Test Navitel MR155 NV Slim – kamera montowana na lusterku wstecznym

Kamery samochodowe stale zyskują na popularności wśród kierowców. Podnoszą one ich poczucie bezpieczeństwa na drodze – w razie wypadku bądź kolizji nagrania z kamer mogą stanowić dowód w sprawie i pomóc w rozstrzygnięciu sytuacji spornych. To naoczni świadkowie wydarzeń, których pamięć nie zawodzi, którzy nie zapominają raz uchwyconych zdarzeń i szczegółów.

Aby jeszcze bardziej uatrakcyjnić swój produkt, producent dołączył kilka bardzo przydatnych funkcji. Funkcja G-sensor „Czujnik wstrząsu” odpowiada za zabezpieczenie kluczowych danych w momencie kolizji lub nagłego hamowania. Kamera samochodowa automatycznie zabezpieczy przed skasowaniem pliki wideo (z najbliższego przedziału czasowego), które nie zostaną nadpisane w przypadku kontynuacji funkcji nagrywania.

Zaawansowany tryb parkingowy umożliwia wykrycie drgań i rozpoczęcie nagrywania podczas postoju auta (pod warunkiem stałego zasilania urządzenia).  Funkcja nagrywania w pętli umożliwia zapisanie materiału wideo jako zbioru plików, ustawionych wcześniej w menu urządzenia (opcje „Czas trwania klipu”, „Nagrywanie w pętli”). Jeśli zabraknie miejsca na karcie pamięci, niezabezpieczone pliki zostaną zastąpione w kolejności, w jakiej zostały utworzone.

Rejestrator jazdy spełnia także funkcję prostego aparatu fotograficznego o rozdzielczości 2MP. Funkcja ta przyda się do stworzenia dodatkowej dokumentacji fotograficznej dla ubezpieczyciela lub sądu w razie kolizji czy innego zdarzenia drogowego.

Navitel MR155 NV Slim
Navitel MR155 NV Slim – podłączona tylna kamera

W przypadku recenzowanego urządzenia uwzględniono port kamery wstecznej, aby móc z łatwością podłączyć dodatkową kamerę na tył pojazdu.  Tylną kamerę można przyłączyć kablem AV/IN (kamera i kabel do kupienia osobno). W moim przypadku posłużyłem się kamerką z testowanego zestawu Navitel RC2 DUAL. Litera F lub R w nazwie pliku oznacza, czy pochodzi on z przedniej (F) lub tylnej (R) kamery. Nagrania można wykorzystać także, jako dowód w spornych sytuacjach.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: