Test Mercusys MR50G – tani router dla domu

Dzisiaj kolejna ze świeżynek od firmy TP-Link, bardzo ciekawy router MR50G należący do marki Mercusys.  Niewątpliwą zaletą tego routera jest jego uniwersalność. Jest on w stanie pracować nie tylko na łączu 2.4 GHz ale i 5 GHz  oferując łączną przepustowość do 1900Mb/s. Przynajmniej w teorii.

Sam Mercusys MR50G, dostępny w rozsądnej cenie jest super wydajny i ładny. Stylistyka, jaką oferuje recenzowany sprzęt, spokojnie może konkurować ze ścisłą czołówką.  A jak router radzi sobie z rozsyłaniem Internetu po całym naszym mieszkaniu?

Oferuje też dużo przydatnych funkcji, których trudno szukać w podobnych, konkurencyjnych modelach, dostępnych na polskim rynku. Ważną zaletą jest uniwersalność urządzenia, które może pracować również jako Access Point. Zobaczmy, zatem co dostajemy w zamian za ok. 160 zł.

Cechy:

  • Dwupasmowe Wi-Fi w standardzie AC1900 – osiągając prędkości do 1900Mb/s (do 1300Mb/s w paśmie 5GHz i 600Mb/s w paśmie 2,4GHz).
  • Duży zasięg – 6 anten o dużym zysku i technologia Beamforming zapewniają stabilne połączenia.
  • Gigabitowe porty
  • Technologia MU-MIMO pozwala routerowi MR50G na komunikację z wieloma urządzeniami jednocześnie, zwiększając całkowitą przepustowość sieci.
  • Inteligentna łączność – Funkcja Smart Connect automatycznie wybiera najlepsze dostępne pasmo dla każdego urządzenia.

Standardowe pudełko wykonane z materiałów nadających się do szybkiego recyklingu zawiera: Router Mercusys MR50G, zasilacz 12V/1A, kabel sieciowy RJ45

7 komentarzy do “Test Mercusys MR50G – tani router dla domu

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: