Test Alkomat PRO X-3 – by nie kierować na podwójnym gazie

Podsumowanie

Alkomat PROX-3 jest przeznaczony do użytku domowego. Czy jego wskazania są jednak precyzyjne? Testowałem nowy alkomat, wyjęty prosto z pudełka. Wynik był porównywalny, ale nie tożsamy z posiadanym od jakiegoś czasu alkomatem AlcoSense Elite 3. Urządzenie jest przyjazne w obsłudze – szybko prezentuje wynik, jest poręczne i proste w użyciu. Zaawansowana technologia zapewnia dużą stabilność wyników.

Oczywiście, wynik badania alkoholowego uzależniony jest nie tylko od ilości spożytego alkoholu, ale też wielu innych czynników, jak płeć, waga, czy stan zdrowia oraz ogólna kondycja psychofizyczna. Wiele czynników może też zakłócać wyniki pomiarów, z tego też powodu nie przeprowadzamy badania bezpośrednio po wypiciu alkoholu.

Wynik też, w myśl polskiego prawa nie może służyć, jako alkomat dowodowy – o czym warto pamiętać.  Jedynym miarodajnym badaniem poziomu alkoholu we krwi jest laboratoryjne badanie polegające na pobraniu i analizie próbki krwi kierowcy.

Niektórzy z nas potrafią wytrzeźwieć równie szybko po wypiciu butelki wódki, co inne osoby po wypiciu butelki wina. Odpowiedzialny kierowca nigdy nie wsiądzie za kierownicę po spożyciu alkoholu oraz w stanie tzw. nieświadomej nietrzeźwości!

Wasz TECHNOSenior

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: