Test Microsoft Surface Book 3 – odłączany 2 w 1 laptop

A jak wygląda codzienne użytkowanie?

Testowany Microsoft Surface Book 3 wyposażono w mocne podzespoły:

 • Pamięć: 16 GB 3733 MHz LPDDR4x Procesor: Microsoft SQ1
 • Czterordzeniowy procesor Intel Core i7-1065G7 dziesiątej generacji
 • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti wykonana w technologii Max-Q i z 6 GB pamięci graficznej GDDR6
 • dysk SSD: 256 GB
 • Zabezpieczenia: Moduł TPM 2.0 zapewniający zabezpieczenia dla przedsiębiorstw
  Zabezpieczenia klasy korporacyjnej dzięki funkcji uwierzytelniania przez rozpoznawanie twarzy Windows Hello
 • Oprogramowanie: Windows 10 Home, 30-dniowa wersja próbna Microsoft 365
 • Czujniki: Czujnik światła otoczenia, Czujnik zbliżeniowy, Akcelerometr, Żyroskop, Magnetometr
 • Komunikacja bezprzewodowa:
  • Wi-Fi 6: Zgodność ze standardem 802.11ax
  • Technologia Bluetooth Wireless 5.0
  • Wbudowana funkcja Xbox Wireless (tylko wersja z ekranem 15”)
 • Czas pracy na baterii: podłączony do klawiatury: Do 17,5 godz. działania urządzenia przy typowym obciążeniu

Test Microsoft Surface Laptop 3 – wydajny laptop o niepowtarzalnym stylu

Co tu dużo mówić. Taka konfiguracja świetnie sprawdzi się zarówno do pracy biurowej (Word, Excel, Prezentacje (laptop posiada 30 dniową wersję Office 365)), domowego użytku jak i bardziej wymagających użytkowników (graficy, programiści, gracze). Obróbka zdjęć, filmów czy granie w bardziej wymagające gry jest jak najbardziej w zasięgu tego sprzętu. Nie spodziewajmy się jednak nie wiadomo czego. Z racji, że podzespoły zostały umieszczone w monitorze, to jest to bardziej tablet niż laptop. Nie mniej jest to bardzo dobry tablet 😊 O czym świadczą również wyniki benchmarków:

Co to dużo mówić ta hybryda jest stworzona do zadań specjalnych, a przy tym cieszy oko. Świetną opcją jest oczywiście możliwość odłączenia monitora i przełączenia się na tablet (zarówno w wersji okienkowej jak i tryb tabletowy), a gdy nam przyjdzie na to ochota, to wrócić na opcję laptopową. Ale to nie wszystko. Ekran możemy również przyczepić odwrotnie (tyłem do klawiatury). Jakie to może mieć zastosowanie? To już zostawiam Waszej wyobraźni. Zatem Surface Book 3 może towarzyszyć nam każdego dnia w pracy, w domu jak i podczas wyjazdów. Wersja 15 calowa jest może mniej mobilna, ale zawsze możemy wybrać wariant nieco mniejszy (13 cali), a wtedy nawet w niewielkim bagażu znajdziemy na niego miejsce.

Jeśli chodzi o sam system, to nie będę się tutaj za bardzo rozpisywać. Każdy już doskonale zna możliwości Windows 10. Dodam tylko, że nie odczułam jakieś większej różnicy w użytkowaniu względem laptopa, którego używam na co dzień. Wszystko działało wystarczająco płynnie jak na Windowsa 😊.

Co najważniejsze spokojnie mogłam zapomnieć o ładowarce na kilka godzin. Może nie jest to kwestia 17,5 h jak deklaruje producent, ale przez prawie 9 – 11h mogłam bez problemu pracować na dokumentach, surfować po sieci przez Wi-Fi, oglądać filmy czy rysować. Oczywiście jak będziemy używać bardziej wymagających aplikacji, to ten czas może nam się jeszcze skrócić. Nie mniej jest to świetny wynik.

Na plus oczywiście możemy również zaliczyć szybki dysk SSD, który znacząco wpłynie na komfort naszej codziennej pracy, a co więcej możemy go bez problemu wymienić na większy.

8 thoughts on “Test Microsoft Surface Book 3 – odłączany 2 w 1 laptop

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: