Reklamy

Test TP-Link Neffos A5 – początek przygody ze smartfonami

Multimedialne rozwiązania w smartfonie TP-Linka zapewniają 5-megapikselowy (2060x19206pikseli) aparat z autofokusem. Ponadto posiada odtwarzacz multimedialny, a także radio FM. Fabryczny odtwarzacz MP3 ma podstawowe funkcje i raczej nie zachwyca, jakością wydobywających się dźwięków. Po podłączeniu słuchawek możemy też korzystać z dobrodziejstw radia FM.

Aparat oferuje standardowe opcje konfiguracji. Neffos A5 z całą pewnością nie posiada aparatu, który zadowoli fanów zdjęć i wideo. Zdjęcia są nieostre, kolory – miało być żywo i kolorowo a tu je wyprało i o, co zostało – są słabo nasycone i prezentują się nienaturalnie, a do tego na wszystkich jest widoczne mocne zaszumienie. Przy gorszych warunkach lub, gdy się ściemni nie ma możliwości zrobienia dobrego zdjęcia. W tym przypadku nie pomoże nawet słaba dioda doświetlająca scenę.

Poniżej zobaczyć możecie przykładowe zdjęcia, zarejestrowane za pomocą testowanego smartfona:

Niestety dotyczy to także filmów wideo. Filmy nakręcimy w rozdzielczości HD  (720p@30 fps), co nie jest powalającą, jakością w porównaniu do niektórych urządzeń konkurencji. Z filmami, jest podobnie jak ze zdjęciami – są poprawne, ale można przyczepić się do stabilizacji w materiałach wideo, ponieważ mogłaby ona być lepsza.

Neffos A5, jest zasilany baterią litowo-jonową o pojemności 3050 mAh.  Producent obiecuje, że wystarczy jedno ładowanie, by zapewnić smartfonowi działanie nawet przez 318 godzin

w trybie czuwania. Nam taka pojemność wystarczyła do całodziennego używania telefonu – wysyłania wiadomości, grania i przeglądania sieci – bez potrzeby doładowania. Użytkownik może wykorzystać także tryb oszczędzania baterii, który przedłuża czas pracy urządzenia. Kreski poziomu naładowania nie znikają błyskawicznie i nie musimy wszędzie zabierać ze sobą ładowarki. Jak wiemy, niektóre smartfony mają problemy z ciągłym działaniem przez dobę, zatem bez wątpienia należy uznać ten element za plus. Bateria Neffosa została zaprojektowana pod kątem zgodności z normami organizacji IEC. Co ważniejsze, stabilność działania i bezpieczeństwo korzystania z baterii gwarantują certyfikaty TÜV.

Reklamy

Pages: 1 2 3 4 5


Categories: Artykuły, Technologia, telefon, Telefony, Testy

Tags: , , , ,

1 reply

  1. Za 249 zł może być… choć prawdę powiedziawszy ten 1GB Ram w dłuższej perspektywie będzie niewystarczający. Chociaż – jeśli ktoś będzie używał go tylko to rozmów czy komunikacji tekstowej i sporadycznie przeglądanie internetu to można by się nad nim zastanowić – i to poważnie. Jeśli chodzi o sam sprzęt Neffos od Tp-Linka to miło wspominam – miałem styczność z kilkoma modelami (wprawdzie nieco mocniejszymi) ale nie miałem zastrzeżeń.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: