Test TP-Link Archer C6U – router z portem USB dla każdego

Archer C6U to najnowszy router firmy TP-Link. Okazuje się przy tym, że to całkiem szybkie i funkcjonalne urządzenie AC1200 z portem USB można kupić za całkiem atrakcyjna cenę.

TP-Link Archer C6U
TP-Link Archer C6U

TP-Link Archer C6U pracuje w standardzie 802.11ac i charakteryzuje się wysoką przepustowością WiFi, oferując łącznie do 1200 Mb/s w dwóch pasmach transmisji – do 300 Mb/s w 2.4GHz oraz do 867 Mb/s w paśmie 5GHz.

TP-Link Archer C6U obsługuje najnowszy standard sieci Wi-Fi – 802.11ac. Do transmisji wykorzystywane są w tym wypadku jednocześnie dwa pasma transmisji – do 300 Mb/s w 2.4GHz oraz do 867 Mb/s w paśmie 5GHz. Oferując łącznie do 1200 Mb/s – o ile po stronie komputera korzystamy z odpowiedniej dwuzakresowej karty sieciowej, umożliwiającej równoczesną pracę w obu pasmach.

Archer C6U oprócz szybkiego połączenia ma również kilka ciekawych funkcji. Na uwagę zasługują możliwości, jakie daje nam gniazdo USB. Do tego portu możemy podłączyć drukarkę lub urządzenie wielofunkcyjne i udostępnić je w sieci lokalnej. Jeżeli mamy taką potrzebę, to możemy również podpiąć dysk przenośny / pendrive, tworząc w ten sposób serwer NAS.

Cechy Archer C6U:

  • Gigabitowy router bezprzewodowy MU-MIMO, AC1200
  • Obsługa standardu 802.11ac.
  • Dwa pasma sieci bezprzewodowej: 2,4 GHz (300 Mb/s) i 5 GHz (867 Mb/s) zapewniają łączną przepustowość wynoszącą 1200 Mb/s.
  • Cztery anteny zewnętrzne i jedna antena wewnętrzna dbają o stabilne połączenia bezprzewodowe i optymalny zasięg sieci.
  • Łatwe zarządzanie siecią dzięki aplikacji TP-Link Tether.
  • Technologia MU-MIMO umożliwia łączenie się z dwoma urządzeniami jednocześnie, co sprawia, że wydajność routera wzrasta dwukrotnie.
  • Technologia Beamforming zapewnia większy zasięg sieci bezprzewodowej.
  • Tryb AP umożliwia utworzenie punktu dostępowego Wi-Fi

37 komentarzy do “Test TP-Link Archer C6U – router z portem USB dla każdego

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: