Test Realme x50 5G – na pewno zasługuje na zainteresowanie

I na koniec standardowo aparat. W Realme X50 znajdziemy:

  • Aparat tylny
    • Główny aparat 48MP, f/1.8, 80 µm
    • Obiektyw ultraszerokokątny 8 MP, 119°, f/2.3
    • Aparat 2MP do czarno-białych portretów, f/2.4
    • Obiektyw macro 2MP, f/2.4
    • 10x zoom cyfrowy
  • Podwójny aparat selfie w wyświetlaczu:
    • 16MP , Sony IMX471 Exmor RS, ƒ/2.0
    • 0 Mpix, f/2.4

Nie jest to zatem konfiguracja, która wyróżniałaby się na tle innych modeli w tej klasie cenowej.

Podobnie jest w kwestii zdjęć. Te wykonane z trybu automatycznego podczas ładnej pogody są jak najbardziej wyraźne o dosyć naturalnych kolorach, a co najważniejsze wystarczająco szczegółowe. Nie zauważyłam tutaj żadnych problemów z autofocusem. Przy ostrym świetle za to mogą pojawić się drobne prześwietlenia.  Nie najgorzej wychodzą również kadry  podczas nieco gorszej pogody, a w nocy możemy liczyć na tryb nocny – ultra night, który również wypada OK. No może przy mocnej ciemności mogą pojawić się szumy, ale w tej klasie cenowej nie jest to niczym dziwnym.

Mamy tutaj do dyspozycji również takie opcje jak HDR, wzmocnienie chromatyczne, wbudowane filtry czy lampę błyskową. Poza trybem automatycznym i nocnym, to znajdziemy tutaj również portret,  48 MP, Obiektyw Google, Skaner tekstu, ultra macro, Panorama oraz Ekspert. Oczywiście tryb 48 MP pozwoli nam na bardziej szczegółowe zdjęcia, a ultra macro na mocne zbliżenia. Szkoda tylko, że jest to tylko 2 MP, a nie macro z szerokiego kąta jak to jest w Realme X50 Pro.

Cały czas nie rozumiem po co producenci wkładają ten obiektyw 2MP. Zdjęcia te może i mają spore zbliżenie (które można też osiągnąć używając zoomu x2), ale za to są tak niewielkie i często zbyt pikselowante, że raczej nie wykorzystamy go nigdzie indziej. Lepiej byłoby wymienić go na  moduł tele, którego tutaj niestety nie ma. Mamy do dyspozycji tylko zoom cyfrowy do x10. O ile x2 jest jeszcze ok, o tyle pozostałe zbliżenia, to bardziej ciekawostka. Oczywiście mamy tutaj szeroki kąt, który pozwoli na równie ciekawe ujęcia, chociaż mniej szczegółowe i minimalnie zmienionych kolorach.

W ostatecznym rozrachunku jednak mamy do czynienia z całkiem dobrym zestawem obiektywów w tej półce cenowej.  Całkiem przyzwoicie wychodzą również zdjęcia z przedniego aparatu.

Kilka fotek poniżej:

 

Smartfon pozwala na nagranie filmów w 1080p/30 fps, 60 fps; 720p/30 fps, 60 fps. Filmy nagrane z tego telefonu są wyraźne i dosyć szczegółowe o całkiem dobrej kolorystyce, ale nie znajdziemy tutaj stabilizacji optycznej. Do codziennego użytku OK, ale nic poza tym. Zresztą zobaczcie sami:

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl

Discover more from TECHNOSenior

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading