Test Microsoft Surface Book 3 – odłączany 2 w 1 laptop

Testowany Microsoft Surface Book 3  został wyposażony w 15 calowy, dotykowy wyświetlacz PixelSense™ z niezbyt wąskimi ramkami (3240 x 2160, (260 PPI), współczynnik proporcji: 3:2, 10 punktów dotykowych, współczynnik kontrastu: 1600:1, jasność 410 nitów).

Na górnej ramce w centrum umieszczono aparat służący do uwierzytelnienia użytkownika poprzez rozpoznanie twarzy za pomocą funkcji Windows Hello (uwielbiam tą opcję 😊) oraz kamerę 5 MP z możliwością rejestrowania wideo Full HD 1080p. Całość oczywiście prezentuje się świetnie.

Microsoft Surface Book 3
Microsoft Surface Book 3

Kolory są bardzo wyraźne i mocno nasycone, a detal cienia i światła prezentuje się doskonale. Do tego krawędzie czcionek są ostre, a całość jest czytelna i wyraźna. Komfortowo można pracować z wszelkiego rodzaju dokumentami oraz bezproblemowe jest użytkowanie ekranu podczas przeglądania ulubionych stron internetowych czy podczas grania w ulubione gry. Jedyny mankament świecącego ekranu, to taki, że nie jest za wygodny do pracy podczas słonecznej pogody.

Microsoft Surface Book 3 oczywiście wykorzystuje oprogramowanie Windows Windows 10, którego nie muszę chyba nikomu przedstawiać. W testowanym modelu była to wersja Home. Szkoda, że nie PRO. Przy takiej cenie powinna być dostępna już bezdyskusyjnie wersja PRO, gdyż posiada ona narzędzia, które na pewno przydały by się nie tylko w firmie, ale i bardziej wymagającym użytkownikom. Ponad to znajdziemy w nim również 30-dniową wersja próbna Microsoft 365. Warto też zwrócić uwagę na jedną aplikację, którą znamy już z innych modeli Surface, a mianowicie Twój telefon. Aplikacja ta pozwala na połączenie telefonu z systemem Android lub iPhone z komputerem i obsługę niektórych funkcji telefonu poprzez komputer. Są to np.

  • Przeglądanie galerii zdjęć z telefonu
  • Pobieranie zdjęć ze smartfonu na komputer (niestety nie przegramy zdjęć z komputera na telefon)
  • Wysyłanie wiadomości SMS z komputera
  • Odbieranie notyfikacji z telefonu
  • Dzwonienie do kogoś z komputera
  • Możliwość rozpoczęcia oglądania np. strony na smartfonie z systemem android i kontynuowanie oglądania na urządzeniu Surface.

Test Microsoft Surface Pro X – jeden z najładniejszych i najbardziej funkcjonalnych tabletów

Dla niektórych telefonów może pojawić się również opcja zdalnego sterowania telefonem. Czyli możliwość obsługi telefonu w okienku komputera. Ja testowałam na smartfonie Huawei P30 Pro i tej opcji nie miałam.

Microsoft Surface Book 3
Microsoft Surface Book 3

Nad klawiaturą również nie będę się zbytnio rozwodzić. Jest to standardowy układ QWERTY bez sekcji numerycznej. Klawisze są bardzo przyjemne w dotyku, a do tego chodzą bardzo płynnie, bezproblemowo i przede wszystkim wystarczająco cicho. Oczywiście najdziemy tutaj również klawisze funkcyjne – F1 – F12 z przypisanymi dodatkowymi funkcjami (zgodnie z obrazkiem nad klawiszem). Do atutów można również zaliczyć regulowane podświetlenie (3 stopniowa intensywność) oraz dobrze działający szklany trackpad.

8 thoughts on “Test Microsoft Surface Book 3 – odłączany 2 w 1 laptop

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: