Test OPPO Reno5 5G – bogactwo możliwości, średnia cena

Oppo Reno 5

Oppo Reno 4

  • 64 MP: f1,7; FOV 80 °; Soczewka 6P; ekwiwalentna ogniskowa: 25 mm; Obsługiwany AF; silnik ostrości w zamkniętej pętli
  • ultraszerokokątny 8 MP: f / 2,2; FOV 119 °; Obiektyw 5P; odpowiednik ogniskowej: 16 mm
  • Aparat 2MP Macro: f / 2.4; FOV 89 °; Soczewka 3P; ekwiwalentna ogniskowa: 22 mm; obsługuje fotografię Marco 4 cm
  • Aparat 2MP czarno-biały: f / 2.4; FOV 89 °; Soczewka 3P; ekwiwalent ogniskowej: 22 mm
  • Selfie 32 MP (f/2.4); FOV 85°; 5P lens

 

  • 48MP (1/2.0’, f/1.7, OIS)
  • Ultraszerokokątny (8 MP, f/2.2)
  • Makro 2 MP (f/2.4)
  • Aparat monochromatyczny (2 MP, f/2.4)
  • Aparat przedni: 32 MP (f/2.4, obiektyw 5P) + 2 MPx (czujnik głębi)
  • Tryby pracy aparatu:
    • Główny: Zdjęcie, wideo, panoramiczne, portretowe, nocne, poklatkowe, naklejka, podwójny widok wideo, skaner tekstu, film, ekspert, Extra HD, zwolnione tempo
    • Selfie: Zdjęcie, wideo, panoramiczne, portretowe, nocne, poklatkowe, naklejka, podwójny widok wideo

A jak wygląda to w rzeczywistości? Standardowo już w telefonach w tej półce możemy liczyć na bardzo ładne kolorystycznie, wyraźne i szczegółowe kadry przy ładnej pogodzie. Nie inaczej jest również tutaj. Zarówno zdjęcia z obiektywu głównego jak i szerokiego ucieszą nasze oko i sprawią, że zyskamy kolejne super pamiątki z naszych spacerów czy podróży. Czasami zdarzają się tylko problemy z balansem bieli – szczególnie w szerokim kącie oraz minimalnie przejaskrawienia.

Nieco gorzej wyglądają zdjęcia przy gorszej pogodzie i nocą, ale tutaj na ratunek przychodzi nam tryb nocny, który spisuje się świetnie. Szczególnie w miejscach gdzie mamy odrobinę światła – ulice miasta, ciekawie oświetlone budynki, to raj dla mobilnych fotografów. Przy bardzo ciemnych miejscach mogą pojawić się szumy i nieostrości. Szczególnie w szerokim kącie.

Kolejny obiektyw to 2 Mpx czarno – biały i zbędny macro 2 Mpx. Jeszcze zrozumiałabym gdyby to było min 5 Mpx, ale 2 Mpx to kompletna pomyłka. Tym bardziej, że całkiem ładne zdjęcia macro możemy uzyskać z zoomu x2 lub przy automatycznym przełączeniu się w tryb macro w obiektywnie głównym. Zapewne dużo bardziej przydatnym obiektywem byłby tutaj tele, którego niestety nie ma. Mamy do dyspozycji tylko zoom cyfrowy x10. O ile kadry 2 powiększeniu x2 wypadają w miarę OK, o tyle większe powiększenia to już bardziej ciekawostka. A oto kilka fotek z tego telefonu:

Jeżeli chodzi o filmy, to jest całkiem nieźle. Możemy nagrać ujęcia:

  • Aparat Główny: obsługuje do 4K (30 FPS), 1080 P przy 60 FPS / 30 FPS i 720 P przy 60 FPS / 30 FPS. Wideo w zwolnionym tempie obsługuje 1080 P przy 120 FPS i 720 P przy 240 FPS. Stabilizacja wideo obsługuje EIS i zoom wideo.
  • Aparat Selfie: 1080 P / 720 P @ 30 fps, domyślnie: 1080 P @ 30 fps (upiększanie jest domyślnie włączone)

Nie znajdziemy tutaj stabilizacji optycznej, a cyfrową, która niestety działa tylko podczas nagrywania filmów FHD. Zatem jeżeli będziemy nagrywać filmy w tej rozdzielczości, to możemy otrzymać nie najgorsze filmy. Bardzo fajną opcją jest również – Dual-View Video, czyli jednoczesne nagrywanie z przedniej i tylnej kamery oraz opcja rozjaśniania filmów, która oparta jest na SI (AI Highlight Video).

To pierwsza taka funkcja na rynku, która automatycznie wykrywa oświetlenie otoczenia w kadrze i odpowiednio poprawia jakość nagrania, stosując algorytmy do tworzenia filmów w trudnych warunkach oświetleniowych. W przypadku niedoświetlonego otoczenia algorytmy do tworzenia filmów w nocy (Ultra Night Video) automatycznie rozświetlą ujęcie. Z kolei jeśli system wykryje podświetlenie tła, algorytmy Live HDR pomogą zredukować prześwietlone obszary. Dzięki tym funkcjom nagrania są lepiej naświetlone i jaśniejsze, szumy zostają zredukowane, a filmowane barwy są wyraźne i naturalne.  Zresztą zobaczcie sami:

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl

Discover more from TECHNOSenior

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading