Reklamy

Test TP-Link Neffos A5 – początek przygody ze smartfonami

Telefon TP-Linka napędza 4-rdzeniowe serce Spreadtrum SC7731E, z zegarem 1,3 GHz, który wspomaga 1 GB pamięci RAM. Do dyspozycji użytkownika jest 16 GB pamięci wewnętrznej, którą można powiększyć do 128 GB poprzez kartę microSD. W nowym telefonie na multimedia dla użytkownika dostępne jest około 10 GB. Dlatego, trudno się dziwić, że smartfon lekko rozczarowuje, jeśli chodzi o wydajność. Zdarzają się opóźnienia np. przy uruchamianiu aplikacji albo przechodzeniu pomiędzy poszczególnymi oknami menu. W praktyce zastosowana konfiguracja pozwala obsługiwać tylko najprostsze gry ze sklepu Google Play.

W smartfonie możemy surfować korzystając zarówno z 3G jak i Wi-Fi 802.11/b/g/n. Najważniejszą funkcją związaną z komunikacją, która zasługuje na wyróżnienie w testowanym telefonie, jest możliwość jednoczesnego korzystania z dwóch kart SIM. Jakość rozmów i zasięg telefonu jest na dobrym, smartfonowym poziomie. Unikalna konstrukcja anten sprawia, że ułożenie smartfona w dłoni nie ma wpływu na odbieranie sygnału. Połączenia są dobrej jakości, a korzystanie z Internetu nie sprawia problemu. Dodatkowym atutem urządzenia jest technologia EMC, która zwiększa siłę, prędkość oraz stabilność sygnału, dbając o wygodę użytkowania.

Niezawodne połączenia Wi-Fi są zaprojektowane i przetestowane w zaawansowanych technologicznie laboratoriach TP-Link, lidera na rynku urządzeń sieciowych. Nie mogło zabraknąć także odbiornika nawigacji satelitarnej. GPS wspomagany przez A-GPS działa stabilnie i szybko.  Zachowania odbiornika na trasie pozwala na komfortowe korzystanie ze smartfona, jako nawigacji.

Neffos A5 pracuje w oparciu o „goły” system operacyjny Android 9 Pie (wersja Go). System Android jest przyjazny nawet dla początkującego użytkownika, a bardziej zaawansowanym oferuje niezliczone możliwości personalizacji urządzenia do własnych preferencji. Różnorodność preinstalowanych aplikacji jest wystarczająca do komfortowego rozpoczęcia pracy ze smartfonem. Wszystkie dodane przez producenta aplikacje i specjalne ustawienia doczekały się tłumaczenia na język polski.

Smarfton w pełni współpracuje ze sklepem Google Play, w którym znajdują się setki tysięcy aplikacji i gier, także w bezpłatnych wersjach, które pozwalają na nieskończoną rozbudowę możliwości urządzenia i nieskrępowaną zabawę. „Czysty” system to także mniejsze zapotrzebowanie smartfona na zasoby w postaci pamięci RAM. Po kilku dniach użytkowania zauważyłem jednak, że systemem nie został zoptymalizowanym pod kątem wydajności i czasami powoduje odczuwalne przycięcia.

Reklamy

Pages: 1 2 3 4 5


Categories: Artykuły, Technologia, telefon, Telefony, Testy

Tags: , , , ,

1 reply

  1. Za 249 zł może być… choć prawdę powiedziawszy ten 1GB Ram w dłuższej perspektywie będzie niewystarczający. Chociaż – jeśli ktoś będzie używał go tylko to rozmów czy komunikacji tekstowej i sporadycznie przeglądanie internetu to można by się nad nim zastanowić – i to poważnie. Jeśli chodzi o sam sprzęt Neffos od Tp-Linka to miło wspominam – miałem styczność z kilkoma modelami (wprawdzie nieco mocniejszymi) ale nie miałem zastrzeżeń.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: