Test Sharp DR-I470 Pro – radio DAB/DAB+/FM z RDS i 10000 stacji na całym świecie

Budowa sieci radia cyfrowego w Polsce rozpoczęła się w października 2013 roku. Dostępność odbiorników DAB+ stale się zwiększa. Dostępne są urządzenia stacjonarne i przenośne. Coraz więcej samochodów jest oferowanych z opcją odbioru DAB+. Pomijając jednak technologię, na wstępie trzeba powiedzieć, że prezentowany w recenzji produkt firmy Sharp DR-I470 Pro jest hybrydowym rozwiązaniem. Do wyboru użytkownik ma dwa źródła sygnału radiowego – analogowy FM oraz cyfrowy DAB+.  Wprowadzenie zmian oznacza lepszą jakość dźwięku, większy wybór i nowe możliwości. DAB+ umożliwia emisję dźwięku cyfrowego, oferując szereg dodatkowych rozwiązań, m.in. przesyłanie opisów, obrazów oraz informacji o ruchu drogowym dla systemów nawigacji.

Sharp DR-I470 Pro

Testowane stereofoniczne radio internetowe DR-I470 również wyposażone jest w tuner DAB/DAB+/FM oraz moduł Bluetooth, a po podłączeniu do Internetu za pomocą sieci Wi-Fi umożliwia dostęp do nawet 10 000 internetowych stacji radiowych. Co więcej, połączone przez Bluetooth ze smartfonem lub z tabletem umożliwia streamowanie muzyki bezpośrednio z serwisów muzycznych takich jak Spotify czy Deezer, dysponującymi biblioteką składającą się z ponad 35 milionów utworów. Praktycznie nieograniczony dostęp do stacji radiowych, utworów muzycznych, audiobooków i podcastów gwarantuje pełną dowolność odtwarzanych formatów.

Zawartość zestawu

W zestawie z radiem znajduje się pilot zdalnego sterowania, zasilacz,  wtyczka sieciowa do zasilacza w wersji dla krajów UE, wtyczka sieciowa do zasilacza w wersji dla Wielkiej Brytanii i Instrukcja obsługi. Szkoda tylko, że przewód zasilający jest krótki i możemy mieć  problem by podłączyć radio do „nieco dalej” znajdującego się źródła zasilania.

Właściwości i funkcje Sharp DR-I470 (BK):

  • Kolorowy wyświetlacz: 2.4” TFT (z funkcją regulacji jasności)
  • Wyświetlanie godziny, alarmu i pogody
  • Radio internetowe/DAB/DAB+/FM z RDS
  • Radio internetowe z ponad 10000 stacji na całym świecie
  • Miejsce w pamięci na 60 stacji
  • Bezprzewodowe odtwarzanie muzyki przez Wi-Fi i Bluetooth V2.1+EDR
  • Funkcja alarmu (sygnał dźwiękowy lub radio) z opcją uśpienia i drzemki
  • Łączność Wi-Fi

11 komentarzy do “Test Sharp DR-I470 Pro – radio DAB/DAB+/FM z RDS i 10000 stacji na całym świecie

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: