Test Xblitz X300 PRO – zestaw głośnomówiący z transmiterem FM

Opisywane urządzenie posiada transmiter FM, – dzięki któremu możemy z głośników samochodu posłuchać ulubionej muzyki wprost z telefonu, pendrive’a, lub skorzystać z karty pamięci microSD do 32GB.

Wystarczy odszukać w samochodowym radioodbiorniku wolną częstotliwość oraz ustawić taką samą na transmiterze i gotowe! FM Xblitz X300 Professional obsługuje zakres częstotliwości 76 – 108 MHz.

Zaś zestaw przekaże ulubioną muzykę, rozmowę telefoniczną, czy komunikaty głosowe. Transmiter zapamiętuje ostatnią ustawioną częstotliwość, więc wystarczy na stałe zapisać daną częstotliwość w radiu samochodowym i mamy gotowy zestaw, który ułatwi i umili nam podróżowanie samochodem.

Test Xblitz Park View 2 – lusterko z kamerą

Użytkowanie jest intuicyjne i proste. Jakość przekazywanego dźwięku, muzyki i rozmów stoi na bardzo wysokim poziomie. Warto poeksperymentować z ustawieniami, bo zbyt głośne może prowadzić do występowania tzw. pogłosu u naszego rozmówcy. Osobiście dotąd używałem innego, prostego transmitera FM i muszę przyznać, że różnica, w jakości przekazywanej muzyki jest zauważalna, na plus recenzowanego urządzenia. Poprzedni transmiter oprócz muzyki przekazywał również szumy i trzaski, natomiast opisywany, poza czystym dźwiękiem nie przekazuje żadnych niepokojących odgłosów.

Xblitz X300 PRO
Xblitz X300 PRO

Dzięki użyciu technologii Bluetooth w wersji 4.2, używanie tego „gadżetu” jest wyjątkowo wygodne. Wystarczy, że sparujemy go ze swoim telefonem tylko raz, a nawiązują ze sobą połączenie automatycznie. Po wyjściu z samochodu i oddaleniu się z telefonem na kilka metrów, X300 nie zrywał połączenia, a przekazywana muzyka była na wysokim poziomie.

Jeśli mamy urządzenie stale podpięte pod gniazdo zapalniczki, a w swoim smartfonie włączony Bluetooth, to po wejściu do samochodu i przekręceniu kluczyka – tym samym włączeniu się automatycznie transmitera, następuje błyskawiczne sparowanie obu urządzeń.

7 komentarzy do “Test Xblitz X300 PRO – zestaw głośnomówiący z transmiterem FM

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: