Test realme Watch S – smartwatch z okrągłym ekranem

Realme Watch S otrzymał duży ekran z panelem IPS LCD 1,3 cala o rozdzielczości 360×360 px  i maksymalnej jasności 600 nitów. Mimo, ze nie jest to Amoled, to wszystko jest na nim bardzo czytelne, wyraźne i przede wszystkim bardzo dobrze reaguje na dotyk. Przez całe ostatnie 2 tygodnie nie zauważyłam żadnych problemów pod tym kątem. Co więcej jasność może być sterowana automatycznie lub możemy sami ustawić pożądaną wartość z aż 5 poziomów.

realme Watch S

Tutaj również nie ma powodu do narzekań  – no może poza kątami widzenia, gdyż obraz jest lekko ciemniejszy przy większym kącie nachylenia. Nie przeszkadza mu natomiast ostre słońce. Wszystko odczytamy bez problemu również w słoneczne dni.

Jak już jesteśmy przy ekranie, to nie możemy pominąć tarcz. To właśnie one sprawiają, że zegarek jest bardziej mój. Również tutaj producent postarał się o to, aby użytkownik miał wybór. W aplikacji realme Link (do której za chwilkę jeszcze wrócimy) mamy do wyboru ponad 100 zdefiniowanych tarcz od bardziej złożonych, które informują nas na bieżąco o różnych pomiarach, po proste, które wyświetlają tylko godzinę czy datę.

Mnie jednak najbardziej zachwyciła opcja, która pozwoliła na podłożenie własnego zdjęcia. Od razu Watch S stał się bardziej mój. Szkoda tylko, że w tym wariancie wyświetla się tylko data i godzina. Nie mniej opcja jest świetna.

%d bloggers like this: