Test Logitech Pebble 2 – pozwalają z dumą wyrażać własny styl

Logitech Pebble 2 – Logitech nie przestanie mnie zaskakiwać. Ich urządzenia zawsze mają w sobie to coś, co nawet w nudnej technologii pozwala na odrobinę personalizacji. Niby prosta klawiatura, w której ciężko wymyśleć coś nowego, a jednak wygląda naprawdę ciekawie i przyciąga wzrok. Do tego świetnie działa.

Test (2 strony) bezpłatny i bez sponsoringu – przytoczone stwierdzenia są tylko subiektywnymi odczuciami testującego to urządzenie

Pebble 2 to najnowsza kolekcja produktów od Logitech, gdzie nowoczesny design spotyka się z wygodą użytkowania i nieograniczoną kreatywnością. W skład serii wchodzą: zestaw Pebble 2 Combo MK380, klawiatura Pebble Keys 2 K380s oraz mysz Pebble Mouse 2 M350s. Urządzenia świetnie się uzupełniają, pozwalając wyrażać własny styl nie tylko w domowym zaciszu, ale również w pracy czy u znajomych.

Reklamy
Zwiększ zasięg Twojej sieci Wi-Fi

Koszt zestawu to 349 zł. Na testy trafił do mnie właśnie taki zestaw w kolorze różowym. Jak wypadł? Zapraszam do krótkiej recenzji.

Logitech Pebble 2
Logitech Pebble 2 Combo MK380

Specyfikacja techniczna zestawu Pebble 2 Combo MK380:

 • Mysz
  • Wymiary: 107 mm x 59 mm x 26,6 mm
  • Masa (z baterią): 76 g
  • Liczba przycisków: 3 (prawy/lewy, kółko przewijania ze środkowym przyciskiem)
  • Programowalny przycisk z aplikacją Logi Options+: 1 (kółko przewijania ze środkowym kliknięciem – Aplikacja Logi Options+ jest dostępna w systemach Windows i macOS)
  • Technologia czujnika: Optyczne śledzenie ruchu o wysokiej precyzji
  • Zakres DPI: 400–4000 dpi (pełna regulacja z krokiem 100 dpi)
  • Wartość nominalna: 1000 dpi
  • Zasilanie: 1 bateria AA (alkaliczna); Przycisk zasilania
  • Żywotność baterii klawiatury: 24 miesiące
  • Połączenie/zasilanie: Wyłącznik zasilania
  • 3 kanały Bluetooth Easy-Switch
 • Klawiatura
  • Wymiary: 124 mm x 279 mm x 16 mm
  • Masa (z baterią): 415 g
  • Programowalne klawisze multimedialne ukryte pod klawiszami funkcyjnymi F4-F12
  • Zasilanie: 2 x AAA (bateria alkaliczna); przycisk wł./wył. Zasilania
  • Żywotność baterii klawiatury: 36 miesięcy
  • Dioda LED baterii i 3 kanały Bluetooth Easy-Switch
 • Wspólne:
  • Typ połączenia: Technologia Bluetooth Low Energy lub odbiornik Logi Bolt
  • Obsługa typu połączeń: Kompatybilna z odbiornikiem USB Logi Bolt (jak kupujemy gotowy zestaw klawiatura + myszka, to odbiornik jest dodawany do zestawu).
  • Zasięg łączności bezprzewodowej: 10 m

Zawartość opakowania

W moje ręce trafiła oddzielnie klawiatura i myszka. W przypadku jak kupujemy zestaw to znajdziemy w nim:

 • Klawiatura – 2 baterie AAA (umieszczone w urządzeniu)
 • Mysz – 1 bateria AA (umieszczona w urządzeniu)
 • Dokumentacja
 • Odbiornik USB Logi Bolt

Budowa i użytkowanie

Oba urządzenia zostały wykonane z dobrej jakości tworzywa sztucznego i współgrają ze sobą kolorystycznie i stylistycznie. Mamy tutaj połączenie delikatnego pudrowego różu na klawiszach (klawiatura), nieco ciemniejszego różu na konstrukcji (klawiatura i myszka)  oraz bieli (klawisze Easy-Switch na klawiaturze oraz ślizgacze w myszce).

Warto od razu podkreślić, że Pebble Keys 2 K380s w kolorze różowym (i białym) został wykonany w 49% z materiałów pokonsumenckich pochodzących z recyklingu, a Pebble Mouse 2 M350s w 58% z materiałów pokonsumenckich pochodzących z recyklingu. W przypadku wersji grafitowej jest to odpowiednio 64% klawiatura i 76 % myszka. Ponadto papierowe opakowania posiadają certyfikat FSC™ (Certyfikat neutralności emisyjnej).

Logitech Pebble 2 Combo MK380
Logitech Pebble 2 Combo MK380

Bezprzewodowa klawiatura Pebble Keys 2 K380s, to bardzo smukłe i niewielkie urządzenie. Jej wymiary to 124 mm x 279 mm x 16 mm, a waga: 415 g. Myszka również jest niewielka i bardzo lekka. Jej wymiary to: 107 mm x 59 mm x 26,6 mm, a waga zaledwie 76 g. Co więcej jest symetryczna i bez najmniejszego problemu dobrze się spisze zarówno osoby praworęcznej jak i leworęcznej.

Oba urządzenia są bardzo proste, a za razem bardzo stylowe i przyciągają wzrok. Nie znajdziemy tutaj ani podświetlenia na klawiaturze, ani dodatkowych przycisków na myszce (tylko lewy, prawy i gumowa rolka). Na klawiaturze mamy standardowy układ QWERTY bez dodatkowego panelu numerycznego. Są też klawisze funkcyjne, na których znajdziemy 3 przełączniki Easy-Switch (F1-F3, możemy podłączyć się do 3 urządzeń), jest też ikonka z emotką (pod F8), która włącza podręczne menu z emotkami czy klawisz uruchamiający usługę mowy na Windowsie (F7). Są też klawisze multimedialne połączone z funkcyjnymi.

Recenzja Logitech MK470 i Logitech H390 – ma swój wyjątkowy styl

Kolejny raz Logitech zastosował też podwójne oznakowanie na klawiszach przy spacji, które są dedykowane do Windowsa oraz iOS. Takim sposobem nie musimy kupować oddzielnych klawiatur, bo będą współgrały z dwoma systemami.

Logitech Pebble 2 Combo MK380
Logitech Pebble 2 Combo MK380

Same klawisze są bardzo niskie – przypominają układy znane z laptopów, ale mają zaokrąglone kształty (mniejsze klawisze są wręcz kółkiem). Wygląda to naprawdę fajnie i kompletnie nie przeszkadzało mi w użytkowaniu. Można by się zastanawiać, czy ucięte rogi klawiszy nie zmniejszają za bardzo przestrzeni roboczej i będziemy uderzać palcami obok nich, ale nic takiego nie miało miejsce.

Same klawisze są też bardzo ciche. Usłyszymy tylko delikatny stukot znany z klawiszy laptopowych – od takie delikatne uderzenie plastiku o plastik. Szybko też i dobrze reagują na kliknięcia (jak na warunki biurowe). Podobnie jest z myszką – przyciski dobrze reagują na kliknięcia, a rola nie ślizga się i poprawie przesuwa elementy na ekranie.

Widać też, że zastaw jest dobrze dopracowany z każdej strony, a co najważniejsze nic się nie ugina i nie wystaje. Wszystko jest dobrze spasowane, a krawędzie wygładzone.

Z racji, że klawiatura jest dosyć mała (zresztą myszka również), to jest to idealny zestaw do podróży. Świetnie też spisze się w połączeniu np. z tabletem.

Na spodzie klawiatury znajdziemy 4 gumowe nóżki, które utrzymują ją stabilnie na biurku. Nie mamy żadnego dodatkowego podwyższenia. Sama klawiatura jest delikatnie wyższa w tylnej części, ale nie jest to jakoś wysoko. Zakładam, że na tej klawiaturze raczej nie będziemy pracować stale po 8 godzin (bo jest mniejsza nawet niż ta w laptopie 14’’) zatem takie podwyższenie wydaje się być zbędne. Raczej traktowałabym ten zestaw jako przenośny, podręczny niż do stałej 8-godzinnej pracy. Mimo wszystko i tak bardzo fajnie się ją użytkuje 😊.  W górnej części klawiatury znajdziemy otwieraną klapkę, a pod nią 2 baterie.

Test Logitech Aurora w bieli – klawiatura G713 i myszka G502 X oraz mikrofon Blue Yeti

W myszce natomiast znajdziemy 2 plastikowe ślizgacze, włącznik/wyłącznik, przełącznik Easy-Switch (możemy podłączyć po BT aż do 3 urządzeń) oraz laserowy sensor.

Testowany zestaw zasilany jest bateriami, które znajdziemy w zestawie:

 • Klawiatura – 2 baterie AAA (umieszczone w urządzeniu)
 • Mysz – 1 bateria AA (umieszczona w urządzeniu)

Bateria ma wystarczyć na 36 miesięcy w przypadku klawiatury i 24 miesięcy w przypadku myszy. Ja używam je od 2 tygodni i na razie nie musiałam jeszcze zmieniać baterii. Zatem ciężko mi powiedzieć czy przetrwa tyle miesięcy. Z czasem się okaże.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl