Test Motorola One Fusion+ – świetnym wyborem w swojej klasie cenowej

Motorola Moto One Fusion Plus do dyspozycji otrzymujemy moc 8-rdzeniowego procesora Qualcomm Snapdragon 730 o częstotliwości taktowania 2,2 GHz oraz układ graficzny GPU Adreno 618. Smartfon wyposażono dodatkowo w 6 GB pamięci operacyjnej, zaś na dane dostępne jest 128 GB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć za pomocą karty microSD o kolejne 1 TB. Taka konfiguracja sprawia, że urządzenie zadowoli większość użytkowników urządzeń mobilnych w tej klasie cenowej. Co więcej smartfon płynnie odtwarza multimedia i w zupełności wystarcza do większości aplikacji oraz do zabawy w proste i mniej wymagające gry. Benchmark AnTuTu, którego używam do testów wyświetlił ponad 265 tys. punktów.

Moto One Fusion Plus oczywiście pracuje pod kontrolą czystej edycji systemu Android 10 oraz usługi Google wykorzystujące sztuczną inteligencję. Warto też podkreślić, że zamiast zbędnych, instalowanych fabrycznie aplikacji wystarczą najważniejsze aplikacje systemu Android oraz ulepszenia Moto pod nową nazwą My UX, który obejmuje wszystkie wcześniejsze usprawnienia Moto, a dodatkowo wprowadza szereg nowych, dostosowywanych funkcji.

My UX pozwala użytkownikom przenosić muzykę, filmy i gry na wyższy poziom dzięki niestandardowym i zaawansowanym ustawieniom. Użytkownicy mogą nawet tworzyć własne motywy, wybierając spośród unikalnych fontów, kolorów, kształtów ikon i animacji czujnika odcisków palca, dzięki czemu ich telefon staje się jednym na milion. Dodam jeszcze, że optymalizacja systemu jest poprawna, dzięki czemu telefon działa bardzo płynnie i stabilnie, a ostatnie zabezpieczenia pochodzą z 1 kwietnia 2020r.

Dla porządku dodam, że testowany smartfon wyposażono oczywiście w takie technologii jak:

  • Port USB-C
  • Bluetooth 5.0
  • Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac| 2,4GHz+ 5GHz | Hotspot Wi-Fi
  • Usługi lokalizacji: GPS, A-GPS, LTEPP, SUPL, GLONASS, Galileo
  • Czujniki: Czytnik linii papilarnych, czujnik zbliżeniowy, akcelerometr, czujnik światła otoczenia, żyroskop

Z łącznością za pośrednictwem Wi-Fi nie miałam najmniejszego problemu. Moduł sieci bezprzewodowej Wi-Fi zaimplementowany w telefonie  ma standardowy dla tego typu urządzeń zasięg. Odbiornika GPS ze wsparciem dla A-GPS oraz GLONASS i Galileo używałam głównie podczas wędrówki po mieście i również działał stabilnie. Niestety nie znajdziemy tutaj NFC, co zapewne nie ucieszy niektórych użytkowników.

Motorola Moto One Fusion Plus wyposażona jest w potężną baterię o wielkości 5000 mAh, która przy standardowym użytkowaniu (trochę mediów społecznościowych, odpowiedź na kilka maili, wykonanych kilka zdjęć oraz przeprowadzonych kilka niedługich rozmów) pozwoli nam na korzystanie z telefonu na jednym naładowaniu nawet ok. 2 dni. Jak jeszcze mniej korzystamy ze smartfonu, to nawet 3-4 dni. Przy bardziej hardkorowym użytkowniku telefon starczy spokojnie na 1 dzień. PC Mark pokazał aż ponad 19 godzin pracy na włączonym ekranie. Co więcej smartfon obsługuje ładowanie TurboPower 15 W.


Pages: 1 2 3 4 5


Categories: Artykuły, Polecane, Technologia, telefon, Telefony, Testy

Tags: ,

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: