przede wszystkim pokrętło regulacji głośności/pokrętło wyboru/ przycisk OK. Podczas odtwarzania obracając pokrętło zmieniamy poziom głośności. Podczas przeprowadzania ustawień w menu obracamy pokrętłem, aby wybrać opcje; naciskamy, aby zatwierdzić wybór.

Sharp DR-I470 Pro

Z tyłu urządzenia znajdziemy antenę teleskopową – odbiór sygnału FM, gniazdo słuchawkowe z wtyczka ø 3,5 mm, gniazdo AUX IN, aby odtwarzać nagrania muzyczne z zewnętrznego urządzenia audio i gniazdo DC12V – zasilanie prądem stałym 12 V

Sharp DR-I470 Pro

Skoro opisaliśmy budowę radia, trzeba również spojrzeć w stronię dołączonego do zestawu pilota. Pilot jest zgrabny, dobrze leży w dłoni a gumowe przyciski stawiają optymalny opór. Rozmieszczenie przycisków jest również intuicyjne i bardzo szybko można ich się nauczyć. Mimo wszystko ze względu na wysoki skok guzików, trzeba je mocniej dociskać, co dla delikatnych palców naszych pań może na początku sprawiać dyskomfort i wrażenie, że nie są one do końca sprawne. Dodatkową funkcjonalnością Smart jest dedykowana aplikacja, dzięki której mamy łatwy dostęp do wszystkich stacji internetowych jak również możliwość obsługi funkcji urządzenia zamiast pilota zdalnego sterowania.

4 thoughts on “Test Sharp DR-I470 Pro – radio DAB/DAB+/FM z RDS i 10000 stacji na całym świecie

 • 17 września 2020 o 14:02
  Permalink

  Jak znaleźć radio NOWY ŚWIAT ?

  Odpowiedz
 • 30 lipca 2020 o 15:05
  Permalink

  Bardzo fajny test i opis radia. Zastanawiam się nad zakupem tego modelu i mam jedno pytanie. Czy jest możliwość odbierania internetowej stacji Radia Nowy Świat ?
  Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

  Odpowiedz
  • 4 sierpnia 2020 o 12:15
   Permalink

   Zakupiłam i jest radio Nowy Świat:)

   Odpowiedz
   • 7 sierpnia 2020 o 14:49
    Permalink

    a gdzie je znalazłaś ? w której zakładce ?

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: