Test Navitel MR155 NV Slim – kamera montowana na lusterku wstecznym

Lusterko nie jest uciążliwe w użytkowaniu podczas jazdy w ciemności. Zdecydowanie gorzej wygląda sytuacja w świetle dziennym, gdy w lustrze odbija się tylna szyba. Trzeba się też przyzwyczaić do podwójnego obrazu – z rejestratora oraz odbitego obrazu z tyłu pojazdu. Dla bezpieczeństwa w razie braku aktywności zostanie on automatycznie wygaszony nie powodując rozproszenia kierowcy.

Dodatkowym atutem, który powinien przekonać klientów do zakupu urządzenia jest to, iż urządzenie jest bardzo łatwe w obsłudze. Także nawigacja po menu urządzenia została maksymalnie uproszczona. Wszystkie komunikaty, funkcje i ich opisy są wyświetlane w języku polskim.

Za pomocą czytelnie opisanych przycisków włączamy rejestrator, wywołujemy menu, nawigujemy po nim oraz oczywiście uruchamiamy lub zatrzymujemy nagrywanie. Przyciski są łatwo dostępne i reagują nawet na lekkie naciśnięcie, dzięki czemu podczas jazdy (nie polecamy) możemy komfortowo je obsługiwać. Ważne, że ich obsługa nie powoduje przypadkowej zmiany położenia lusterka.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: